Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nesreča na tekmi v Sodražici
#21
Želim ti uspešno sanacijo športne poškodbe.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#22
Hitro okrevaj, me veseli, da ni bilo tako hudo, kot je izgledalo! Izkušnja in opomin je pa to za celo skupnost strelcev.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
#23
Dule 45,
glede na tvoj zapis o oh in sploh strelcih,mi ni jasno od kje Kristianu podatek,kdo se je ponesrečil ?
#24
(03-09-2017, 06:50)ssecnik Napisal: ..... ni jasno od kje Kristianu podatek.....

Nisi pomislil na možnost, da je bil tam "pod krinko"?  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#25
Čimhitrejše okrevanje.

bbbb.... (in ostali): Ni vazno s cim. Niti priblizno ni vazno pa ce je bla grebljica za kamin alpa zar vilce. Niti ni vazno kako. Zgodilo se je. Ukrepalo se je profesionalno. Poskodovani okreva. In samo to je vazno in nic drugega. 
Ce zeli kdo debatirat, lahko poklice duleta. Upam da ste vsi razumeli namig.
#26
(03-09-2017, 08:11)gg Napisal: Čimhitrejše okrevanje.

bbbb.... (in ostali): Ni vazno s cim. Niti priblizno ni vazno pa ce je bla grebljica za kamin alpa zar vilce. Niti ni vazno kako. Zgodilo se je. Ukrepalo se je profesionalno. Poskodovani okreva. In samo to je vazno in nic drugega. 
Ce zeli kdo debatirat, lahko poklice duleta. Upam da ste vsi razumeli namig.

Ja pa je važno, kako se je zgodilo (ne pa tudi komu, to pa res ni za javnost), da se ne zgodi še komu drugemu. Ampak ja, namig je razumljiv...
#27
(03-09-2017, 08:11)gg Napisal: Čimhitrejše okrevanje.

bbbb.... (in ostali): Ni vazno s cim. Niti priblizno ni vazno pa ce je bla grebljica za kamin alpa zar vilce. Niti ni vazno kako. Zgodilo se je. 
Res je. Nesreče se dogajajo tudi v postelji.
Spomnite se na to, ko bo kak lovec dobil šibro v rekelc. Takrat ste pa privoščljivi in z neprimernimi komentarji izražate svojo superiornost. 
Torej vse dobro za udeleženca in prisotne. Napišite pa le bolj natančno v izogib podobnim zadevam v bodoče.
#28
Samo repliko bom dal na komentar:
(02-09-2017, 21:16)45.dule Napisal: 3. Za tiste, kateri rabijo dramo, spletkarjenje, objavljanje, opravljanje in tipkovnico:

- Taurus_689 kaj s svojim prispevkom misliš, da si naredil karkoli dobrega za strelski šport v Sloveniji? Medtem ko si ti budno spremljal trače na internetu, so se nekateri strelci posvečali svoji strasti...

Moj namen NI BIL kogarkoli očrniti ali delati dramo, spletkarjenje ali karkoli. Glede na to, da se je po Ribnici govorilo, da je do nesreče prišlo, kar je razvidno tudi s strani SPIN 112, me je samo zanimalo kako je do nesreče prišlo. NE zanima me ime nesrečneža, kateremu se je to zgodilo(lahko bi se meni) zanima pa me, vzrok sprožitev če me razumeš. Namreč tudi sam se strelec in mojemu sodelvcu se je pred leti zgodilo to, da se je s službeno pištolo CZ 100 ustrelil v kazalec desne roke. Marsikdo bo rekel, kako je to mogoče? Pač zgodilo se je. Vzrok je bil, ker ko 1x na mesec izvajamo čiščenje orožja je pri sestavljanju pištole dal okvir pri odprtem zaklepu in po pomoti repetiral in ker je pištola kratka se je zgodil pok. Iz pisarne je prišel vn ves bled in okrvavljen. Takoj mu je bila nudena zdravniška oskrba. Za zaključek naj povem, da je bila takoj odstranjena iz uporabe pištola CZ 100
Nesrečna CZ 100 in je zamenjana s CZ 75 z katero sem ali pa smo zelo zadovoljni!!!

