Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabavno dovoljenje
#61
Nič ne pravim, le sprašujem...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#62
ja ta posebni del je ful kul posebej če direkt iz trgovine prineses kos kot jaz kjer kljub skrajni nastavitvi merka nese 3m v levo in moraš ciljat v smreko nekje odzadi da v tarčo leti... res je relevanten ta test... sam si ga pa plačal in je zato pomemben
Odgovori
#63
(06-04-2019, 09:16)lamer Napisal: Hvala cop, da si si vzel cas in prilepil te izseke. Sam nisem imel vec volje....

Jabolko in ostali, prosim, da se mi upravicite in da popravis zgoraj napisan rezultat:
Lamer 1
Ostali 0



... Mrgreen Rofl

Ne še...da se rezultat popravi bo potrebnih več dejavnikov, glasovi sodelujočih so po večini proti tebi Nod pol treba razčistit če imaš doma že 37 pištol in 33112 kosov streliva pol verjetno ne boš nove naboje kupoval, kar stalno ponavljaš kot plošča gramofonska ki preskakuje, ampak boš 38 kos preizkusu z obstoječimi seveda  pred upisom v listino, ker v tem prvem streljanju z novim kosom tiči poseben čar, ampak ti tega ne razumeš Question
Odgovori
#64
Japka, se vedno ne razumes... Govorimo o tem, kaj pravi zakonodaja glede tega, torej kako je po zakonu predpisano in je edino zakonito. Ne govorimo o tem, kako ti to delas, ker pac imas ze patrone doma.tako kot ti pravis, da delas, pac ni skladno z zakonom, torej ni zakonito, seveda ti pa nobeden ne brani, da delas tako, kot pac delas se naprej. Si polnoleten(predcidevam) in tako kot vsak drug odgovarjas za svoja dejanja.

Sem pa preprican, da bi imel tezave, v kolikor bi te dobili, da pokas z se nerevistriranim orozjem na streliscu... V kolikor se ne strinjas z mano, ti priporocam, da probas in potem javis, kako je bilo Mrgreen 

Se mi pa ne zdi ok, da zavajate morebitne bodoce strelce, ki berejo ta forum in govorite da lahko s tem zacasnim potrdilom ze kar streljaš in nevem kaj se vse.

P. S. Ni pomembno kaj pravi nekaj drugih forumasev v zvezi s tem, pomembno in edino relevantno je, kaj pravi zakonodaja.
Odgovori
#65
@lamer
Se na posebnem delu tudi strelja ali le "prešlata" orožje?
Kje dobiš strelivo za praktični del ( če se izvaja ), ko imaš kos vpisan  že v Dovoljenju za posest, posebni del pa potrebuješ za vlogo za nabavo streliva ali pa za vpis v OL?
Dobro premisli...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#66
Don't feed the troll

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#67
Pri posebnem delu rokovanja se tudi strelja:
STRELIVO ZAGOTOVI IZVAJALEC.

PRAVILNIK o usposabljanju in preizkusu znanja o ravnanju z orožjem
15. člen
(praktični del preizkusa znanja)

(2) Splošni del izvede kandidat z orožjem izvajalca usposabljanja. Posebni del kandidat izvede s svojim orožjem, in sicer po vsaki nabavi novega tipa/vrste orožja, pred izdajo orožnega lista ali pred vpisom orožja v orožni list oziroma pred potrditvijo pooblastila za nošenje orožja. Posameznik, ki poseduje dovoljenje za zbiranje orožja, in posameznik, ki se mu izda dovoljenje za posest orožja, mora opraviti posebni del pred prvo izdajo dovoljenja za nabavo streliva za posamezen tip/vrsto orožja.

(4) Pri splošnem in posebnem delu praktičnega preizkusa znanja kandidat izvede:
1.       prikaz varnega rokovanja s praznim orožjem:
-  varno jemanje iz embalaže,
-  kontrola orožja (napolnjeno, prazno),
-  drža orožja (orožje obrnjeno v varno smer, prst izven branika orožja),
-  prikaz delovanja vseh zunanjih krmilnih vzvodov na orožju,
-  postopek polnjenja in praznjenja ter menjave nabojnikov,
-  postopek za čiščenje in vzdrževanje;
2.       rokovanje in streljanje z orožjem:
-  izbira pravega streliva, med različnim strelivom,
-  priprava orožja in pravilna drža orožja,
-  praktični prikaz odpravljanja zastojev,
-  uporaba zaščitnih sredstev,
-  izvajanje streljanja.

