Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0.22 strelivo za precizno streljanje
#1
Zdravo

Vprašanje....katera znamka mk streliva je najbolj primerna za preciznjaka za mk polavtomatko? Razdalja tam do 100m. Dosedaj sem uporabljal Blazerjevo strelivo...cenovno ugodno......niti ni bilo toliko slabo...vendar imam občutek da bi z izbiro "boljšega" na 100 metrov bil kak zadetek več..

Platka od 15 cm je na 100 metrov zacingljala vsakič.....dočim je bilo z 10 centimetrsko že več izzivov. Z 7 cm se mi zdi da je bilo pa vse bolj po sreči...

Ima kdo kako izkušnjo s tem? Predlog...

lp
Odgovori
#2
...poglej si kaj uporabljamo na PP22  (imaš napisano v rezultatih za vsakega strelca).
kakor vem pa vsekakor počasnejšo kot CCI Blazer.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#3
...težko boš našel to. vsaj jaz nisem, ker je večina slik (vse?) od Mr.T izginilo.
SK rifle match, Eley sport, torej za repetirno precizno.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#4
SK standard, 8cm plata zazvoni 10/10 na odprte merke. Pa sem analfabet na tem področju.
Odgovori
#5
CCI standart velocity imam sam vec kot 5let, vcasih midas+. Imam pa Lapua Polar ce te zanima 5000kos naprodaj
Odgovori
#6
verjetno čisto enako kot pri repetirkah; boljše strelivo bo boljše neslo. katero bo pa najboljše pa boš moral sam preverit za svojo puško.
meni je v ČZ 512 dobro delal Eley Tenex, po občutku boljše kot Lapua X-Act, ampak sem imel različne in stare lote Tenex-a tako da se nisem mogel spuščati v podrobnosti in loviti večje količine. drugi najboljši Eley je tudi cenovno ugoden, SK rifle match vsi hvalijo...
treba se je odločiti ali boš probal vse kar je na voljo ali samo boljše...
Odgovori
#7
(14-05-2019, 20:56)Marks Napisal: verjetno čisto enako kot pri repetirkah; boljše strelivo bo boljše neslo. katero bo pa najboljše pa boš moral sam preverit za svojo puško.
meni je v ČZ 512 dobro delal Eley Tenex, po občutku boljše kot Lapua X-Act, ampak sem imel različne in stare lote Tenex-a tako da se nisem mogel spuščati v podrobnosti in loviti večje količine. drugi najboljši Eley je tudi cenovno ugoden, SK rifle match vsi hvalijo...
treba se je odločiti ali boš probal vse kar je na voljo ali samo boljše...

Hvala vsem za namige....
Odgovori
#8
Na 100 metrov s Suhl 150 sem streljal zelo uspesno s RWS 100. Ampak niso glih poceni.
Odgovori
#9
Preciznjak in polavtomat sicer ni ravno za v isti stavek pisat še posebej če ge za farbški kos , drugače je tjuning dodelane špecialke niso pretirano daleč od repetrik.
Za polavtomat nekaj srednjega cenovnega razreda , SK Standard ,Riflematch,Long Range , Eley Sport ,Eley Contact ... Boljše strelivo naprimer Lapua Center-X ,Midas+ ,Eley Match , Tenex ,RWS 50 ,100 pogosto ne pride do izraza saj je omejitev bolj v orožju.

Blazer je res čip šit tist kar konc šihta ostane pa namesto v smeti dobi blazer napis.
Odgovori
#10
Ima kdo izkušnje za .22lr :
1.) RWS TARGET RIFLE
2.) RWS RIFLE MATCH
za puško CZ 455/457

in

3.) RWS TARGET PISTOL
RWS PISTOL MATCH pa nisem našel, da bi obstajala ?
za pištolo RUGER II.

.. ali pa s čim ste zadovoljni za precizno streljanje, do 8-9 € / 50 kom ?
Odgovori
#11
usi so dobri naboji, kup po 50 in sprobej kaj pase tvoji cevi.
Odgovori
#12
Jure ne spuati tudi SK Rifle Match in ELR verzije. V vec kosih dela dokaj dobro

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#13
SK Roifke Match.....dobro.
Prej sem pokal z Elly, se je strelivo spremenilo, flayeri prepogosti.
Puška MK Wineruch..
Odgovori
#14
(31-10-2019, 11:50)JureD Napisal: Ima kdo izkušnje za .22lr :
1.) RWS TARGET RIFLE
2.) RWS RIFLE MATCH
za puško CZ 455/457

in

3.) RWS TARGET PISTOL
RWS PISTOL MATCH pa nisem našel, da bi obstajala ?
za pištolo RUGER II.

.. ali pa s čim ste zadovoljni za precizno streljanje, do 8-9 € / 50 kom ?
RWS sicer ni slabo strelivo a slovenski zastopnik je zlatar , tako da ga niti z dolgo palico ne taknem kaj šele da bi kupoval.

 SK Rifle Match ,SK Long Range Match,SK Pistol match ,SK Pistol Match special , SK Flatnose ,Eley Sport to je nekje zlata sredina vse pod 8 eur , naslednji korak pa je Lapua Center X
Odgovori
#15
sam ko pokurim zalogo SK standarda bom verjetno prešaltal na enega Eleya, ki ni tako masten oz ni masten (vsaj bil ni).

se mi zdi da mi veliko manj svinja v zaklepu...
Odgovori
#16
hvala vsem. mr.T, pištolce dvignem okol 10.11., pa ko bom prijavil na UE, bom še vložil za ND za puško.
RWS sem gledal po Youtubih pa razne review-e, a sem videl tudi dosti o SK.

Tako, da bom poskusil z SL Long Range Match pa SK Pistol Match Special, če praviš, da je okrog 8 €. Kje ?
Odgovori
#17
(31-10-2019, 11:50)JureD Napisal: Ima kdo izkušnje za .22lr :
1.) RWS TARGET RIFLE
2.) RWS RIFLE MATCH
za puško CZ 455/457

in

3.) RWS TARGET PISTOL
RWS PISTOL MATCH pa nisem našel, da bi obstajala ?
za pištolo RUGER II.

.. ali pa s čim ste zadovoljni za precizno streljanje, do 8-9 € / 50 kom ?

Poskusil sem že kar nekaj. Najbolje mi dela rws hoby, rws target (bi rekel da je rezultat enak) in pa tenex je bil v tej kategoriji, samo ne v ceni.
Imam pa styer mannlicher zephyr.
Odgovori
#18
za kakšen namen so tile s slike ?
Kateri so bilj ''barrel friendly'', svinčeni ali oplaščeni ?
( rekel bi, da svinčeni saj je svinec mehkejši od bakra ? )

..aja, slika :)

...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#19
..aja, že vidim, sonic - prehitri, 1280 fps = 390 m/s
Odgovori
#20
.22LR je v osnovi namenjen za svinčeno cev z njo cev zdrži več kot jih boš kdaj koli počil (oziroma je bolj vrjetno da ti prej propade zaradi rje) , natančnost sicer pade po kakih 100.000 a to na takem kosu kot je CZ sploh ni faktor , te pobakrene zadeve so bedarija , to je namenjeno za slabo zasnovane polavtomate, ki imajo težave z mastnimi svinčenkami in pa razne raubšic rabote.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)