Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 3.33 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Javna obravnava Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju
(29-12-2018, 18:35)jabolko Napisal:
(29-12-2018, 17:51)RugerMagnum Napisal: In kaj kakšne spremembe prinese predlog novega Zoro za zbiratelje?

 Predlog nobenih...

Mogoče sem se napačno izrazil. Ali so v predlogu o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju zapisane kakšne sprememb, ki se so pomembne za lastnike dovoljenja za zbiranje?

A ni v tem predlogu nekaj zapisano glede hladnega orožja, ki naj bi "izginilo" Doh  (piše da naj bi bila prepovedana nabava, prodaja in posedovanje, nič pa ne piše o tem kaj naj bi se zgodilo s tisti, ki ga zbiratelji že legalno posredujejo).
Odgovori
(29-12-2018, 23:03)RugerMagnum Napisal:
(29-12-2018, 18:35)jabolko Napisal:
(29-12-2018, 17:51)RugerMagnum Napisal: In kaj kakšne spremembe prinese predlog novega Zoro za zbiratelje?

 Predlog nobenih...

Mogoče sem se napačno izrazil. Ali so v predlogu o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju zapisane kakšne sprememb, ki se so pomembne za lastnike dovoljenja za zbiranje?

A ni v tem predlogu nekaj zapisano glede hladnega orožja, ki naj bi "izginilo" Doh  (piše da naj bi bila prepovedana nabava, prodaja in posedovanje, nič pa ne piše o tem kaj naj bi se zgodilo s tisti, ki ga zbiratelji že legalno posredujejo).

To je itak svojevrstna neumnost, ne pomnim, da bi z izjemoe nega samega primera kdo od leta 1991 pa do danes nastradal s hladnim orožjem (v smislu buzdovana, helebarde, meča, teleskopke) na način, da bi umrl zaradi napada s tem artiklom. Pa še tisti primer izpred davnih let iz Maribora, ko naj bi bila uporabljena 'katana', meni je sicer na sliki zgledal krajši meč vakizaši, je vprašanje ali je šlo za orožje ali pa zgolj za orodje - malo daljši nož. Hmmm... :)
Odgovori
So spremembe za hladno orozje. Zapisano je na dveh al treh mestih, ne vem na pamet kje. Isci po besedilu besedo "bajonet". Jaz sem razumel, da jih lahko imamo, prodajat se ne smejo, lahko jih pa damo muzejem. Ni mi blo najbolj jasno glede tega..

Pa strelivo bi se lahko zbiralo do 100 kom po kalibru + vsak naboj bo potrebno imet popisan. Nesmisel, ker za 1/4 patronov ne vem kalibra, proizvajalca in letnice. Lahko samo ugibam, brez skatle.. Pa popisat kam? V kaksno evidenco? Je evidenca na UE? Kr nekaj, to ni izvedljivo.. Patron imas vcasih v zbirki ravno zato, ker ti je zanimiv, ker takega se nimas, ker ne ves od cesa ne ...

Kaj drugega se ne spomnim glede zbiranja, imam pa zapisano. Bom preveril, ko bom lahko.

Pa za menjavo nabojev med zbiratelji bo potrebno nabavno dovoljenje? Ne vem, kak si predstavljajo to. Itak lahko pridejo preverit zbirko, ko jim zapase. Lahko sami stejejo in popisejo patrone. Se posebej tistih 500 ze zelenih .22lr
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
(29-12-2018, 22:20)lamer Napisal: Poglejte, povsem razumem, da so "mokre sanje" velikega stevila strelcev to, da bi orozje lahko imeli ves cas pri sebi in ga nosili naokoli, ker se jim to pac dopade. Razumem tudi odziv na moj post, saj smo nenazadnje vsi tukaj ljubitelji orozja oz. Imamo z njim tako ali drugace pac opravka. Vseeno pa je na zadeve v zvezi z orozjem treba gledati objektivno in realno.... In zapisi v stilu.."jaz hocem orozje nositi okrog, ker mi je to pac kul; zivimo v diktaturi, ker ne morem pokalice nositi za pasom, iin podobno jokanjet...pac niso ne objektivni, ne realni.. so pravzaprav neresni, nedorasli in otrocji.

