Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pištola za precizno streljanje
#1
Pozdravljeni! Katero pištolo bi mi priporočali izključno za precizno strelanje? Lp
Odgovori
#2
Tale tema je pa že tisočkrat prežvečena. Predvsem tako ki bo dobro sedla v (tvoje) roke. To pa boš ugotovil v štacuni ali na strelišču, ko z dovoljenjem lastnikov malo prešlataš...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#3
Sport 2
Odgovori
#4
To je tak, kot da vprasas kera baba je prava zate.
Isces zracno, MK ali VK? Koliko € si vsaj priblizno pripravljen odstet?
Lahko pa tudi malo pobrskas po forumu.
Odgovori
#5
CZ 75 TAIPAN PRO TUNING - je na zalogi pri nas. Naslednik SPORT II.
TRGOVINA LOVEC GROSUPLJE

T: 01 7862 063 G: 041 760 654 G: 041 662 642 E: info@lovec-arms.com
W: lovec-arms.com F: facebook
Odgovori
#6
OGre se za pištolo 9x19! Vem da je prežvečena tema pa nevem kaj vse pa tudi vem da tista ki ti sede v roko itd. Vprašanje je bilo bolj namenjeno glede preciznosti, proženja, zastojev... Oziroma pri kateri lahko pričakujem najmanj problemov! Odštel bi do 2000€
Odgovori
#7
tolikokrat povedano in pokomentirano, da za božjo voljo le daj uporabi SEARCH funkcijo na forumu...
Odgovori
#8
(05-05-2019, 17:27)Blaser F3 Napisal: OGre se za pištolo 9x19! Vem da je prežvečena tema pa nevem kaj vse pa tudi vem da tista ki ti sede v roko itd. Vprašanje je bilo bolj namenjeno glede preciznosti, proženja, zastojev... Oziroma pri kateri lahko pričakujem najmanj problemov! Odštel bi do 2000€

V tem primeru bolj specificiraj vprašanje. Če nekaj že veš in imaš ustvarjen grob pregled, potem navedi h katerim se nagibaš in ti bodo lastniki podali izkušnje.
Odgovori
#9
Ja vredu hvala za pomoč nisem vedel da to obstaja ???

Ja vredu hvala za pomoč nisem vedel da to obstaja sem mislil da dobom kaki pameten odgovor! Hvala vseeno
Odgovori
#10
(05-05-2019, 18:17)Kristian Napisal: tolikokrat povedano in pokomentirano, da za božjo voljo le daj uporabi SEARCH funkcijo na forumu...

Kaj pa ona o nakupu nove puške za začetnika?
Odgovori
#11
preciznost, proženje in zastoji, pa 2.000 eur.
nisi povedal ali je to cena rabljene ali nove?

če govorimo o ceni nove je moj izbor sledeč:
1. https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...ii-duotone
2. https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...-ts-orange

z 75 ts orange sem odstrelil osebni rekord 97 krogov, kljub temu, da ni 6", kar je marsikomu minus.
nikoli nobenega zastoja, prebavlja čudo municije,...
in ja, tudi lepa je.
Odgovori
#12
(05-05-2019, 20:01)elo Napisal: ...
z 75 ts orange sem odstrelil osebni rekord 97 krogov, kljub temu, da ni 6", kar je marsikomu minus.
nikoli nobenega zastoja, prebavlja čudo municije,...
in ja, tudi lepa je.

Ze veckrat dokazano, da ni potrebno imet 6" za 97+ rezultat. Pa tudi cena ni neko merilo ;)
Dosti, dosti bolj pomembno je kdo je za pistolo.

Za 2.000 € je kar lepa izbira od rabljenih do novih.