(6) Pri posebnem delu praktičnega dela preizkusa znanja se streljanje opravi z orožjem kandidata na civilnem strelišču, ki je za tako orožje primerno. Tarčo, razdaljo, število strelov in čas streljanja določi predstavnik izvajalca usposabljanja, pri katerem kandidat opravlja posebni del praktičnega dela preizkusa znanja.
Odgovori
#68
@cop
Lahko napišeš tudi tvoje stališče ali nas boš še naprej moril s copyjado? :-D ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#69
Osebna stališča so stvar posameznika in interperetacije zakonodaje. PUO si zadevo interpretirajo na svoj način, posamezniki na svoj, UE na svoj. 
Zakonodaja pa piše kar piše.
Ko pride do težav in problemov se vedno sklicuje in prebira zakonodaja, takrat ne pomaga nobeno osebno mnenje.
Dokler ni težav vsak dela kakor mu ugaja.
Dejstvo pa je, da strelivo ti zagotovi izvajalec. Jaz do zdaj nisem imel težav z nobenim kalibrom, vedno mi ga je izvajalec dostavil pred izvedbo posebnega dela. No res pa je, da nekih eksotičnih kalibrov še nisem imel na posebnem delu in tudi strelivo ne pride od danes na jutri, če ga naročim.

Po opravljenem tečaju pa tako ali drugače potrdilo in račun pošljejo v roku enega tedna.
Odgovori
#70
(06-04-2019, 20:32)cop Napisal: ...

Splošni del izvede kandidat z orožjem izvajalca usposabljanja. Posebni del kandidat izvede s svojim orožjem, in sicer po vsaki nabavi novega tipa/vrste orožja, pred izdajo orožnega lista ali pred vpisom orožja v orožni list oziroma pred potrditvijo pooblastila za nošenje orožja. Posameznik, ki poseduje dovoljenje za zbiranje orožja, in posameznik, ki se mu izda dovoljenje za posest orožja, mora opraviti posebni del pred prvo izdajo dovoljenja za nabavo streliva za posamezen tip/vrsto orožja.

...

Bow  

... da pa bo "volk sit in koza cela" predlagam, da se naredi kompromis:

... ko prevzameš orožje v trgovini, ga neseš na UE v zakonsko določenem roku ... tam ti potem na nabavno dovoljenje zapišejo (in poštemplajo), da je kos "preverjen" in s tem dodatkom greš na posebni del ... ko ga oddelaš, se vrneš na UE ter urediš papirologijo naprej ...

... mimogrede, takšen postopek je redna praksa na nekaterih UE ... 

lp upor
Odgovori
#71
(06-04-2019, 19:54)lamer Napisal: Japka, se vedno ne razumes... Govorimo o tem, kaj pravi zakonodaja glede tega, torej kako je po zakonu predpisano in je edino zakonito. Ne govorimo o tem, kako ti to delas, ker pac imas ze patrone doma.tako kot ti pravis, da delas, pac ni skladno z zakonom, torej ni zakonito, seveda ti pa nobeden ne brani, da delas tako, kot pac delas se naprej. Si polnoleten(predcidevam) in tako kot vsak drug odgovarjas za svoja dejanja.

Sem pa preprican, da bi imel tezave, v kolikor bi te dobili, da pokas z se nerevistriranim orozjem na streliscu... V kolikor se ne strinjas z mano, ti priporocam, da probas in potem javis, kako je bilo Mrgreen 

Se mi pa ne zdi ok, da zavajate morebitne bodoce strelce, ki berejo ta forum in govorite da lahko s tem zacasnim potrdilom ze kar streljaš in nevem kaj se vse.

