Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TELESNA KONSTITUCIJA STRELCA
#1
Ne vem kolikokrat sem že povedal, da bi moral biti stage postavljen narejen tako, da vsem tekmovalcem omogoča nekako normalno izvedbo vaje ne da se favorizira denimo visokorasli tekmovalec, ki za to seveda ni nič kriv ima pa na račun neupoštevanja tega o čemer pišem izrazito prednost. Na prvih dveh posnetkih sva z Gabrom oba imava težavo z platko [večina je imela hujše] ki je vidna nekako na pol, krogle pa zadevajo gumo ki je dva metra pred platko. 

Stage z izrazitim favoriziranjem strelca... Janez ki je zmagal tale Orto stel nam je tu dal ogromno prednost, oba poskusa ki gresta za rezultat je vstrelu briljantno, okrog devet sekund na grobo, večina ostalih med 14 in 20 sekund... zakaj predvsem zaradi njegove višine, saj je platko videl celo in je guma sploh ni prekrivala...pa pustimo da je natreniran saj je na tem delal in nam je povsod dajal na času, vendar ne toliko kot tukaj kjer je pridobil veliko večino prednosti po času. 

Šolski primir kako stage ne sme biti postavljen...zadnji posnetek je moj in je za vzor, kako pa naj bi stage izgledal da se izniči to o čemer pišem in šteje samo strelska sposobnost strelca.




Odgovori
#2
videi niso na voljo....


meni  je delal probleme stage 1(razdalija večja od 15 m),kjer mi je zmankalo nabojev Clap ostali so bli pa kar kul...seveda sem kle sam kriu
Odgovori
#3
js sm si tut kokice pripravu, da bi pogledal, potem pa vidim, da ni na voljo  :/
Odgovori
#4
ne rabiš kokic, vsi videi skupaj niso tako dolgi kot je orgazem...

je pa bistvo problema vidno, sploh ko se pri drugem videu strelev na prste postavlja.
Odgovori
#5
(29-04-2019, 14:42)elo Napisal: ne rabiš kokic, vsi videi skupaj niso tako dolgi kot je orgazem...

je pa bistvo problema vidno, sploh ko se pri drugem videu strelev na prste postavlja.

lej .. ko pride pa puzanje na vrsto, smo pa tamali v prednosti ... pa v vojni te sovrag težje zadane, ker si manjša tarča ... no ja .. vsaj nekaj dobrega ... v kupček kravjega dreka na polju se zakamufliraš in jih plinkaš .. enga po enga  :flak:
Odgovori
#6
Jabolko

Nas boš mogel vse potrdit kot prijatelje na FB, če želiš, da ga vidimo.  Nod
Odgovori
#7
Citat:Napisal jabolko

Stage z izrazitim favoriziranjem strelca... Janez ki je zmagal tale Orto stel nam je tu dal ogromno prednost, oba poskusa ki gresta za rezultat je vstrelu briljantno, okrog devet sekund na grobo, večina ostalih med 14 in 20 sekund... zakaj predvsem zaradi njegove višine, saj je platko videl celo in je guma sploh ni prekrivala...pa pustimo da je natreniran saj je na tem delal in nam je povsod dajal na času, vendar ne toliko kot tukaj kjer je pridobil veliko večino prednosti po času. 

Šolski primir kako stage ne sme biti postavljen...zadnji posnetek je moj in je za vzor, kako pa naj bi stage izgledal da se izniči to o čemer pišem in šteje samo strelska sposobnost strelca.

To je šolski primer, kjer bi lahko tekmovalec nižje rasti prosil za podlogo/paleto (in bi jo tudi dobil), da bi pridobil tistih 10 manjkajočih cm. Nikakor ni to favoriziranje velikih tekmovalcev. Je pa res, da imajo veliki tekmovalci vedno prednost na tovrstnih progah ali pa na progah, kjer ti višina (in spretnost) pomaga, da vidiš tarče z nekega mesta (proga 8 - rdeča platka), kjer manjši tekmovalci tega ne morejo (predvsem na "stegovanju" desno ali levo od skrajnega položaja na  letvi. Vendar, imajo pa nizki tekmovalci prednost pri nizko postavljenih tarčah, kjer se ne rabijo toliko sklanjati ali biti v prisiljenih položajih (če se pohecamo...nekateri gredo lahko vzravnani čez tunel...). That's life... Nisi pa napisal, da si se ti moral pri prvih treh platkah, ki si jih videl skozi okno, krepko manj sklonit, kot Janez...