Mogoce si OP zozi izbor. Bo lazje kaksen pameten nasvet dobil.
Odgovori
#13
(06-05-2019, 13:10)MarkB Napisal:
(05-05-2019, 20:01)elo Napisal: ...
z 75 ts orange sem odstrelil osebni rekord 97 krogov, kljub temu, da ni 6", kar je marsikomu minus.
nikoli nobenega zastoja, prebavlja čudo municije,...
in ja, tudi lepa je.

Ze veckrat dokazano, da ni potrebno imet 6" za 97+ rezultat. Pa tudi cena ni neko merilo ;)
Dosti, dosti bolj pomembno je kdo je za pistolo.

Za 2.000 € je kar lepa izbira od rabljenih do novih.

Mogoce si OP zozi izbor. Bo lazje kaksen pameten nasvet dobil.
Preden sem jaz šel v nakup sem se dogovoril na strelišču v Gameljah za preizkus različnih pištol. Najboljše zadetke sem dosegal z Glockom "4" in Tanfoglio "5", nakar sem se odločil za Tanfoglio.
Posušaj še sam kaj takega, da vidiš kaj bi ti ležalo.
Odgovori
#14
(06-05-2019, 14:56)Oljnifilter Napisal:
(06-05-2019, 13:10)MarkB Napisal:
(05-05-2019, 20:01)elo Napisal: ...
z 75 ts orange sem odstrelil osebni rekord 97 krogov, kljub temu, da ni 6", kar je marsikomu minus.
nikoli nobenega zastoja, prebavlja čudo municije,...
in ja, tudi lepa je.

Ze veckrat dokazano, da ni potrebno imet 6" za 97+ rezultat. Pa tudi cena ni neko merilo ;)
Dosti, dosti bolj pomembno je kdo je za pistolo.

Za 2.000 € je kar lepa izbira od rabljenih do novih.

Mogoce si OP zozi izbor. Bo lazje kaksen pameten nasvet dobil.
Preden sem jaz šel v nakup sem se dogovoril na strelišču v Gameljah za preizkus različnih pištol. Najboljše zadetke sem dosegal z Glockom "4" in Tanfoglio "5", nakar sem se odločil za Tanfoglio.
Posušaj še sam kaj takega, da vidiš kaj bi ti ležalo.
A si že streljal s pištolo za precizno?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#15
Evo, da ne bomo samo nekonstruktivni...
* Cesar prodaja rabljeno Sig Sauer X6 za malo pod dva jurja. Za začetnika (če ti le sede v roko) je to ena od boljših pištol ker odpušča veliko napak.

* Proarmis lih testirajo svojo verzijo precizne pištole, narejene na podvozju SZ Shadow (spodnji del) medtem ko so naredili zgornji del na novo. Glede da vedo kaj delajo je to ena od boljših izbir; cena 1.8k

* Sport II bi bil dober izbor ampak sso praktično nedobavljive. Lovec Grosuplje ima naslednika Sport II, kar se splača pogledat. 

Občasno se dobi še kakšna rabljena ampak to je to kar glej ko iščeš pištolo za precizno streljanje. Vse ostalo je namenjeno nečemu drugemu in se za božjo voljo ne ujemi v past "bomkupilkermijevšeč, recimo TS" ker boš čez pol leta-ko boš bolje vedel kaj točno iščeš - kupoval še enkrat in tako čez par nakupov prišel na tisto kar ti je nekdo svetoval že na začetku, minus kakšnega jurja ki se izgubi med nakupi in prodajami.
Odgovori
#16
Evo vam organa ;) narejenega s pokalico, ki definitivno ni narejena za precizno pokanje.

To bolj pase v ono rubriko 'tudi slepa kura zrno najde' pa vseeno, ko rata rata ;) sicer je samo 95 pa vseeno. 

[Image: img0238.jpg]
Odgovori
#17
(05-05-2019, 18:55)Blaser F3 Napisal: Ja vredu hvala za pomoč nisem vedel da to obstaja ???