P. S. Ni pomembno kaj pravi nekaj drugih forumasev v zvezi s tem, pomembno in edino relevantno je, kaj pravi zakonodaja.

Sem ti že napisal da sem večino svojih kosov preizkusu nastrelil pred upisom v listino...doma na svojem strelišču in ni prav nobene dobitne možnosti...bilo je čudovito, ker je v prvem streljanju z novim kosom poseben čar. 
Sam zakone spoštujem, ampak to je če je Question  pač dovoljeni mini strelski prekršek in tu se pomagat ne da, tako pač je... dogajajo se dosti hujše kršitve zakona, v različni interpretaciji le tega po UE ali ko referenti delajo po navodilih mimo zakona, če se omejim zgolj na to, brez da bi omenjal kaj drugega v državi, kar bi bilo itak izven konteksta.

PS. Sam res ne razumeš, in kdo zavaja bodoče strelce te prosim, kaj pol če trdimo da z začasnim potrdilom lahko streljaš kot ti temu praviš, 
saj vendar vsi razen tebe vemo, da to ni možno. Snooty   Bow  

Ni druge kot popravit
športni semafor. :))

Lamer 0
Ostali  2
Odgovori
#72
(06-04-2019, 20:57)upor500 Napisal:
(06-04-2019, 20:32)cop Napisal: ...

Splošni del izvede kandidat z orožjem izvajalca usposabljanja. Posebni del kandidat izvede s svojim orožjem, in sicer po vsaki nabavi novega tipa/vrste orožja, pred izdajo orožnega lista ali pred vpisom orožja v orožni list oziroma pred potrditvijo pooblastila za nošenje orožja. Posameznik, ki poseduje dovoljenje za zbiranje orožja, in posameznik, ki se mu izda dovoljenje za posest orožja, mora opraviti posebni del pred prvo izdajo dovoljenja za nabavo streliva za posamezen tip/vrsto orožja.

...

Bow  

... da pa bo "volk sit in koza cela" predlagam, da se naredi kompromis:

... ko prevzameš orožje v trgovini, ga neseš na UE v zakonsko določenem roku ... tam ti potem na nabavno dovoljenje zapišejo (in poštemplajo), da je kos "preverjen" in s tem dodatkom greš na posebni del ... ko ga oddelaš, se vrneš na UE ter urediš papirologijo naprej ...

... mimogrede, takšen postopek je redna praksa na nekaterih UE ... 

lp upor

točno tako
Odgovori
#73
(06-04-2019, 20:57)upor500 Napisal: ... ko prevzameš orožje v trgovini, ga neseš na UE v zakonsko določenem roku ... tam ti potem na nabavno dovoljenje zapišejo (in poštemplajo), da je kos "preverjen" in s tem dodatkom greš na posebni del ... ko ga oddelaš, se vrneš na UE ter urediš papirologijo naprej ...
Čakal sem na to! Clap
Lahko pa kupiš kos v Medvodah ( ne bom delal reklame in napisal ime ;) ), pri njih narediš posebni del in greš z vso dokumentacijo na UE...Enostavno kot pasulj. :))
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#74
... tudi to je opcija pri nakupu novega ali rabljenega kosa pri ponudniku, ki omogoča tudi izvedbo posebnega dela ...

... če pa kupiš kos od fizične osebe, potem je najboljše narediti tako, kot sem napisal zgoraj ...

... ali lahko sedaj to zadevo zaključimo?

lp upor500
Odgovori
#75
Še, prosim Clap
Odgovori
#76
(02-04-2019, 12:35)maus Napisal: Zakaj se tok komplicira, ko je tako preprosto:

1. Ogledaš si in na strelišču pod nadzorom probaš orožje, katerega nameravaš kupit
2. Zaprosiš za dovoljenje za nabavo orožja 
3. med tem časom iz trgovine na strelišče prinesejo nov kos orožja, katerega si rezerviral 
4. na strelišču opraviš s svojim bodočim orožjem poseben del izpita in ga pustiš tam, da ga zopet prinesejo v trgovino
5. ko pridobiš DP, greš v trgovino, kjer čaka tvoje orožje in poseben del izpita
6. odskaklaš do UE in prijaviš orožje
7. vzporedno zaprosiš še za dovoljenje za nabavo streliva in priložiš poseben del izpita
8. greš pokat in zapraulat dnar ...

