Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monoblok - cev + zaklep v enem
#1
zanimivo iz Steyr - Mannlicher-ja: https://www.steyr-arms.com/en/weapons/hu...-monobloc/

https://www.steyr-arms.com/wp-content/up...copy-1.png

[Image: aj4a7154_be01xcopy-1.png]
Odgovori
#2
Če bo v rangu 500€ kuker košta nova cev super drgač pa pride to v poštev samo za 70+ stare jagre, ki ustrelijo 10 šusov na leto ali pa če že morda upoštevajo nove evropske smernice, kjer bodo orožje imeli (spet) samo še posvečeni in pa vseevropski represivni organ...
Odgovori
#3
ajmo udarit debato koliko zdrži povprečna slovenska jagrska cev. ker marsikdo v teh (jagrskih) obzirih operira s številkami iz strelskega sveta...

pogoji za slo jagra: 1× letno pristrel na 100m: 3 streli najpogosteje iz hladne cevi, 2 v krogu 11cm = 3,8 MOA.
solo jaga po osebni zagnanosti; najpogosteje 1 strel iz hladne cevi. redkeje več.
pogoni: če imaš srečo več strelov drug za drugim; max 1× letno.

vsaj 10× več kot zdrži cev iz 'strelskega sveta'?
Odgovori
#4
Povprečna jagrska je termin ki je dobesedno na izumiranju, ker čez 20 let jagrov pri nas skorajda ne bo več. Tisti ki pa bodo pa niso "danes povprečni jagri" in streljajo bistveno več in kvalitetneje. 

Skratka tale puška je za resno jagrsko tržišče na slovenskem totaln mimobrc, je pa inovacija, ki pride v poštev tistim, ki bi imeli puško samo za lov kot delovno orodje. Mam pa občutek, da cena ne bo 500€ kot recimo lopata Ruger American ampak bistveno več in ne bo nič drugega kot ali kos za postavljanje, glancanje, moda, elitizem ipd... Skratka "evropski -> nemški" pristop k orožju, lovu in pač nek pobebavljen aristokracizem, ki se ga gredo in ki ga uspešno (zopet) kopiramo mi.


PS: Da o tehnikalijah ne bi -> kakšna je razlika (funkcionalna) med jeklenim monoblokom in pa združenim zaklepiščem in cevjo s navorom tam 150Nm ipd... Tipična švabska ko ne veš kaj bi dodaj šrauf, ko te nekaj jebe dodaj šrauf, ko ti je dolgčas izumi toplo vodo in dodaj šrauf, ker si dodal par šraufov dodaj še dva za povrh in če se le da vsaj enega med njimi v nek čuden kot in položaj da samo joga mojstr uspe do njega....
Odgovori
#5
Povprečen jager jih na leto spuca cca eno škatlo, 20kom. Taka flinta bo še vnuke zgurala. Seveda so pa temu primerni tudi zadetki in se težko merijo z jagrom, ki jih na leto spusti skozi cev 400-500komadov.
Odgovori
#6
Tudi sam sem lovec in vem kako je. Cca 15% jih postreli samo obvezne naboje na pristrelu to je 3 kom na leto,nekateri tudi to ne več (starost). 50%se jih udeležuje lovov (posameznih ,skupnih in skupinskih) postrelijo max 30 kom na leto. Smo pa tudi nekateri ki smo na lovu in na strelišču postrelimo bistveno več. Sam osebno 250+na leto.(8x57,30-06)+ cca 1000 kom 22l.r. Pištolskih 45acp pa 200-300 na leto.
Se pa seveda to vse skupaj zelo pozna na skupnih in skupinskih lovih na divje prašiče.
Odgovori
#7
A mi lahko prosim nekdo razloži kakšen neverjeten plus je tole za lovstvo/strelstvo? Kakšna prelomna inovacija in revolucija? Ker zgolj zaradi natančnosti ne bi tegale plastičnega grdavša s sabo okoli nosil pa tud če mi ga šenkajo. 
Če prav razumem ko gre karkoli v maloro je ceneje če greš po novo kot da greš popravljan/menjavat...

In ja, kako bomo jagali čez 20 let mi res ni jasno, že zdej je povprečna starost čez 50 let. Ampak se tolažim s tem da bodo verjetno nevladne organizacije itak uspele na upravnem sodišču preklicati vse odločbe, tako da bomo živeli kmalu v raju med vsemi živalicami...pozabljajo pa da je sta bila v raju samo 2, nas je pa miljonkrat toliko. Pestro bo.
Odgovori
#8
(09-01-2019, 22:45)jernejm Napisal: In ja, kako bomo jagali čez 20 let mi res ni jasno, že zdej je povprečna starost čez 50 let.

ne bo velike spremembe, čeprav bi država že davno lahko ukinila lovske družine in uvedla profesionalno logarsko službo, ki bi delala planski odstrel, z vso potrebno moderno tehnologijo, ki se je lovski živelj tako na vse kriplje brani... ampak to je seveda samo moje mnenje, ki je  ali pa tudi ni pravilno...
Odgovori
#9
(09-01-2019, 22:45)jernejm Napisal: A mi lahko prosim nekdo razloži kakšen neverjeten plus je tole za lovstvo/strelstvo? Kakšna prelomna inovacija in revolucija? Ker zgolj zaradi natančnosti ne bi tegale plastičnega grdavša s sabo okoli nosil pa tud če mi ga šenkajo. 
Če prav razumem ko gre karkoli v maloro je ceneje če greš po novo kot da greš popravljan/menjavat...

morda bo konča cena ugodnejša za kupca. če pa je to slepa ulica pa bo ideja propadla.
plastično kopito, ki res ni vrhunec estetike, pa se verjetno komodt nadomesti z lesenim.
mislim pa da okoli naveze zaklep-cev ne more praktično nič kaj takega iti v maloro da bi moral menjat to zadevo.