Jabolko, se ti zahvaljujem, ker mi dopuscas, da lahko imam in izrazimm svoje mnenje.

Šolski primer (plačane?) diskreditacije strelcev.

Če si kredibilen, naštej kdo je ta "mokra večina strelcev" in koliko jih je.
Odgovori
(30-12-2018, 09:55)Emilijan Napisal:
(29-12-2018, 22:20)lamer Napisal: Poglejte, povsem razumem, da so "mokre sanje" velikega stevila strelcev to, da bi orozje lahko imeli ves cas pri sebi in ga nosili naokoli, ker se jim to pac dopade. Razumem tudi odziv na moj post, saj smo nenazadnje vsi tukaj ljubitelji orozja oz. Imamo z njim tako ali drugace pac opravka. Vseeno pa je na zadeve v zvezi z orozjem treba gledati objektivno in realno.... In zapisi v stilu.."jaz hocem orozje nositi okrog, ker mi je to pac kul; zivimo v diktaturi, ker ne morem pokalice nositi za pasom, iin podobno jokanjet...pac niso ne objektivni, ne realni.. so pravzaprav neresni, nedorasli in otrocji.

Jabolko, se ti zahvaljujem, ker mi dopuscas, da lahko imam in izrazimm svoje mnenje.

Šolski primer (plačane?) diskreditacije strelcev.

Če si kredibilen, naštej kdo je ta "mokra večina strelcev" in koliko jih je.

Zakaj bi kogarkoli zelel diskreditirani? Sem pa ja tudi sam strelec. Le s to razliko, da ocitno jaz na vso to zadevo gledam malo sirse kot ti.

Hm. Tezko ti na roke nastejem. Je pa to razbrati iz zapisov po forumu in s pogovori z nekaterimi ostalimi strelskimi kolegi. Glede na to, da si se tako obregnil ob to mojo zapisano besedno zvezo "mokre sanje" , si se pa ocitno sam prepoznal tu not..;))
Odgovori
Najbolje bi bilo z implementacijo direktive EU počakati do razsodbe EU sodišča.
Češka je namreč to direktivo v celoti napadla in podala zoper njo tožbo na EU sodišče.
....da ne bi bilo nepotrebnih stroškov pri spremembi zakona.

Poslano z mojega HUAWEI CUN-L01 z uporabo Tapatalk
Odgovori
mislim da je EU komisija zavrnila češko pritožbo. V vsakem primerun protožba ne ustavi implementacije zakona. Žal.
Odgovori
(29-12-2018, 20:58)lamer Napisal: No, za razliko od gabra, ki ocitno zivi v nekem "svojem filmu " in se mu zdi ful kul igrati nekega serifa in se razkazovat z orozjem( oz bi to zelel), sem pa jaz ravno nasprotnega misljenja. Niti pomisliti ne upam, kako bi bilo, če bi se vsak pajac, ki se bi mu zahotelo, se z orozjem sprehajal po Sloveniji. Groza in strah.

Zivimo v eni od najvarnejsih drzav na svetu in po tem ni nikakrsne potrebe, pravzaprav je celo neumno o tem razmisljati in debatirat. In lahko smo srecni, da je tako. Drugje po svetu nimajo take srece..

Tole ne bo niti približno držalo! Jaz na orožje gledam kot hobi, neke malo dražje igračke, katere so mi všeč in je treba z njimi odgovorno ravnati.

Nekatri ljudje pa to potrebo po hobiju drugače izražajo in sicer tako, da tečejo, gledajo TV, berejo knige, igrajo igrice na računalnikih, kolesarijo, imajo raznovrstne avtomobile, plavajo, hodijo v fitnes, itd...

Te ljudje nimajo takšnih groznih omejitev, tako kot jih imamo ljudje, ki imamo radi orožje..