Problem PCCja je predvsem razdalja med točko merjenja in trajektorijo krogle. Kdor tega ne upošteva, konstantno zadeva najmanj 4-5 cm nižje od točke merjenja. Tega se mora vsak tekmovalec zavedati in temu primerno meriti višje, največkrat "v nič". Ko si zjutraj streljal s pištolo, te težave nisi imel (razen, če streljaš v položaju "kravl plavanja" in bil zaradi tega zopet prenizko), saj so merki skoraj v isti višini, kot trajektorija krogle. So bile pa gume postavljene tako, da 170 cm visok tekmovalec vidi celo ploščo.

Gume so pa bile tam izključno zaradi zaščite podnožja platke in delne zaščite tekmovalca.

Nikoli ne more biti za vse enako, lahko je pa približek. Enakopravnost je pa mit, ki ne obstaja...
Odgovori
#8
(29-04-2019, 14:55)maus Napisal:
(29-04-2019, 14:42)elo Napisal: ne rabiš kokic, vsi videi skupaj niso tako dolgi kot je orgazem...

je pa bistvo problema vidno, sploh ko se pri drugem videu strelev na prste postavlja.

lej .. ko pride pa puzanje na vrsto, smo pa tamali v prednosti ... pa v vojni te sovrag težje zadane, ker si manjša tarča ... no ja .. vsaj nekaj dobrega ... v kupček kravjega dreka na polju se zakamufliraš in jih plinkaš .. enga po enga  :flak:

Maus prosim za malo resnosti Eek govorim o športnen strelstvu ne vojni, ki me briga toliko kot snežne padavine leta 1961, v tvojem odgovoru ne vidim ničesar kar bi naj bilo z tem povezanega ipsc in derivati se dogajajo po pravilih ki jih je potrebno spoštovat žal se pa vse prevečkrat kršijo tudi nehote po želji narediti vajo atraktivno pride do tega kot v opisanem primeru.

Glede videov bom prosu Janeza... on je snemal da reši zadevo to ni streljanje in presega moje znanje.
Odgovori
#9
(29-04-2019, 15:40)IPSC Boštjan Napisal:
Citat:Napisal jabolko

Stage z izrazitim favoriziranjem strelca... Janez ki je zmagal tale Orto stel nam je tu dal ogromno prednost, oba poskusa ki gresta za rezultat je vstrelu briljantno, okrog devet sekund na grobo, večina ostalih med 14 in 20 sekund... zakaj predvsem zaradi njegove višine, saj je platko videl celo in je guma sploh ni prekrivala...pa pustimo da je natreniran saj je na tem delal in nam je povsod dajal na času, vendar ne toliko kot tukaj kjer je pridobil veliko večino prednosti po času. 

Šolski primir kako stage ne sme biti postavljen...zadnji posnetek je moj in je za vzor, kako pa naj bi stage izgledal da se izniči to o čemer pišem in šteje samo strelska sposobnost strelca.

To je šolski primer, kjer bi lahko tekmovalec nižje rasti prosil za podlogo/paleto (in bi jo tudi dobil), da bi pridobil tistih 10 manjkajočih cm. Nikakor ni to favoriziranje velikih tekmovalcev. Je pa res, da imajo veliki tekmovalci vedno prednost na tovrstnih progah ali pa na progah, kjer ti višina (in spretnost) pomaga, da vidiš tarče z nekega mesta (proga 8 - rdeča platka), kjer manjši tekmovalci tega ne morejo (predvsem na "stegovanju" desno ali levo od skrajnega položaja na  letvi. Vendar, imajo pa nizki tekmovalci prednost pri nizko postavljenih tarčah, kjer se ne rabijo toliko sklanjati ali biti v prisiljenih položajih (če se pohecamo...nekateri gredo lahko vzravnani čez tunel...). That's life... Nisi pa napisal, da si se ti moral pri prvih treh platkah, ki si jih videl skozi okno, krepko manj sklonit, kot Janez...

