Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o orožju gre na sejo Vlade
ker vemo da so ljudje površni in generalno nezainteresirani dokler jih realnost ne ugrizne za rit, na hitro razčistimo pojme. Eno je nadgradnja ZORO, drugo pa implementacija evropske direktive, ki se je slučajno privlekla mimo ravno pravi čas. Nadgradnja ZORO-1 v ZORO-2 je bila načrtovana že dlje časa, saj se je o njej govorilo že na sestankih Medresorske Delovne Skupine, ki je obravnavala tisto zloglasno problematiko strelišč. To je bilo davnega 2016 ali debela tri leta nazaj. Zanimivo, da so nas že takrat dokaj pokroviteljsko opomnili da ZORO in strelišča niso naš glavni problem, temveč novi Zakon o športu, ki je bil takrat ravnokar v potrjevanju. V njem je zasejano to seme zla, če se malo bolj poetično izrazim, ali po domače da moraš za to da si športnik, imeti blagoslov ministrstva za šport. Ker samo po sebi ni tak problem, le da so dotični takrat zadevo speljali po tihem, strelska javnost, vključno z vodilnimi v dinamičnih zvezah pa je zadevo mirno spustila mimo, saj nihče ni slutil da se s tem pripravlja ukrep, ki nas bo ugriznil za rit v reviziji ZORO. Vmes se je pripeljala še direktiva, ki zaostri posedovanje določenih vrst orožja in nabojnikov.
Medtem ko so Kristjan Golob & ekipa uspeli zlobirati, da se vplivi direktive pri nas implementirajo v najmilejši možni obliki in s(m)o si vsi veseli že čestitali, da je predlog ZORO-2 usklajen in v veliki meri neproblematičen glede na potencial govna, ki nas je čakal, tedaj pa se je nazaj vključilo skoraj vse problematične ideje.

Zato še enkrat, tudi če bi direktivo zrušili v EU inštitucijah, nas največji problem še vedno čaka v obliki uradnice na ministrstu za šport, ki ima (osebno ali pa po nareku, ni razlike) agendo, da polavtomatsko orožje ne sodi v civilne roke in da streljanje s tem orožjem ne more biti šport ...
Odgovori
Tocno tako, kot pravi Kristian.
EU direktive se ni dalo prepreciti; implementacija direktive pa je izkljucno v rokah nasega parlamenta in/ali izgovarjanje na EU je neupraviceno, saj EU direktiva dovoljuje uporabo papovk za sport.
Odgovori
Direktiva EU, ki se jo je dalo preprečiti, saj se vsako da, uvaja neke vrste 'kriminalizacijo' polavtomatskih pušk s snemljivim okvirjem in sedanja sprememba ZOro je nedvoumno posledica direktive, saj se v 3/4 spremembah členov sklicuje na direktivo EU. Določene neumnosti, kot je podrejanje vseh športnih strelcev pravilom OKS pa so čisto domače.

Ena uradnica ne more imeti večje teže kot vsi vpleteni, ki so mesece sodelovali pri pripravi predpisa. Ko se pogovarjamo o 'nevarnosti' pa je dobro, če bi govorili o dejstvih in ne o 'občutkih' in subjektivnih mnenjih uradnic. Glede nevarnosti in uporabe v terorističnih napadih so enako ali pa še bolj nevarna tovorna vozila, nevarna so gnojila na bazi dušika in še marsikaj, kar ni prepovedano oz. uvrščeno v zelo omejene in regulirane kategorije. Če jih tako motijo PaP-i bi o neki posebni nevarnosti lahko govorili le pri kalibrih ala 5,56x45; 5,45x39 in podobnih, ki na manjših razdaljah povzročajo posebej težke poškodbe zaradi visokih hitrosti krogel in in učinka le teh na tkiva človeka.