Še nikoli nisem slišal, da bi orožje kar samo začelo škodovati ljudem. Vedno so za to krivi ljudje in če hočejo škodovati drugim bodo vedno našli način. Glej primer UK, kriminalci nimajo orožja zato se poslužujejo nožev, raznovrstnih kislin, ... Če hočeš ljudem škodovati boš vedno najdel način, tudi bolj učinkovit kot orožje - https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Nice_truck_attack

Povezave do primerov iz UK:
https://edition.cnn.com/2018/01/26/europ...index.html
https://www.thesun.co.uk/news/5251268/lo...ch-latest/

(29-12-2018, 21:50)Biaggo Napisal: Prav zaradi tega si lahko pri nas privoščimo, ker smo Slovenci genotipsko, kulturološko, etnično in statistično zelo ne-agresiven narod,  da je, oz. bi bil odnos do orožja bolj sproščen, nestigmatiziran, nedemoniziran, ne pa da se popušča EUju in dopolnjuje že tako dokaj rigorozen ZORO z drakonskimi določili.

Se popolnoma strinjam zakaj bi neki globalistični neizvoljeni (komisija) birokrati, ki sploh ne živijo v Sloveniji in se na stvari ne spoznajo (predvidevam, da velika večina še ni imela puške v rokah od teh ljudi, ki so nam tole vsilili) omejevali nam kaj lahko počnemo in imamo za svoj hobi, zabavo.

(29-12-2018, 21:54)jabolko Napisal:
(29-12-2018, 20:58)lamer Napisal: No, za razliko od gabra, ki ocitno zivi v nekem "svojem filmu " in se mu zdi ful kul igrati nekega serifa in se razkazovat z orozjem( oz bi to zelel), sem pa jaz ravno nasprotnega misljenja. Niti pomisliti ne upam, kako bi bilo, če bi se vsak pajac, ki se bi mu zahotelo, se z orozjem sprehajal po Sloveniji. Groza in strah.

Zivimo v eni od najvarnejsih drzav na svetu in po tem ni nikakrsne potrebe, pravzaprav je celo neumno o tem razmisljati in debatirat. In lahko smo srecni, da je tako. Drugje po svetu nimajo take srece..

Če bi ga poznal [Gabra] nebi tako napisal kot si.

Po Sloveniji se sprehaja okoli 7 tisoč imetnikov varnostnega orožnega lista...in velika večina teh je pajacov iz prejšnega režima ki jim je bil OL in tudi orožje ki je na njem vpisano  podarjeno [zasluge]  Nevarni so sebi in vsej okolici zato imajo tisti kos orožja [Običajno je to revolver Colt v 38 cal...oni drugorazredni pa so na čebelicah] spravljen v nogavici, in ga ne tikajo kar je u redu. Neki jih je tudi novejših, ki so OL pridobili na podlagi poznanstev. Tisti ki so ga pridobili po zakonu in ne spadajo med elito so tako redki, da jih na roko lahko prešteješ.

PS. seveda imaš lahko mnenje kot ga imaš... zame je denimo butasto, glede pajacov pa mislim da bi ti komot bil njihov predsednik.  Nod

Poznam nekoga, ki je delal za tajno policijo prejšnega režima in ima točno omenjeno pištolo doma, je kar vržena v omaro še z nekimi predmeti, katerih jaz in velika večina ljudi ne mora legalno kupiti...

Pri takih stvareh se sprašujem zakaj imamo drugi odstavek 14. člena ustave (Vsi so pred zakonom enaki.), ko pa očitno to ni res oziroma se krši ta člen. Zato zagovarjam svoje stališče omenjeno v predhodni objavi.

(30-12-2018, 10:08)lamer Napisal:
(30-12-2018, 09:55)Emilijan Napisal:
(29-12-2018, 22:20)lamer Napisal: Poglejte, povsem razumem, da so "mokre sanje" velikega stevila strelcev to, da bi orozje lahko imeli ves cas pri sebi in ga nosili naokoli, ker se jim to pac dopade. Razumem tudi odziv na moj post, saj smo nenazadnje vsi tukaj ljubitelji orozja oz. Imamo z njim tako ali drugace pac opravka. Vseeno pa je na zadeve v zvezi z orozjem treba gledati objektivno in realno.... In zapisi v stilu.."jaz hocem orozje nositi okrog, ker mi je to pac kul; zivimo v diktaturi, ker ne morem pokalice nositi za pasom, iin podobno jokanjet...pac niso ne objektivni, ne realni.. so pravzaprav neresni, nedorasli in otrocji.

Jabolko, se ti zahvaljujem, ker mi dopuscas, da lahko imam in izrazimm svoje mnenje.

Šolski primer (plačane?) diskreditacije strelcev.