Problem PCCja je predvsem razdalja med točko merjenja in trajektorijo krogle. Kdor tega ne upošteva, konstantno zadeva najmanj 4-5 cm nižje od točke merjenja. Tega se mora vsak tekmovalec zavedati in temu primerno meriti višje, največkrat "v nič". Ko si zjutraj streljal s pištolo, te težave nisi imel (razen, če streljaš v položaju "kravl plavanja" in bil zaradi tega zopet prenizko), saj so merki skoraj v isti višini, kot trajektorija krogle. So bile pa gume postavljene tako, da 170 cm visok tekmovalec vidi celo ploščo.

Gume so pa bile tam izključno zaradi zaščite podnožja platke in delne zaščite tekmovalca.

Nikoli ne more biti za vse enako, lahko je pa približek. Enakopravnost je pa mit, ki ne obstaja...

Poznam in vem za vse to, tudi dobro vem kam puška zadeva in kam merit od enega metra pa vse do 50 popolnoma ista težava je bila tudi z pištolo [optic] in isto ne samo pri meni...imam sam okoli 170 cm in sem videl polovico platke... s tem da sem stopu na okvir stagea po pisku... poglej video kako se Gaber dviga na prste... potem bi morale gume biti zaradi zaščite podnožja platke povsod pa niso bile. Skratka to je edina moja pripomba na celo tekmo in siguren nisem edini, enakopravnost ni mit če tukaj ne bi bilo zgornje gume bi bilo za vse enako tako pa ni bilo in to bi lahko z tvojimi 25 letnimi izkušnjami vedu in upošteval čist simpl prosim :)) Hand
Odgovori
#10
Citat:Napisal jabolko

..imam sam okoli 170 cm in sem videl polovico platke...

:)) ...no, vidiš, potem bi moral s svojimi 24 letnimi izkušanjami vedeti, kam ciljat, da bi platka padla s prvo. Snooty

Citat:...enakopravnost ni mit..

Je, je...

Citat:...vedu in upošteval čist simpl prosim...

Saj sem, sploh potem, ko sem videl, da ti prideš, pa sem rekel, da se mora zate samo pol platke videt'...ker si dober. Da ne boš v taki prednosti...malo prednosti je moral imet tudi Janez, da nisi ti obeh prvih mest pobral...je pa četrto nehvaležno...

Bomo drugič naredili več pozicij za tekmovalce nižje rasti s kravl stilom streljanja.

Thumbup
Odgovori
#11
(29-04-2019, 13:52)jabolko Napisal: Ne vem kolikokrat sem že povedal, da bi moral biti stage postavljen narejen tako, da vsem tekmovalcem omogoča nekako normalno izvedbo vaje ne da se favorizira denimo visokorasli tekmovalec, ki za to seveda ni nič kriv ima pa na račun neupoštevanja tega o čemer pišem izrazito prednost. Na prvih dveh posnetkih sva z Gabrom oba imava težavo z platko [večina je imela hujše] ki je vidna nekako na pol, krogle pa zadevajo gumo ki je dva metra pred platko. 

Stage z izrazitim favoriziranjem strelca... Janez ki je zmagal tale Orto stel nam je tu dal ogromno prednost, oba poskusa ki gresta za rezultat je vstrelu briljantno, okrog devet sekund na grobo, večina ostalih med 14 in 20 sekund... zakaj predvsem zaradi njegove višine, saj je platko videl celo in je guma sploh ni prekrivala...pa pustimo da je natreniran saj je na tem delal in nam je povsod dajal na času, vendar ne toliko kot tukaj kjer je pridobil veliko večino prednosti po času. 

Šolski primir kako stage ne sme biti postavljen...zadnji posnetek je moj in je za vzor, kako pa naj bi stage izgledal da se izniči to o čemer pišem in šteje samo strelska sposobnost strelca.





(29-04-2019, 16:49)IPSC Boštjan Napisal:
Citat:Napisal jabolko

..imam sam okoli 170 cm in sem videl polovico platke...

:)) ...no, vidiš, potem bi moral s svojimi 24 letnimi izkušanjami vedeti, kam ciljat, da bi platka padla s prvo. Snooty

Citat:...enakopravnost ni mit..

Je, je...

Citat:...vedu in upošteval čist simpl prosim...