Vsekakor želim strelcu da se čimprej pocajta in vrne med ustaljene dnevne rutine.
#29
Kako sem izvedel?
Tako da sem do popoldan, ko sem prišel s strelišča, na telefonu imel 5 klicev, v katerih so kolegi spraševali " a veš kaj se je zgodilo?" in  "ali je vse OK s Tomažem?" Proti večeru se je tudi Tomaž javil s kratkim sms. Toliko o tem.
Glede Duletovega komentarja pa takole: zadeve so se zogdile, to se ne da spremeniti. K sreči brez hujših posledic. V primerih tako izrednega dogodka je najslabše skrivati informacije, češ ššššš, ne okoli govorit, mogoče ne bo nihče opazil. Zadeva se je zgodila, organi so jo zabeležili in v podobnih primerih je najmanj škode če se poda kratka izjava, ki utiša špekulacije in govorice ala " po Ribnici se je govorilo..." ker se ni samo po Ribnici. In to ne zaradi strelcev, temveč vseh ostalih, ki bi iz te novice radi naredili zgodbo z debelim napisom v Slovenskih novicah in pripisom "šokantno"
#30
Bo že povedal če bo hotel vsekakor pa je to reminder za vse tiste, ki mislijo, da je to tenis lopar (aka športni rekvizit) in da če se počiš po nogi bo modrica in malo bolelo.  Pač ne bo, to je strelno orožje namenjeno ubijanju ljudi, živali in vzporedno tudi (ker se prve dve stvari ponavadi ne počneta kar vsevprek) streljanju na raznorazne nežive stvari (tarče). Logično je da ablast take dogodke lahko izkoristi (ali pa tudi ne) zato pamet v glavo ni pa to nič nenavadnega, ker definitivno se (to -> nehoteno proženje/napača/whatever) bo zgodilo vsakemu ki strelja dovolj dolgo vprašanje je samo kakšne bodo posledice (A,C,D, miss itd...).  Glavno da je bilo na mestu poskrbljeno za prvo pomoč in da ni bilo hujših posledic in ne bo trajnejših, folku pa lekcija in v opomin. NI pa nič narobe z detajli, če je namen izobraževanje in preprečevanje morebitnih bodočih pizdarij najhuje pri teh stvareh je pa skrivanje, laganje in pometanje pod preprogo, ker ravno laganje (samemu sebi primarno) ponavadi samo še poslabšuje zadeve.

Lojze to, da se ti pištola sproži pri neki manipulaciji niti pod razno ni isto kot, če ti s puško (pa ajd tud s pištolo) krepko pomeriš in namesto jelenčka sprašiš Ribnikarjevega Lojza medtem ko za grmom izvaja praznjenje včerajšnjega čilija po možnosti oblečen v odsevni jopič....
#31
(03-09-2017, 09:40)Mato Napisal: Lojze to, da se ti pištola sproži pri neki manipulaciji niti pod razno ni isto kot, če ti s puško (pa ajd tud s pištolo) krepko pomeriš in namesto jelenčka sprašiš Ribnikarjevega Lojza medtem ko za grmom izvaja praznjenje včerajšnjega čilija po možnosti oblečen v odsevni jopič....
Kot vedno se najde en brihtnež.
#32
Tudi jaz zelim strelcu hitro okrevanje brez posledic, nesrece se zal ogajajo, tudi najboljsim in najbolj izkusenim.

Vendar tudi mene preseneca skrivnostnost okoli vzroka za nezgodo. Mene osebno ne zanima (in se me niti ne tice) kdo je ta oseba, niti ne pricakujem da bodo objavljene npr. zdravstvene inf. itd. ker to so pac osebne zadeve in bo ze napisal tisti, ki se mu je to zgodilo, ce se mu bo zdelo primerno.

Bi pa z veseljem prebral kaj tocno je botrovalo temu. Sam veliko dam na varnost, se toliko bolj ker sem neizkusen, zato se mi zdi da je primerno da se v takih primerih, sploh ce se je le-ta zgodil nekomu z veliko izkusnjami pove kaj je bila napaka in se s tem mogoce prepreci, da jo ponovi (sploh od nas neizkusenih) se kdo.
#33
a lohk vsaj tolk počakate da pride admin iz bolnce, kjer bo še par dni? (Evo me, so me zrihtali, bom pa notri par dni. Na sreco ni hujšega. Ni panike.) eni ste hujš k ker kol slovenski morhovi...pardon, novinar. vam bo že on povedu kaj je narobe naredu, če bo hotu to zgodbo z vami delit
#34
Namig gor ali dol...dejstvo je, da se žal učimo (tudi) iz nesreč, zato je povsem na mestu, da je strelska srenja seznanjena s tem, kaj se je zgodilo, kako se je zgodilo in zakaj se je zgodilo. 

V vednost in ravnanje ter predvsem v izogib ali vsaj zmanjšanje možnosti enakim ali podobnim dogodkom. Da naj bi vsaj zainteresirani klical uporabnika 454dule, je precej nesmortno oziroma nepraktično, to je podobno, kot da bi vsak, ki ima kakšno vprašanje glede strelstva, klical na  številko 080- pistola, verjetno se lahko forum kot tak bi psoledično lahko tudi ukinil.