Če si kredibilen, naštej kdo je ta "mokra večina strelcev" in koliko jih je.

Zakaj bi kogarkoli zelel diskreditirani? Sem pa ja tudi sam strelec. Le s to razliko, da ocitno jaz na vso to zadevo gledam malo sirse kot ti.

Hm. Tezko ti na roke nastejem. Je pa to razbrati iz zapisov po forumu in s pogovori z nekaterimi ostalimi strelskimi kolegi. Glede na to, da si se tako obregnil ob to mojo zapisano besedno zvezo "mokre sanje" , si se pa ocitno sam prepoznal tu not..;))

To niso mokre sanje, ampak je želja po prosti izbiri ukvarjanja s hobiji.

Če praviš mojim objavam (glede na to, da si se odzval na moje objave in mi podelil -1, za kar mi je popolnoma useeno, sklepam da se to nanaša name) neresne, nedorasle ter otročje in ker so tvoji argumenti samo negativni, ne ponujajo rešitve oziroma alternativne opcije mi povejo veliko človeku mislim, da midva ne bova prišla do skupne točke.

Temu nebi rekel širši pogled, kot si trdil zgoraj, saj trdiš točno to kar je predstavljeno v medijih, ki so popolnoma nepluralistični..
Odgovori
Pripisovati strelcem, da so naše mokre sanje nositi orožje naokoli, je podlo in ne dobronamerno. Tako kot šahisti ne nosijo naokoli šaha, boksarji rokavic, ali biatlonci puške. To je neumnost. Boste pa verjetno našli med tistimi, ki to počnejo, člane kakšnih ne ravno legalnih združb, ki se z dodatno nepotrebno težo obremenjujejo zaradi nevarne "službe". Govorim seveda za današnje razmere, kjer je bivanje v naši državi varno. Nihče pa ne ve kam se stvar lahko razvije. Takrat pa bo oblast ponujala orožje, pa ne bo nikogar, ki bi ga znal uporabljati, niti ne bo imel po tem kakšno željo, saj našo mladino pač vzgajajo v mirovništvu, kjer je orožje največje zlo.
Odgovori
(30-12-2018, 14:10)Gaber Napisal:
(29-12-2018, 20:58)lamer Napisal: No, za razliko od gabra, ki ocitno zivi v nekem "svojem filmu " in se mu zdi ful kul igrati nekega serifa in se razkazovat z orozjem( oz bi to zelel), sem pa jaz ravno nasprotnega misljenja. Niti pomisliti ne upam, kako bi bilo, če bi se vsak pajac, ki se bi mu zahotelo, se z orozjem sprehajal po Sloveniji. Groza in strah.

Zivimo v eni od najvarnejsih drzav na svetu in po tem ni nikakrsne potrebe, pravzaprav je celo neumno o tem razmisljati in debatirat. In lahko smo srecni, da je tako. Drugje po svetu nimajo take srece..

Tole ne bo niti približno držalo! Jaz na orožje gledam kot hobi, neke malo dražje igračke, katere so mi všeč in je treba z njimi odgovorno ravnati.

Nekatri ljudje pa to potrebo po hobiju drugače izražajo in sicer tako, da tečejo, gledajo TV, berejo knige, igrajo igrice na računalnikih, kolesarijo, imajo raznovrstne avtomobile, plavajo, hodijo v fitnes, itd...

Te ljudje nimajo takšnih groznih omejitev, tako kot jih imamo ljudje, ki imamo radi orožje..


Še nikoli nisem slišal, da bi orožje kar samo začelo škodovati ljudem. Vedno so za to krivi ljudje in če hočejo škodovati drugim bodo vedno našli način. Glej primer UK, kriminalci nimajo orožja zato se poslužujejo nožev, raznovrstnih kislin, ... Če hočeš ljudem škodovati boš vedno najdel način, tudi bolj učinkovit kot orožje - https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Nice_truck_attack

Povezave do primerov iz UK:
https://edition.cnn.com/2018/01/26/europ...index.html
https://www.thesun.co.uk/news/5251268/lo...ch-latest/

(29-12-2018, 21:50)Biaggo Napisal: Prav zaradi tega si lahko pri nas privoščimo, ker smo Slovenci genotipsko, kulturološko, etnično in statistično zelo ne-agresiven narod,  da je, oz. bi bil odnos do orožja bolj sproščen, nestigmatiziran, nedemoniziran, ne pa da se popušča EUju in dopolnjuje že tako dokaj rigorozen ZORO z drakonskimi določili.

