Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AREX REX ALPHA 9x19
#1
Pozdravljeni!

Sem objavil ze v eni drugi temi pa ni bilo nekega odziva...ce je neprimerna objava naj jo admin odstrani prosim. 

Zanima me vaše mnenje o pištoli Rex Alpha. Kupujem svoj prvi kos pa se mi ta nekako najbolj dopade pa še v roko mi dokaj dobro sede.
Ima kdo kaksne izkusnje z njo mogoče? Na ameriskem trgu jo kar hvalijo. 
Odgovori
#2
Živijo,

Sem v identičnem položaju. Glede na datum objave bi rad osvežil temo Arex Alpha. Kupujem prvi kos. Alpho imam namen tudi preizkusiti, ampak glede na mojo neizkušenost se ne bi rad zanesel samo na lastno presojo.

Vaše izkušnje?

Hvala
Odgovori
#3
Dobrodošel!

Kakšno leto nazaj sem bil sam v podobnem položaju. V trgovini se mi je zelo dopadla Alpha, tudi grip se mi je zdel perfekten vendar pa v mojem primeru papir ni potrdil občutkov. Rexa sem bolje streljal kot alpho. zakaj nimam pojma.
Na koncu sem se odločil za Shadow 2.
Zakaj? za 100 eur več dobiš najboljšo pištolo v svoji klasi. V primeru prodaje shadow drži ceno, alpho tezko prodaš na drugi strani.
deli, dodatki, holsterji, magazini...za cz je vsega na pretek.

Če bi bil Alpha 900 eur potem bi jo sam verjetno vzel. Za samo100 eur razlike mi ni žal.

Ampak bistveno, najdi strelišče, kjer lahko stestiraš vse opcije istočasno. Boško od JBI kot vem ima vse na voljo.
Lastna roka pa bo povedala kaj je boljša izbira.
Odgovori
#4
Kupiš kar ti je všeč, oziroma da imaš dober občutek, ko jo imaš po rokah, dobro fajn se je mal pozanimat o značilnostih določenega modela
njeni trajnosti, težavah, dosegljivostjo delov...obnovi pištole če se zgodi nepredvidljivo...samo mislim da začetnik kakega pojma o vsem skupaj glih nima, in bo pol kmalu kupu drugi pa tretji kos itd, in na koncu ugotovil ali pa tudi ne, da je v pištoli dobesedno nič, kar bi vplivalo na tvoj rezultat, govorim za dinamiko za precizno streljanje krogov so zahteve drugačne. Fantje, šteje človek, strelec ne pištola zapomnite si to.

Da je temu tako nam dokazuje Matevž z svojim Glockom 19, ki dobesedno pometa z nami na tekmovanjih in to z faktorjem nabojev 136. Dumb

Dobesedno uživam, ko se pojavi kak tak strelec na novo in  zruši ustaljene tirnice oziroma prepričanje v neki, ki ne pije vode.
Ja če nimaš nafrizirano šhadov 2 z najdražjimi deli, ni vse skupi nič Pray

Ps... Matevžu za prikazano kapo dol. Dance Clap
Odgovori
#5
Pa ne samo z Glokom.

Tudi z potezno šibro je dober.

Res KAPO DOL.
Odgovori
#6
Matevž je dokaz da vaja dela mojstra in da je pomemben le trening in nič drugega. Vsa čast!
Odgovori
#7
Jaz sem jo potem kupil ja...sem zadovoljen. Imam tudi walther ppq m2 5” kar pa je seveda cisto druga zgodba...
Odgovori
#8
(13-08-2020, 13:13)dlovro Napisal: Jaz sem jo potem kupil ja...sem zadovoljen. Imam tudi walther ppq m2 5” kar pa je seveda cisto druga zgodba...

Zgodba...o ja verjamem, sam to je pa tudi vse
časi na stage so isti z eno ali drugo. Dumb
Odgovori
#9
Hvala za vse odgovore.

Če potegnem črto, važen strelec - in kako mu kos "leži". Torej, subjektivna ocena.

Po vsem videnem in prebranem pa sklepam, da je izdelava vrhunska in vse narejeno "in-house". Nekje zasledil celo, da je Arex OEM proizvajalec za nekaj drugih znamk.

Ko preizkusim in se odločim, bom javil moje izkušnje.
Odgovori
#10
Enkrat sem streljal z alpho. Bolj precizno. Me je zelo pozitivno presenetila. Res pa je, da je imela dodelano proženje. V single action in z malo dodelav bi bila ta pištola za precizno streljanje lahko zanimiva.
Odgovori
#11
Precizno sem do zdaj nastreljal najvec 83. Pa sem bolj kot ne zacetnik v strelstvu. Sem ze razmisljal da bi dal spolirat prozilec oz. da bi kupil tega sportnega pa nevem kaj bi bilo boljse...
Odgovori
#12
Za max 83 dvomim da je kaj narobe s pistolo.
Kvalitetno treniraj, zagotovo bo sel rezultat gor.
Odgovori
#13
Ja ja saj pravim da sem zacetnik...
Odgovori
#14
Kot obljubljeno feedback. Čez Alphino cev sem spustil preko 250 komadov. Glede na to, da so moje dosedanje izkušnje omejene na "službene" pištole tipa Glock 17 in Arex Delta, je to seveda "neznanstveni" komentar, ampak... fenomenalna pištola:) Je pa res, da je to kar mogočen kos železja in ima zaradi tega precej omejeno/osredotočeno uporabnost. Nisem še 100%, preizkušam naprej.
Odgovori
#15
Zakaj mislis da ima ‘omejeno/osredotočeno uporabnost’?
Sam nisem uporabnik Alphe, se mi je pa na predstavitvi Arexa v Kidricevem pred ca 2 letoma zdela super pokalica.
Razen g. Hvalca nisem se srecal strelca, ki bi streljal z njo. Ne precizno, ne dinamiko.
Odgovori
#16
(21-08-2020, 01:32)MarkB Napisal: Zakaj mislis da ima ‘omejeno/osredotočeno uporabnost’?
Sam nisem uporabnik Alphe, se mi je pa na predstavitvi Arexa v Kidricevem pred ca 2 letoma zdela super pokalica.
Razen g. Hvalca nisem se srecal strelca, ki bi streljal z njo. Ne precizno, ne dinamiko.

