Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup streliva v Avstriji
#1
Vem da je bila ta tema že odprta ampak me zanima če se je zakonsko kaj spremenilo.
Ali je še vedno potrebno neko dovoljenje in ne vem kaj ali ne?
Odgovori
#2
Zakaj bi se zakonsko kar koli spremenilo glede tega
Odgovori
#3
V Razmislek!
Živim kao v neki Evropi, ko pa želim kupiti nakaj patronov ali kakšen kos orožja v eni od Evropskih provinc, pa si moram nabaviti ne vem kakšno dokumentacijo! Primer uvoza preko E-guna je en takšen lepi primer odiranja, pa še bi se našel kakšen. 
Nedaleč nazaj je bilo pri nabavi streliva obkrožiti, kje se bo nabavljalo. Za imetnike orožnih listin pa tudi mene zanima, kako je glede nakupa streliva v Avstriji ali Italiji.
Odgovori
#4
Ne vem a ste plonkali izpit na preverjanju za varno rokovanje ali kaj.
Odgovori
#5
Eh, pri sosedih je dovolj denar. Not
Odgovori
#6
Pravijo da v A das samo denar in neseš. Briga njih.
Je pa odvisno od trgovine.
Sam se nisem sprobal.
Ima kdo kaj bolj konkretnega v mislih kar se tice cen? Pri nas se da marsikaj zmenit, ce le poskusis.
Odgovori
#7
(14-09-2019, 17:30)MarkB Napisal: Pravijo da v A das samo denar in neseš. Briga njih.
Je pa odvisno od trgovine.
Sam se nisem sprobal.
Ima kdo kaj bolj konkretnega v mislih kar se tice cen? Pri nas se da marsikaj zmenit, ce le poskusis.

MarkB, ne verjemi vsega kar nekdo izjavi.
Legalno sigurno ne, drugače me pa nikoli ni zanimalo kot vsakega športnega strelca.
Za cene pa..saj veš več vzameš nižja je cena :o)
Odgovori
#8
V Avstriji je dolgocevno strelivo na voljo vsakemu ki pomaha z evri. Ne pomeni pa da je to legalno zate, kot državljana RS.
V primeru kontrole na meji boš imel par zanimivih trenutkov, potem pa se boš še leta spraševal ali je bilo res vredno izgubiti orožne listine zato da si prišparal takso ene predhodne privolitve za vnos streliva v državo.
Odgovori
#9
Ja ni se za hecat.
Za dobro ceno se pa splaca malo potrudit (po papirje in to), da ne bo kdo mislo da podpiram ilegalni šverc.
Hrane za nase pokalice nikoli dovolj ;)
Odgovori
#10
Dvomim, da je nakup streliva v tujini ugodnejši, kot pri nas. Ni se za hecat (Avstrija, I ...., to je še zmeraj tujina. Kdor pa je večji potrošnik, mu pa svetujem lastno polnjenje. Načeloma je cenovno najbolj aktualno polnjenje puškovnih nabojev, pa še to je pod vprašajem. Strelci, brez listin in neupoštevanje predpisov NIČ!! Je škoda, da izgubiš strelski šport.
Odgovori
#11
(14-09-2019, 21:12)savinjčan Napisal: Kdor pa je večji potrošnik, mu pa svetujem lastno polnjenje. Načeloma je cenovno najbolj aktualno polnjenje puškovnih nabojev, pa še to je pod vprašajem.

nič ni pod vprašajem amak se kar debelo splača. Celo pri 9x19 je razlika med kupljenim in napolnjenim med 10 in 15 centov na kos. Pri 1000 kosih je to lahko že med 100 in 150€.
Podoben prihranek,  okoli 15-20 centov je možen pri .223.
Da o polnenju match streliva za ostrostrelsko puško niti ne začenjam, ker je razlika bolj v rangu 1-2€/kos.
Odgovori
#12
(14-09-2019, 20:15)MarkB Napisal: Ja ni se za hecat.
Za dobro ceno se pa splaca malo potrudit (po papirje in to), da ne bo kdo mislo da podpiram ilegalni šverc.
Hrane za nase pokalice nikoli dovolj ;)

Jaz bi samo rekel, da sta oba, moj pokojni dedek in moj pokojni stric, oba lovca, kupovali strelivo tukaj: https://www.facebook.com/pages/Sport-Maitz/160290124075427

T
ega je bilo 10+ let nazaj. Pokazala sta orožno listino in odštela denar. Ko smo kupovali pirotehniko za novo leto, sem mimogrede vprašal po 9x19 in .40 S&W.

Ženska mi je rekla, dobesedno, da če prinesem neko orožno listino, kakšno koli, dobim kar čem.
In že 3 leta nazaj je ponudila ceno mislim da 20 centov po kosu za S&B, ob nakupu 1000 kosov, za  več pa bi se še lahko kaj zmenili za ceno.