sicer pa pravijo, da je bog ustvaril svet v 6 dneh ... pač ... on je biu čarounik :D

čist simpl

kdaj sem že jaz napisal, kako je to vse preprosto, kot da bi kupu burek in ga pojedu
Odgovori
#77
(06-04-2019, 22:38)maus Napisal:
(02-04-2019, 12:35)maus Napisal: Zakaj se tok komplicira, ko je tako preprosto:

1. Ogledaš si in na strelišču pod nadzorom probaš orožje, katerega nameravaš kupit
2. Zaprosiš za dovoljenje za nabavo orožja 
3. med tem časom iz trgovine na strelišče prinesejo nov kos orožja, katerega si rezerviral 
4. na strelišču opraviš s svojim bodočim orožjem poseben del izpita in ga pustiš tam, da ga zopet prinesejo v trgovino
5. ko pridobiš DP, greš v trgovino, kjer čaka tvoje orožje in poseben del izpita
6. odskaklaš do UE in prijaviš orožje
7. vzporedno zaprosiš še za dovoljenje za nabavo streliva in priložiš poseben del izpita
8. greš pokat in zapraulat dnar ...

sicer pa pravijo, da je bog ustvaril svet v 6 dneh ... pač ... on je biu čarounik :D

čist simpl

kdaj sem že jaz napisal, kako je to vse preprosto, kot da bi kupu burek in ga pojedu

 Sila čudn postopek Question
Odgovori
#78
(06-04-2019, 22:58)jabolko Napisal:
(06-04-2019, 22:38)maus Napisal:
(02-04-2019, 12:35)maus Napisal: Zakaj se tok komplicira, ko je tako preprosto:

1. Ogledaš si in na strelišču pod nadzorom probaš orožje, katerega nameravaš kupit
2. Zaprosiš za dovoljenje za nabavo orožja 
3. med tem časom iz trgovine na strelišče prinesejo nov kos orožja, katerega si rezerviral 
4. na strelišču opraviš s svojim bodočim orožjem poseben del izpita in ga pustiš tam, da ga zopet prinesejo v trgovino
5. ko pridobiš DP, greš v trgovino, kjer čaka tvoje orožje in poseben del izpita
6. odskaklaš do UE in prijaviš orožje
7. vzporedno zaprosiš še za dovoljenje za nabavo streliva in priložiš poseben del izpita
8. greš pokat in zapraulat dnar ...

sicer pa pravijo, da je bog ustvaril svet v 6 dneh ... pač ... on je biu čarounik :D

čist simpl

kdaj sem že jaz napisal, kako je to vse preprosto, kot da bi kupu burek in ga pojedu

 Sila čudn postopek Question

nč čudn Not .. povsem legalen ;)

zelo podobno kot je @357 napisu :)
Odgovori
#79
Posebni del z nabavljenim kosom...
Razstavis, nazaj sestavis, ustrelis 10 kosov, spakiras gver, pocakas na potrdilo in gres nazaj nA UE. 
Enkrat vmes se placas 35-50€ za ta posebni del in to je to.
Odgovori
#80
(06-04-2019, 21:07)357 Napisal:
(06-04-2019, 20:57)upor500 Napisal: ... ko prevzameš orožje v trgovini, ga neseš na UE v zakonsko določenem roku ... tam ti potem na nabavno dovoljenje zapišejo (in poštemplajo), da je kos "preverjen" in s tem dodatkom greš na posebni del ... ko ga oddelaš, se vrneš na UE ter urediš papirologijo naprej ...
Čakal sem na to! Clap
Lahko pa kupiš kos v Medvodah ( ne bom delal reklame in napisal ime ;) ), pri njih narediš posebni del in greš z vso dokumentacijo na UE...Enostavno kot pasulj. :))

@357 to je še najboljša varianta. Zakon bi lahko določal, da ta posebni del opravijo trgovci takoj po prodaji in zmešnjave ne bi bilo.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)