(09-01-2019, 22:57)Kristian Napisal: ne bo velike spremembe, čeprav bi država že davno lahko ukinila lovske družine in uvedla profesionalno logarsko službo...

eni pravijo da je to že v planu
Odgovori
#10
(09-01-2019, 22:57)Kristian Napisal:
(09-01-2019, 22:45)jernejm Napisal: In ja, kako bomo jagali čez 20 let mi res ni jasno, že zdej je povprečna starost čez 50 let.

ne bo velike spremembe, čeprav bi država že davno lahko ukinila lovske družine in uvedla profesionalno logarsko službo, ki bi delala planski odstrel, z vso potrebno moderno tehnologijo, ki se je lovski živelj tako na vse kriplje brani... ampak to je seveda samo moje mnenje, ki je  ali pa tudi ni pravilno...

In kaj naj bi s tem pridobili? Da lahko jagajo samo bogati? Da bogati zahodnjaki komaj čakajo, da pridejo jagat k nam, ker so pri sebi že vse pojagal in odjagal.
Odgovori
#11
Kolk ste eni za časom, pustite inovacijam prosto pot vendar...uporabniki in čas odločijo a se bo zadeva prijela al ne.

Lov je pa bil in bo privilegij...tudi pod Italijo je oblast dovolila jago, res je bila to dejavnost bolj za izbrance oziroma za tiste ki so neki pod palcem imeli dovoljeno je pa bilo.

PS. Namesto hitrih nabojev ki kurijo rol, kupite počasne velike, kar je že zdavnaj iznajdeno pa ne bo potrebe po menjavi cevi, seveda če jo boš redno pravilno in skrbno čistu uzdrževal...simpl.
Odgovori
#12
(09-01-2019, 23:36)matjaz43 Napisal: In kaj naj bi s tem pridobili?

morda to da se bodo plani dejansko izpolnjevali. da bo konec zdrah ki jih povzročajo jagri sami med sabo. da bodo lastniki zemljišč imeli več besede pri tem... ne vem, samo razmišljam
Odgovori
#13
(10-01-2019, 10:08)Marks Napisal:
(09-01-2019, 23:36)matjaz43 Napisal: In kaj naj bi s tem pridobili?

morda to da se bodo plani dejansko izpolnjevali. da bo konec zdrah ki jih povzročajo jagri sami med sabo. da bodo lastniki zemljišč imeli več besede pri tem... ne vem, samo razmišljam

plan se tudi dejansko izpolnjuje, vsaj v naši LD. Zdraharstvo ni značilno samo za jagre ampak je to naša slovenska značilnost. Jo povsod v vseh porah družbe najdeš. Kaj si pa mislil glede lastnikov pa ne vem. Seveda, kmet, ki mu d.prašiči "preorjejo" njivo, bi najraje videl, da se jih iztrebi.
Odgovori
#14
(10-01-2019, 00:51)jabolko Napisal: Kolk ste eni za časom, pustite inovacijam prosto pot vendar...uporabniki in čas odločijo a se bo zadeva prijela al ne.

Lov je pa bil in bo privilegij...tudi pod Italijo je oblast dovolila jago, res je bila to dejavnost bolj za izbrance oziroma za tiste ki so neki pod palcem imeli dovoljeno je pa bilo.

PS. Namesto hitrih nabojev ki kurijo rol, kupite počasne velike, kar je že zdavnaj iznajdeno pa ne bo potrebe po menjavi cevi, seveda če jo boš redno pravilno in skrbno čistu uzdrževal...simpl.

Privilegij? Precej očitno nisi jager, drugače ne bi govoril o izbrancih. Velika večina lovskih kolegov so delavski razred, takozvane elite je manj kot 5%. Časi, ko so jelena lahko streljali samo tisti s knjižico (vemo katero), so zdavnaj mimo. 

In pa nismo za časom, ne bom pa ploskal inovacijam samo zato ker so nove. Saj je lepo napisal Mato kako je s švabi in inovacijami...kakšna je tudi kiks, bomo videli kako se bo obnesla. 


In ja, počasni kalibri so špica, moja 9,3x62 je postal edini kos ki ga nosim okoli.
Odgovori
#15
Sem sem... neki maš prav neki narobe in tako je tudi prav, kam bi pa prišli če bi vsi enako razmišljali :)) Hand
Odgovori
#16
(09-01-2019, 22:45)jernejm Napisal: A mi lahko prosim nekdo razloži kakšen neverjeten plus je tole za lovstvo/strelstvo? Kakšna prelomna inovacija in revolucija? Ker zgolj zaradi natančnosti ne bi tegale plastičnega grdavša s sabo okoli nosil pa tud če mi ga šenkajo. 
Če prav razumem ko gre karkoli v maloro je ceneje če greš po novo kot da greš popravljan/menjavat...

In ja, kako bomo jagali čez 20 let mi res ni jasno, že zdej je povprečna starost čez 50 let. Ampak se tolažim s tem da bodo verjetno nevladne organizacije itak uspele na upravnem sodišču preklicati vse odločbe, tako da bomo živeli kmalu v raju med vsemi živalicami...pozabljajo pa da je sta bila v raju samo 2, nas je pa miljonkrat toliko. Pestro bo.

Lovec Grosuplje že propagira tole pušo na FB kot izjemno izjemno natančno...sicer ne pove kje je delal teste da je prišel do tega zaključka pove pa ceno...okoli 4000E :))

Evo za naročit hitro Clap
Odgovori
#17
Res niso normalni cena kot da gres po ssg08
https://www.gunsweek.com/en/rifles/news/...ting-rifle
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)