Osredotočeno na šport. Glede na dimenzijo in težo si težko predstavljam pištolo za taktično uporabo/streljanje. Malo v hecu in malo zares - ne bi rekel, da je ravno "tacticool" pištola.

Kot rečeno, težko podajam neko pametnejšo oceno, ker sem nov v streljanju s pištolo. Lahko rečem samo, da sem zelo užival v streljanju, se mi je kar smejalo. Po Alphi sem jih spustil par z Glock 17 in Arex Delta in se mi je zdelo, kot da imam v rokah igračke. Po drugi strani pa prav tako ni primerjave v handlingu... poslovna limuzina vs hot hatch.
Odgovori
#17
(21-08-2020, 12:45)jps Napisal:
(21-08-2020, 01:32)MarkB Napisal: Zakaj mislis da ima ‘omejeno/osredotočeno uporabnost’?
Sam nisem uporabnik Alphe, se mi je pa na predstavitvi Arexa v Kidricevem pred ca 2 letoma zdela super pokalica.
Razen g. Hvalca nisem se srecal strelca, ki bi streljal z njo. Ne precizno, ne dinamiko.

Osredotočeno na šport. Glede na dimenzijo in težo si težko predstavljam pištolo za taktično uporabo/streljanje. Malo v hecu in malo zares - ne bi rekel, da je ravno "tacticool" pištola.

Kot rečeno, težko podajam neko pametnejšo oceno, ker sem nov v streljanju s pištolo. Lahko rečem samo, da sem zelo užival v streljanju, se mi je kar smejalo. Po Alphi sem jih spustil par z Glock 17 in Arex Delta in se mi je zdelo, kot da imam v rokah igračke. Po drugi strani pa prav tako ni primerjave v handlingu... poslovna limuzina vs hot hatch.
Jaz imam enake izkušnje. Glede tistega stavka o igračkah mislim. Kadar dalj časa streljam z "pravo" kovino ala 1911, sig sauer , cz 97B, itd... in potem dobim v roke kakega glocka, hs-a ali xdm-a, se počutim kot da rokujem z airsoft igračko. Porazdelitev teže pri polimerskih pištolah deluje nenaravno. Še posebej ko se magacin začne pomikat pod 7, 6 komadov. K temu dodaj še zanič trigerje in imaš sila neprijetno izkušnjo. Že večkrat sem se spravljal k nakupu polimerca, nazadnje glocka 20, a sem se vedno premislil ker me odbijajo na celi črti.
Odgovori
#18
Prava kovina nima nobene prednosti, eno so občutki drugo pa čas ki ga pokaže timer.

Postavi vajo, lahko samo pet plošč, zadnja rdeča, kot so tekme pri Banani, streljaj resno ne enkrat, dvakrat...
desetkrat, dvajsetkrat, več dni zapored, strogo vse beleži, zapisuj...analiziraj,

Sam to počnem pogosto z tako in drugačno pištolo ali puško, ugotovil boš da so časi identični z minimalnim odstopanjem 

Osebno z Glockom pete generacije, ustrelim običajno kako desetinko bolje...
prednost dobim pri prvem strelu in transakcijah. Shifty
Odgovori
#19
Verjamem da se lahko popolnoma enako zverziraš s polimerci, kot s kovinarji. Jaz sem pač začel z kovinarji pa mi je zdaj težko prešaltat. Porazdelitev teže ročaj-sprednji del cevi (sploh pri napol praznem magacinu) se mi zdi zelo neenakomeren kar močno vpliva na zadetke.
Vse je stvar navade. Navada je železna srajca. Zame osebno je najnatančnejša pištola CZ97B, čeravno je v .45tki.
Odgovori
#20
(13-08-2020, 13:13)dlovro Napisal: Jaz sem jo potem kupil ja...sem zadovoljen. Imam tudi walther ppq m2 5” kar pa je seveda cisto druga zgodba...

Pozdrav g. Lovro
Začenjam v svetu strelstva, še čisto zelen. Imam namen vzeti alpho, sem streljal z njo in mi bolj leži kot shadow2. Pa še malo nacionalni ponos.
Sprašujem pa za drugo pištolo bol fun upam da ne defense in sem tudi naciljal PPQ. Na forumu sem zasledil mnenje mačkov da je zgolj dober kos plastike. To je pa vse, da se precej kvari, lomi, to bilo sicer napisano za MK.
Druga opcija cz p-10c, pa canik tp9sf. Delta me ni prepričala.

Kakšen nasvet, prosim in hvala
Viljem
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)