Se popolnoma strinjam zakaj bi neki globalistični neizvoljeni (komisija) birokrati, ki sploh ne živijo v Sloveniji in se na stvari ne spoznajo (predvidevam, da velika večina še ni imela puške v rokah od teh ljudi, ki so nam tole vsilili) omejevali nam kaj lahko počnemo in imamo za svoj hobi, zabavo.

(29-12-2018, 21:54)jabolko Napisal:
(29-12-2018, 20:58)lamer Napisal: No, za razliko od gabra, ki ocitno zivi v nekem "svojem filmu " in se mu zdi ful kul igrati nekega serifa in se razkazovat z orozjem( oz bi to zelel), sem pa jaz ravno nasprotnega misljenja. Niti pomisliti ne upam, kako bi bilo, če bi se vsak pajac, ki se bi mu zahotelo, se z orozjem sprehajal po Sloveniji. Groza in strah.

Zivimo v eni od najvarnejsih drzav na svetu in po tem ni nikakrsne potrebe, pravzaprav je celo neumno o tem razmisljati in debatirat. In lahko smo srecni, da je tako. Drugje po svetu nimajo take srece..

Če bi ga poznal [Gabra] nebi tako napisal kot si.

Po Sloveniji se sprehaja okoli 7 tisoč imetnikov varnostnega orožnega lista...in velika večina teh je pajacov iz prejšnega režima ki jim je bil OL in tudi orožje ki je na njem vpisano  podarjeno [zasluge]  Nevarni so sebi in vsej okolici zato imajo tisti kos orožja [Običajno je to revolver Colt v 38 cal...oni drugorazredni pa so na čebelicah] spravljen v nogavici, in ga ne tikajo kar je u redu. Neki jih je tudi novejših, ki so OL pridobili na podlagi poznanstev. Tisti ki so ga pridobili po zakonu in ne spadajo med elito so tako redki, da jih na roko lahko prešteješ.

PS. seveda imaš lahko mnenje kot ga imaš... zame je denimo butasto, glede pajacov pa mislim da bi ti komot bil njihov predsednik.  Nod

Poznam nekoga, ki je delal za tajno policijo prejšnega režima in ima točno omenjeno pištolo doma, je kar vržena v omaro še z nekimi predmeti, katerih jaz in velika večina ljudi ne mora legalno kupiti...

Pri takih stvareh se sprašujem zakaj imamo drugi odstavek 14. člena ustave (Vsi so pred zakonom enaki.), ko pa očitno to ni res oziroma se krši ta člen. Zato zagovarjam svoje stališče omenjeno v predhodni objavi.

(30-12-2018, 10:08)lamer Napisal:
(30-12-2018, 09:55)Emilijan Napisal:
(29-12-2018, 22:20)lamer Napisal: Poglejte, povsem razumem, da so "mokre sanje" velikega stevila strelcev to, da bi orozje lahko imeli ves cas pri sebi in ga nosili naokoli, ker se jim to pac dopade. Razumem tudi odziv na moj post, saj smo nenazadnje vsi tukaj ljubitelji orozja oz. Imamo z njim tako ali drugace pac opravka. Vseeno pa je na zadeve v zvezi z orozjem treba gledati objektivno in realno.... In zapisi v stilu.."jaz hocem orozje nositi okrog, ker mi je to pac kul; zivimo v diktaturi, ker ne morem pokalice nositi za pasom, iin podobno jokanjet...pac niso ne objektivni, ne realni.. so pravzaprav neresni, nedorasli in otrocji.

Jabolko, se ti zahvaljujem, ker mi dopuscas, da lahko imam in izrazimm svoje mnenje.

Šolski primer (plačane?) diskreditacije strelcev.

Če si kredibilen, naštej kdo je ta "mokra večina strelcev" in koliko jih je.

Zakaj bi kogarkoli zelel diskreditirani? Sem pa ja tudi sam strelec. Le s to razliko, da ocitno jaz na vso to zadevo gledam malo sirse kot ti.