Saj sem, sploh potem, ko sem videl, da ti prideš, pa sem rekel, da se mora zate samo pol platke videt'...ker si dober. Da ne boš v taki prednosti...malo prednosti je moral imet tudi Janez, da nisi ti obeh prvih mest pobral...je pa četrto nehvaležno...

Bomo drugič naredili več pozicij za tekmovalce nižje rasti s kravl stilom streljanja.

Thumbup
 
 In sirarju naroči več robe...sva ga skori sama z Janezom spraznila Doh
Odgovori
#12
Tisto je bil salamar...  Rolleyes  

Saj veš, salamar dela salame in klobase, sirar dela sir.

Saj ti na izdelku piše: salama-divji prašič in suha klobasa-divji prašič. To ni sir... :))

Poglej fotko, ki si jo objavil še enkrat.

Thumbup
Odgovori
#13
(29-04-2019, 19:41)ORTO Napisal: Tisto je bil salamar...  Rolleyes  

Saj veš, salamar dela salame in klobase, sirar dela sir.

Saj ti na izdelku piše: salama-divji prašič in suha klobasa-divji prašič. To ni sir... :))

Poglej fotko, ki si jo objavil še enkrat.

Thumbup

Ampak lani in predlanskim je imel oboje...a ima podizvajalca in dolgove da ni imel sira Question
Odgovori
#14


Odgovori
#15
(29-04-2019, 19:54)jabolko Napisal:
(29-04-2019, 19:41)ORTO Napisal: Tisto je bil salamar...  Rolleyes  

Saj veš, salamar dela salame in klobase, sirar dela sir.

Saj ti na izdelku piše: salama-divji prašič in suha klobasa-divji prašič. To ni sir... :))

Poglej fotko, ki si jo objavil še enkrat.

Thumbup

Ampak lani in predlanskim je imel oboje...a ima podizvajalca in dolgove da ni imel sira Question

Ne, Salamar je iz Slepška (500m stran), sirar pa iz Križnga vrha. To sta dva človeka različnih poklicev. Je pa res, da obema pride pomagat žena, vendar je pri prvem majhna in bolj čokata, druga pa vitka in višja. Mogoče si boš naslednjič po tem zapomnil.
Odgovori
#16
(29-04-2019, 20:50)IPSC Boštjan Napisal:
(29-04-2019, 19:54)jabolko Napisal:
(29-04-2019, 19:41)ORTO Napisal: Tisto je bil salamar...  Rolleyes  

Saj veš, salamar dela salame in klobase, sirar dela sir.

Saj ti na izdelku piše: salama-divji prašič in suha klobasa-divji prašič. To ni sir... :))

Poglej fotko, ki si jo objavil še enkrat.

Thumbup

Ampak lani in predlanskim je imel oboje...a ima podizvajalca in dolgove da ni imel sira Question

Ne, Salamar je iz Slepška (500m stran), sirar pa iz Križnga vrha. To sta dva človeka različnih poklicev. Je pa res, da obema pride pomagat žena, vendar je pri prvem majhna in bolj čokata, druga pa vitka in višja. Mogoče si boš naslednjič po tem zapomnil.

Mogoče ja ...leta pa to Clap Hand
Odgovori
#17





Evo še dve progi
Odgovori
#18
videl posnetek - kr neki s tem jamranjem. Na koncu je vsak podrl tarčo.
Odgovori
#19
(29-04-2019, 21:39)JohanJ Napisal: https://youtu.be/jN5xQo05hXU
https://youtu.be/YacVm6iyIJw


Evo še dve progi

Tako naj bi vaja izgledala, kot ti dve na posnetku in pol se izniči to o čemer pišem v največji možni meri in ostane samo strelsko znanje...zlasti na domačih IPSC tekmah se pretirava z pozicijami streljanja klub temu da je v pravilniku to drugače napisano.

Pa še za primerjavo, streljal sem oboje marsikdo bi reku, da je pištola hitrejša od puške pa temu niti približno ni tako...

Moj čas vseh 8 vaj puška   90,63
                           pištola  106,33

Ustreljeno zelo čisto z obema orožjema, samo na delno skriti platki je šla kaka sekunda po zlu. Doh
Odgovori
#20
Sedaj pa je video... 'tamali' imate prav. 
Drugace pa prevec komplicirate... to je bilo misljeno, da je treba skocit in zadet, 100 %. ;)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)