Če povzamem...akterji sami me čisto nič ne zanimajo, vsekakor pa je na mestu, da se analizira sam dogodek in napiše kako in kaj...morda bo s tem prihranjena kakšna 'luknja'.
#35
(03-09-2017, 09:05)Taurus_689 Napisal: Samo repliko bom dal na komentar:
(02-09-2017, 21:16)45.dule Napisal: 3. Za tiste, kateri rabijo dramo, spletkarjenje, objavljanje, opravljanje in tipkovnico:

- Taurus_689 kaj s svojim prispevkom misliš, da si naredil karkoli dobrega za strelski šport v Sloveniji? Medtem ko si ti budno spremljal trače na internetu, so se nekateri strelci posvečali svoji strasti...

Moj namen NI BIL kogarkoli očrniti ali delati dramo, spletkarjenje ali karkoli. Glede na to, da se je po Ribnici govorilo, da je do nesreče prišlo, kar je razvidno tudi s strani SPIN 112, me je samo zanimalo kako je do nesreče prišlo. NE zanima me ime nesrečneža, kateremu se je to zgodilo(lahko bi se meni) zanima pa me, vzrok sprožitev če me razumeš. Namreč tudi sam se strelec in mojemu sodelvcu se je pred leti zgodilo to, da se je s službeno pištolo CZ 100 ustrelil v kazalec desne roke. Marsikdo bo rekel, kako je to mogoče? Pač zgodilo se je. Vzrok je bil, ker ko 1x na mesec izvajamo čiščenje orožja je pri sestavljanju pištole dal okvir pri odprtem zaklepu in po pomoti repetiral in ker je pištola kratka se je zgodil pok. Iz pisarne je prišel vn ves bled in okrvavljen. Takoj mu je bila nudena zdravniška oskrba. Za zaključek naj povem, da je bila takoj odstranjena iz uporabe pištola CZ 100
Nesrečna CZ 100 in je zamenjana s CZ 75 z katero sem ali pa smo zelo zadovoljni!!!

Vsekakor želim strelcu da se čimprej pocajta in vrne med ustaljene dnevne rutine.
Če prav razumem, je prišlo do neljubega dogodka primarno zaradi napake sodelavca, vendar pa se pri drugem tipu pištole (CZ 75) le-ta v enaki situaciji ne bi sprožila?
#36
(03-09-2017, 11:35)Ales Napisal:
(03-09-2017, 09:05)Taurus_689 Napisal: Za zaključek naj povem, da je bila takoj odstranjena iz uporabe pištola CZ 100
Nesrečna CZ 100 in je zamenjana s CZ 75 z katero sem ali pa smo zelo zadovoljni!!!
Če prav razumem, je prišlo do neljubega dogodka primarno zaradi napake sodelavca, vendar pa se pri drugem tipu pištole (CZ 75) le-ta v enaki situaciji ne bi sprožila?

Vsekakor je bila napaka sodelavca, kar se je zavedal tudi sam, samo ni bilo pričakovati da bo do tega prišlo - do samosprožitve, ko se je zaklep zaprl. Nadaljna preiskava je razkrila, da je pištola nezanesljiva... kazalo se je tudi v temu, da si pritiskal na petelina tudi 12x pa ni naboj vsekal, kar sem doživel na lastni koži 13-stič pa je vžgal!!!
#37
Vsa stvar je postala čisto preveč čustvena in polna obtoževanj ter moraliziranja. Dejstvo je, da nesreča se je zgodila ter vse, razen PR dela, je potekalo po protokolu.

"Obvestilo za javnost" bi moralo tako vsebovat le nekaj objektivnih podatkov, zahvale tistim, ki so pomagali, in točen opis, kako je do nesreče prišlo. V naravi človeka je, da je radoveden. S tem opisom bi zadušili radovedno opico ter kar je NAJPOMEMBNEJE, ostali strelci bi (vsaj nekaj časa) veliko bolj pazili kako ravnajo v podobni situaciji.

Prepričan sem, da bo tovariš admin to sam pojasnil, do takrat mu pa želim hitro okrevanje.
#38
Se zgodi. Ne se sekirat. Da ne bo še kakšen ..novinar.. prispevk naredu iz določenih komentarjev.
Poškodovancu pa vse tako kot mora biti. L.p.
#39
Ne vem zakaj bi moralo biti strelstvo drugače obravnavano kot ostali športi. Nesreče so povsod. Reševalci so povedali, da vsak dan strmoglavi jadralni padalec. Če je en dan brez nesreče sta pa drugi dan dve. Pa je vsem normalno in še nihče ni zahteval prepoved. Ker se veliko denarja obrača v turizmu. Enako je z gorami. Mrtve štejemo v desetinah. 
Tukaj se pa eden sam obstreli pa tak pomp. Primerjajmo število nesreč z orožjem in številom mrtvih zaradi alkohola na cesti pa bomo videli kdo ogroža druge.
#40
@alojz1: sej v bistvu ni pompa. Za novinarje ni zanimivo, ker ni bilo mrtvih, 24kur je pa itak že posvetil prispevek orožju ravno pred parimi tedni. Par dni se bo še govorilo nato bo pa tonilo v pozabo.




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)