Hm. Tezko ti na roke nastejem. Je pa to razbrati iz zapisov po forumu in s pogovori z nekaterimi ostalimi strelskimi kolegi. Glede na to, da si se tako obregnil ob to mojo zapisano besedno zvezo "mokre sanje" , si se pa ocitno sam prepoznal tu not..;))

To niso mokre sanje, ampak je želja po prosti izbiri ukvarjanja s hobiji.

Če praviš mojim objavam (glede na to, da si se odzval na moje objave in mi podelil -1, za kar mi je popolnoma useeno, sklepam da se to nanaša name) neresne, nedorasle ter otročje in ker so tvoji argumenti samo negativni, ne ponujajo rešitve oziroma alternativne opcije mi povejo veliko človeku mislim, da midva ne bova prišla do skupne točke.

Temu nebi rekel širši pogled, kot si trdil zgoraj, saj trdiš točno to kar je predstavljeno v medijih, ki so popolnoma nepluralistični..

Ok, to je itak zgodba zase. Imamo ljudi, ki imajo papirje in pištolo/revoler tam nekje iz leta 1990 ali 1985, vprašanje, v kakšnem stanju je kos, imetnik je pa po možnosti starec 80+ ali pa raje še več, ki je bil nazadnje zdravniško pregledan pred 20 ali 30 leti, ko se je beneficirano upokojil.

Še malo je bilo incidentov (spomnim se samo pobesnelega ex partizana, ki je v Ljubjani pred leti s pištolo moril na sestanku hišnega sveta zaradi bizarnega razloga - spor glede parkirišč) glede na okoliščine.
Odgovori
gaber.

pac imava vsak svoj pogled na to in s tem ni prav nic narobe. ti si predstavil svoj pogled, jaz pa sem predstavil pogled iz svoje perspektive. s tem ni nic narobe, ravno temu so namenjeni forumi, dalahko vsak predstavi svoj pogled na dolocene zadeve. 

po mojem mnenju pac ni za enaciti hobija z orozjem, s hobijem branja knjig, gledanjem televizije ali kolesarjenjem. pika. pravzaprav sem mislil in predvideval, da je to jasno vsakemu strelcu. 

kakorkoli..se naprej ti zelim uspesno in srecno udejstvovanje pri tvojem hobiju in vse dobro v 2019.
Odgovori
lamer, 
cilj tvoje izjave....... "Poglejte, povsem razumem, da so "mokre sanje" velikega stevila strelcev to, da bi orozje lahko imeli ves cas pri sebi in ga nosili naokoli.." ........ je žalitev in diskreditacija in ne nek pogled. Komu to služi, veš najbolje sam.

No, poznamo tak način komunikacije, kot je ta tvoj stavek, ki je univerzalen... in ga ponavljam in dam za primer: 
"Poglejte, povsem razumem, da so "mokre sanje" velikega stevila xxxxxxx ta, da bi ga radi povlekli..."
(pod xxxxxxx lahko vstavite poljubno skupino ljudi: vere, rase, športa, stranke...itd).
Odgovori
Sem prebral zakon in res nisem zasledil. kam potem moramo januarja odnest orozje ?
Odgovori
(30-12-2018, 16:49)lamer Napisal: po mojem mnenju pac ni za enaciti hobija z orozjem, s hobijem branja knjig, gledanjem televizije ali kolesarjenjem. pika. pravzaprav sem mislil in predvideval, da je to jasno vsakemu strelcu. 

Zakaj ne? "Ubijem te"- "ubijes se" lahjo s knjigo, kolesom, ce ti nekdo vrze televizijo v glavo pa ravno tako s televizijo.
Nevem zakaj bi bil ta hobi nekaj drugacen od drugih ali pa nekaj vec. Nevaren je lahko tako kot vsak drug.

Me zanima ce metalci kopija ali metalci krogle potrebujejo orozni list ali pa usposobljenost..