Ja vredu hvala za pomoč nisem vedel da to obstaja sem mislil da dobom kaki pameten odgovor! Hvala vseeno

(06-05-2019, 16:11)Kristian Napisal: Evo, da ne bomo samo nekonstruktivni...
* Cesar prodaja rabljeno Sig Sauer X6 za malo pod dva jurja. Za začetnika (če ti le sede v roko) je to ena od boljših pištol ker odpušča veliko napak.

* Proarmis lih testirajo svojo verzijo precizne pištole, narejene na podvozju SZ Shadow (spodnji del) medtem ko so naredili zgornji del na novo. Glede da vedo kaj delajo je to ena od boljših izbir; cena 1.8k

* Sport II bi bil dober izbor ampak sso praktično nedobavljive. Lovec Grosuplje ima naslednika Sport II, kar se splača pogledat. 

Občasno se dobi še kakšna rabljena ampak to je to kar glej ko iščeš pištolo za precizno streljanje. Vse ostalo je namenjeno nečemu drugemu in se za božjo voljo ne ujemi v past "bomkupilkermijevšeč, recimo TS" ker boš čez pol leta-ko boš bolje vedel kaj točno iščeš - kupoval še enkrat in tako čez par nakupov prišel na tisto kar ti je nekdo svetoval že na začetku, minus kakšnega jurja ki se izgubi med nakupi in prodajami.
Cesar mi prodaja X six za 2200€ v Lab Commerce je novi 2600€ tako da se mi zdi malo predrag...!Sem streljal z X six Supermatch in Pardini GT 9 ter Sport 2! Imam še eno ponudbo za P 210 katerega sem imel v rokah sede lepo v roko nisem pa žal streljal z njim! Sport 2 ima na zalogi Rossman v Avstriji ampak mi ne sede tako lepo v roko kot npr. P210! Zato bi bila izbira med X six, Pardini GT 9 ter pa eventualno P210 ampak bi ga moral najprej preizkusit!
Odgovori
#18
Proarmis bo v kratkem dal na tržišče pištolo za precizno. Nekaj v stilu Sport 2. Ima pa tudi protarget varianto.
Odgovori
#19
X Six je odlična za precizno že iz škatle; Pardini GT bo potreboval najmanj dodelavo merkov. Sicer pa če gledaš razmerje vloženo / dobljeno bo verjetno Proarmisov novi kos odlična izbira.
Odgovori
#20
(06-05-2019, 18:08)savinjčan Napisal: Proarmis bo v kratkem dal na tržišče pištolo za precizno. Nekaj v stilu Sport 2. Ima pa tudi protarget varianto.


Proarmisova nova 6" pokalica bo narejena (zaklepišče) na osnovi CZ Shadow 1, zaklep bo Proarmisov, merki... nimam pojma. Cena osnovna okoli 1.800 €, ce se ne motim. Za bolj tocne podatke jih je treba poklicat.
Njihova Protarget pistola je pravtako super, cenovno okoli 2.600 €, kako je s cakalno dobo ne vem. Verjetno se je možno dogovorit za kakšen test.

Morebiti zanimiva je tudi CZ 75 PRO TUNING TAIPAN 9x19 pri Lovec Grosuplje. Ce ti Sport 2 ni sedla ti ta verjetno tudi ne bo in nova od Proarmisa verjetno tudi ne.

Blaser F3... v kolikor imas moznost jih cim vec preizkusi. Verjetno pa ves, da po 20 strelih ne mores dat neke pametne ocene, kar se tice dolocene pistole.
Da lepo sede in si z njo v rokah srecen je ze polovica uspeha. Samo še 10 in 9 strelat pa je to to. Čim manj 8 in seveda 7, 6... itd. ;)

Pri nakupu iz tujine dodaj 'za ziher' se ene 100 € na ceno... za papirje. Ne vem tocno koliko vec to stane.

PS: Sig P210 je 5"... pac eni prisegajo na 6" za precizno. Res da je lazje merit s 6"...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)