Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1. kolo PP22 2019
#21
pa rezervnega nabojnika :)
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#22
To je sama kuhna, jaz kot nadomestni sodniks sem pobiral prispevke za "zadet strel"...

Poleg tega pa luštna tekma, z veseljem naslednič spet!
Odgovori
#23
Kosilo smo pojedli, pivo spili in se fanj med prijatelji lepo imeli ! Lepa tekma in še več tekmovalcev. 

Lp
Odgovori
#24
Rezultati prvega kola.

Zmagovalca smo dobili po dodatnemu 'shootoff' dveh izenačenih strelecev. 5 strelov  90m stoje brez opore na tarčo velikosti  80mm , kjer je bil Janez na koncu z 3x zadetki klasa zase.
[Image: 53320063_2262784587267183_76225676403592...e=5D1CF26C]
Odgovori
#25
Glede na to da Janez gleda vec biatlon kot jst.. me je lepo premagal na "shootoffu"
Cim vec takih tekem
Odgovori
#26
Čestitke najboljšim in seveda Matotu za nehvaležno 4 mesto brez treninga......
Odgovori
#27
meni se zdi da je janez na barikadi dosegel 90 točk
drugače pa super tekma!
Odgovori
#28
Super je bilo!
Vidim, da letos pa ne bo šale, ste čisto zares vzel... To je to!

Čestitke zmagovalcem!!


Priponke Male slike
   
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#29
..pa še 2 utrinka...

   
tarča na 250m

   

barikada...

...več sledi...
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#30
Dobra tekma, fajn vzdušje, lepo vreme .... sam trenerat bo treba mal več :)
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
#31
Fantastična tekma in super sotekmovalci. Celo Mato je bil boljše volje kot na forumu :)
Predlog za poenostavitev - vse proge bi lahko imele enako število točk, ter se tudi določeno število max točk na progi (da se ne naredi prevelika razlika na eni sami progi). Samo predlog :)
Komaj čakam naslednjo :)
Odgovori
#32
Mato je v živo vedno bolj družaben kot v elektronski obliki Mrgreen 

Plani za naslednjo tekmo se že delajo , do sedaj smo na tekmah odstrelili 30+ različnih prog tako ,da se počasi nabirajo izkušnje katere proge se najbolje obnesejo.

V vsakem primeru je bila to najlažja tekma kar jih bo PP22 videl letos saj sem večini prog podaljšal čase in povečal tarče ter dal več leže streljanja. V prihodnje se bo zahtevnost malce stopnjevala.

Ker je bilo že nekaj vprašanj glede tarč , papirnih imam kup na zalogi , metalne pa brez dileme šeram CAD file da lahko date razrezat in zvarite domač komplet.

za 22LR pri rabi običajnega 8mm pleha je cena razreza celega kompleta manj kot 100eur , če je hardox bo tud 5mm zadost a dražje.

Prav tako je možno dobiti osnovne mere barikad

Pišite na ZS 

[Image: 28515287_2038168646395446_25006564069855...e=5D26A820]

[Image: 30073055_2062013054011005_27782127457972...e=5D20C1D4]

[Image: 28423977_2039112642967713_80162519315388...e=5CE8B95C]
Odgovori
#33
Razmisljam primere prog, ki bi jih lahko treniral npr na dolenjki, 50 in 100m razdalje. Tako da imas od opreme samo en spiner z 6 krogi kot smo ga imeli. Ostalo bi imel papirnate tarce. Za barikado pa uporabljal to kar je tam, stol, miza ipd.
Skratka naredis trening z minimalno priprave in prevazanja opreme.
Ceprav se je pokazalo, da je ogromno odvisno od tega kako dobro imas nastudirane klike na dolocene razdalje.
Odgovori
#34
Na strelišču Dolenjka se da pokat do 92m , in marsikaj naumit glede prog , kot rečeo izdelava tar ni draga in bi priporočal de se strelci malce organizirate in rast razrezat en komplet ali dva , res ne košta veliko
Odgovori
#35
No se mi je zdelo da tistih "100" od zunaj ni 100 ampak bolj 93-92 vsaj tako so mi govorili kliki.
Ja bi bilo super ce bi imeli nekaj skupnih tarc ki bi bile tam ali pri nekom, morda se tudi ujeli za kaksen skupaj trening.
Odgovori
#36
Sicer je škoda preveč besed glede tega zgubljat a naj bo:
Na dolenjki je notri v prostoru na podu začrtana rdeča črta od katere je resnično 50 in 100m do tarč saj je bilo strelišče narejeno po ISSF reglcih ,a strelišče se ob vsaki predelavi bolj bastardizira brez resnega razmisleka (od zavidanja vrednih 40x 50m in 20x 100m in 10+ 300m linij ) , sta trenutno še mogoči če se zelo potrudimo kakih 20x 50m  , 100m ni več , samo 2x 92+-m, nekoč 300m mesta nimajo več poda (nekoč v 2 nadstropje strelišča) tako ,da se tudi teoretično ne bi dalo več naredit 300m kot jih nekaj sanja brez novih gradbenih del , ostalo je neka totalna ciganija za prosti stil ,ki nima nobenega sistema tako ,da je za tekmovanja razen golaž lige neuporabna, cela katastrofa tako da kmalu ne bo več nič po reglcih ampak bolj prosti stilll.  folk strelja zunaj tako da je povsod cca 5+m manj do tarč , ročni dvo tarčni tarčni nosilci so onesposobjeni nadomešča jo jih lesarski proizvodi ,ki jih nevestni strelci in organizatorji z uporabno tarč neprimerne velikost redno sesuvajo. 

To je nekako tako kot bi na kakem stadijonu malce čez fuzbal plac prekopali in naredili eno tenis igrišče z ograjo ,pa eno špuro za balinanje , pa pustili en gol ter pol igrišča.!?!?

Čeprav strelišče upravlja Javni zavod Šport Ljubljana je odgovornost v največji meri na SZS in Klubu Olimpija , ki dopuščajo totalni rastur nenadomestjive športne infastrukture .

Vprašanje samo koliko časa za tem ko Rajmond Debevec neha streljat potem bo konec še tistih 50m
Odgovori
#37
To je žalostno ker poleg tega strelisca nimas kam med tednom, za kaksno prosto uro, ki jo imaš(če si občan Lj in nimas moznosti pokanja na svojem domacem streliscu za hiso)
Odgovori
#38
Žan,

za trening si poglej tale paket tarč. Probaj streljat čim manj leže, ostalo pa uporabi mizo, stol, sede, kleče, stoje...
Ko se enkrat srečaš s praktičnim streljanjem, vidiš da so ležeče pozicije redke in daleč narazen.


Priponke
.pdf   22TAC.pdf (Velikost: 236,42 KB / Prenosi: 295)
Odgovori
#39
Dobre, hvala..bom skopiral in vadil :-)
Odgovori
#40
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)