Ni komplicirala nič. Takrat nisem vzel, lahko pa pokličete in preverite kako in kaj. To je trgovina, ki ima sigurno 50+ letno tradicijo. Pa da si ne boste mislili, da pridete notri, da so sami trdi jodlarji. Prodajalka perfektno govori slovensko in nima problemov nobenih. Tako od 5 strank so štirje Slovenci. Tako na uč bi rekel, da so skoraj vsi lovci, ter kupujejo tiste drage lovske patrone, ter modrujejo, kako je bilo s to in z ono kroglo.
Upam, da se ni komu odprlo paralelno vesolje.

Glede policajev je tako, da so stali samo na eno praznično soboto pred novim letom, ter folku tik za mejo prekopavali avte, če imajo petarde. Tako izven teh praznikov dvomim, da vas bo kdo prekopaval avto.
Odgovori
#13
Realno povedano bo držalo, edino tisto da sta pokazala orožno listino deset dvajset in več let nazaj ne bo držalo...
Pravzaprav sta jo lahko pokazala samo brigala ni tam nikogar Wink
Odgovori
#14
Kaj pa če naročiš preko spletne strani po pošti???
Odgovori
#15
(15-09-2019, 20:08)Thunderlight Napisal: Kaj pa če naročiš preko spletne strani po pošti???
Nimam pojma. Verjetno bo težko šlo skozi, ker strelivo in razstrelivo ne vem, če poštne firme jemljejo. Avstrijci pa se za tebe ne bodo lagali. Verjetno to ne bi šlo.
Osebno pa po moje skoraj gotovo bi. Vsaj 3 leta nazaj je šlo.
Odgovori
#16
(15-09-2019, 21:23)bbbbbb2011 Napisal:
(15-09-2019, 20:08)Thunderlight Napisal: Kaj pa če naročiš preko spletne strani po pošti???
Nimam pojma. Verjetno bo težko šlo skozi, ker strelivo in razstrelivo ne vem, če poštne firme jemljejo. Avstrijci pa se za tebe ne bodo lagali. Verjetno to ne bi šlo.
Osebno pa po moje skoraj gotovo bi. Vsaj 3 leta nazaj je šlo.
Ne, ne bo šlo, ker je v Avstriji prepovedano pošiljanje streliva po pošti in je zato malo vrjetno da bi nekdo za neko manjšo vsoto tvegal.
Odgovori
#17
V Avstriji ti prodajo kos ali municijo, vendar pa orožje, njegovi bistveni sestavni deli, naboji ali njihovi sestavni deli, ki so pod okriljem zakona o orožju (purfl, netilke) rabijo za prestop meje dovoljenje (glej tudi Kristianov odgovor). Lahko pa probaš prečkati brez po metodi tihotap.
Odgovori
#18
Ne razumem zakaj bi nekdo za par evrov profita tvegal odvzem orožja in pravne stroške.
Odgovori
#19
Greš lepo po papirje na UE pa greš gor kupit. Nebi jaz tvegal za tistih par € kolk stanejo papirji na UE. Moja izkušnja je ta, da ti za 10k+ naredijo velik boljšo ceno in če nima streljiva na zalogi ti ga tudi v parih dneh zrihta. Je pa zadeva za orožje enaka. Ko sem pa pri nas kupoval je pa po večino blo tako, da so bile trgovine slabo založene (ne vse) in tudi obljube prazne. Dejstvo pa je, da mam jaz trikrat bližje v sosedno Avstrijo ko pa kakšen Mb al LJ.
Odgovori
#20
(16-09-2019, 11:29)Sailor_90 Napisal: Greš lepo po papirje na UE pa greš gor kupit. Nebi jaz tvegal za tistih par € kolk stanejo papirji na UE. Moja izkušnja je ta, da ti za 10k+ naredijo velik boljšo ceno in če nima streljiva na zalogi ti ga tudi v parih dneh zrihta. Je pa zadeva za orožje enaka. Ko sem pa pri nas kupoval je pa po večino blo tako, da so bile trgovine slabo založene (ne vse) in tudi obljube prazne. Dejstvo pa je, da mam jaz trikrat bližje v sosedno Avstrijo ko pa kakšen Mb al LJ.
Ja, tako.
Vsaj za 9x19 in .40S&W so vsaj meni takrat ponujali zelo dobro ceno. Pa saj imate telefon, tam je številka od trgovine, pokličite in vam bo konkretno povedala ceno.

So pa trgovci, ne neki loleki. Zato je treba z njimi po trgovsko.
Najprej vprašaš za 1k ceno. Ko ti stala vse popuste, kar je možno, vprašaš za količino, kot jo misliš kupiti.Zdaj 10k jaz res ne rabim, ampak 3k pa bi že vzel.

Trenutno ne rabim, za polniti pa nimam časa. Vem, da je to za dušo pa ceneje, pa vse. Samo, ko delamo delamo. 

Ko maš ceno zmenjeno, greš po papirje, ter pripelješ preko. Malo je treba paziti, da ne mine preveč časa, da ti ne dvigne ceno.

Kot rečeno, ti v Avstriji so top trgovci. Lastno mater bi prodali, malo rabljeno.

Tako bi naredil jaz.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)