Ali pa ce zakon govori kje lahko meces kopije ali kroglo in kje ne. Zagotovo ni opredeljeno pa je enako smrtonosno!
Odgovori
Meni pa zanima kje ste opravljali  preizkus znanja o ravnanju z orožjem.
 Ko sem ga jaz opravljal nam je bilo namreč vse pojasnjeno,
tudi razlika med raznimi papirji in zakaj je nekatere dobit lažje kot druge, 
pa tudi kaj nas čaka če se zakon spremeni in smo šli s to zavestjo v nakup.
In vsi vemo, da so zakoni od danes do jutri. 
Pa ne bi bil rad pameten, samo, nekatero pisanje ne spada sem gor. 
Lep pozdrav.
Odgovori
emilijan,

moji posti so zgolj moje osebno mnenje in nic vec. zal mi je, ce si ti to dojel kot zalitev ali diskreditiranje. ni to moj namen, niti ne vem, kaj bi s tem dosegel, saj v koncni fazi smo vsi v "istem zosu".

zan89,

se vedno sem pac mnenja, da hobi strelstva in branja knjig pac ne moremo enacit, ceprav se strinjam s tvojo ugotovitvijo, da tudi s knjigo lahko nekoga konkretno poskodujes:). gledano iz vidika strelca popolnoma razumem, da je za nas strelce orozje zgolj orodje, s katerim zadovoljujemo svoje potrebe, veselje, zelje, hobije,... in da na orozje gledamo cisto iz druge perspektive, kot nekdo, ki se ne ukvarja s tem. vseeno pa se moramo zavedati, da imamo opravka vseeno z orozjem (potencialno z zelo nevarnim predmetom) za katerega je pa nujno, da je nabava in posest take stvari regulirana s strani drzave. tudi ne poznam drzave, ki ne bi tako ali drugace regulirala tega podrocja. kar je cisto normalno. in verjemi mi, da si ne bi zelel ziveti v okolju, kjer bi vsak za pasom nosil orozje. ze jaz, ki sem strelec, ne bi rad zivel v takem okolju, kaj sele nekdo , ki se ne ukvarja s tem oz. ni strelec. pa moras vedet, da 99,5% populacije je ravno teh ljudi, ki se ne ukvarjajo s tem.


zato pri vseh stvareh vedno pravim, da jih je treba gledati iz vecih zornih kotov, vecih perspektiv in ne samo ene (tiste, ki ti je najblizje). to je tudi edini nacin za neko objektivnost in realnost.

lp
Odgovori
strelstvo je za večino tu prisotnih hobi, tako kot je hobi tudi dirkanje z avtomobili. Glede na število smrtnih žrtev povzročenih z avtomobili in tistih povzročenih z orožjem je očitno da bi morala ali oblast skrajno restriktivno regulirati avtomobile, njihovo posest in uporabo ali pa radikalno sprostiti zakonodajo povezano z orožjem...
Odgovori
(30-12-2018, 15:56)Ales Napisal: ...
Še malo je bilo incidentov (spomnim se samo pobesnelega ex partizana, ki je v Ljubjani pred leti s pištolo moril na sestanku hišnega sveta zaradi bizarnega razloga - spor glede parkirišč) glede na okoliščine.

Si na tankem ledu... partizani... hisni svet, HISNI SVET... tam se atomska ne naredi reda ;)

(30-12-2018, 23:36)Kristian Napisal: strelstvo je za večino tu prisotnih hobi, tako kot je hobi tudi dirkanje z avtomobili. Glede na število smrtnih žrtev povzročenih z avtomobili in tistih povzročenih z orožjem je očitno da bi morala ali oblast skrajno restriktivno regulirati avtomobile, njihovo posest in uporabo ali pa radikalno sprostiti zakonodajo povezano z orožjem...

To je v bistvu taman za pod predloge napisat ;)
Odgovori
(30-12-2018, 18:16)jagdsport Napisal: Sem prebral zakon in res nisem zasledil. kam potem moramo januarja odnest orozje ?

Recimo da na strelisce s cim vec municije in toplo se obleci, ce bos zunaj.  :2guns:
Odgovori
(30-12-2018, 23:36)Kristian Napisal: strelstvo je za večino tu prisotnih hobi, tako kot je hobi tudi dirkanje z avtomobili. Glede na število smrtnih žrtev povzročenih z avtomobili in tistih povzročenih z orožjem je očitno da bi morala ali oblast skrajno restriktivno regulirati avtomobile, njihovo posest in uporabo ali pa radikalno sprostiti zakonodajo povezano z orožjem...

Ja super argument, edina težava, da se na šiht ne vozim z rally specialko.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)