Nedemokratičnost EU je priročen izgovor lokalnih politikov češ, nič ne moremo, so nam 'ukazali' iz Bruslja. To, da so sodelovali pri pripravi teh ukazov pa običajno zamolčijo.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(15-12-2019, 21:43)Kristian Napisal: ker vemo da so ljudje površni in generalno nezainteresirani dokler jih realnost ne ugrizne za rit, na hitro razčistimo pojme. Eno je nadgradnja ZORO, drugo pa implementacija evropske direktive, ki se je slučajno privlekla mimo ravno pravi čas. Nadgradnja ZORO-1 v ZORO-2 je bila načrtovana že dlje časa, saj se je o njej govorilo že na sestankih Medresorske Delovne Skupine, ki je obravnavala tisto zloglasno problematiko strelišč. To je bilo davnega 2016 ali debela tri leta nazaj. Zanimivo, da so nas že takrat dokaj pokroviteljsko opomnili  da ZORO in strelišča niso naš glavni problem, temveč novi Zakon o športu, ki je bil takrat ravnokar v potrjevanju. V njem je zasejano to seme zla, če se malo bolj poetično izrazim, ali po domače da moraš za to da si športnik, imeti blagoslov ministrstva za šport. Ker samo po sebi ni tak problem, le da so dotični takrat zadevo speljali po tihem, strelska javnost, vključno z vodilnimi v dinamičnih zvezah pa je zadevo mirno spustila mimo, saj nihče ni slutil da se s tem pripravlja ukrep, ki nas bo ugriznil za rit v reviziji ZORO. Vmes se je pripeljala še direktiva, ki zaostri posedovanje določenih vrst orožja in nabojnikov.
Medtem ko so Kristjan Golob & ekipa uspeli zlobirati, da se vplivi direktive pri nas implementirajo v najmilejši možni obliki in s(m)o si vsi veseli že čestitali, da je predlog ZORO-2 usklajen in v veliki meri neproblematičen glede na potencial govna, ki nas je čakal, tedaj pa se je nazaj vključilo skoraj vse problematične ideje.

Zato še enkrat, tudi če bi direktivo zrušili v EU inštitucijah, nas največji problem še vedno čaka v obliki uradnice na ministrstu za šport, ki ima (osebno ali pa po nareku, ni razlike) agendo, da polavtomatsko orožje ne sodi v civilne roke in da streljanje s tem orožjem ne more biti šport ...
Ker naj bi država omejevala oziroam reglirala le tisto, kar je nujno potrebno, je jasno, da tak uradnik ne deluje usezno v duhu javne službe, ki jo opravlja, zato morajo nadrejeni ustrezno ukrepati.
Odgovori
Citat:Direktiva EU, ki se jo je dalo preprečiti, saj se vsako da,




Citat: da tak uradnik ne deluje usezno v duhu javne službe, ki jo opravlja, zato morajo nadrejeni ustrezno ukrepati.



Mislim da sta fanta sfalila rubriko, svoje poste bi morala objaviti pod Humor....
Odgovori
Thumbs Down 
(15-12-2019, 20:30)JRC Napisal: Nekaj je zagotovo - ze med razpravo in potem pri glasovanju, se bo tocno videlo, kdo bo zakon sprejel in kdo mu bo nasprotoval.
Pa si to zapomnite za naslednje volitve.

po mojem je obseg svoboščin (vključno z orožjem) vodilo pri volitvah samo kakim 100 osebam od vseh lastnikov orožja v sloveniji... žal
Odgovori
V torek me res zanima kaj bodo govorile poslanske skupine.. :) should be fun!
Moons out, goons out!
Odgovori
(16-12-2019, 12:38)deadbeef Napisal: V torek me res zanima kaj bodo govorile poslanske skupine.. :) should be fun!

Ti kar povem ... eni drugim bodo kontriral .. tako kot vedno ... če koalicija podpira, bo opozicija kategorično proti ...  Razz

p.s.
to je moje osebno mnenje ... bomo slišali  Whistle
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
(16-12-2019, 10:20)Ales Napisal:
(15-12-2019, 21:43)Kristian Napisal: ker vemo da so ljudje površni in generalno nezainteresirani dokler jih realnost ne ugrizne za rit, na hitro razčistimo pojme. Eno je nadgradnja ZORO, drugo pa implementacija evropske direktive, ki se je slučajno privlekla mimo ravno pravi čas. Nadgradnja ZORO-1 v ZORO-2 je bila načrtovana že dlje časa, saj se je o njej govorilo že na sestankih Medresorske Delovne Skupine, ki je obravnavala tisto zloglasno problematiko strelišč. To je bilo davnega 2016 ali debela tri leta nazaj. Zanimivo, da so nas že takrat dokaj pokroviteljsko opomnili  da ZORO in strelišča niso naš glavni problem, temveč novi Zakon o športu, ki je bil takrat ravnokar v potrjevanju. V njem je zasejano to seme zla, če se malo bolj poetično izrazim, ali po domače da moraš za to da si športnik, imeti blagoslov ministrstva za šport. Ker samo po sebi ni tak problem, le da so dotični takrat zadevo speljali po tihem, strelska javnost, vključno z vodilnimi v dinamičnih zvezah pa je zadevo mirno spustila mimo, saj nihče ni slutil da se s tem pripravlja ukrep, ki nas bo ugriznil za rit v reviziji ZORO. Vmes se je pripeljala še direktiva, ki zaostri posedovanje določenih vrst orožja in nabojnikov.
Medtem ko so Kristjan Golob & ekipa uspeli zlobirati, da se vplivi direktive pri nas implementirajo v najmilejši možni obliki in s(m)o si vsi veseli že čestitali, da je predlog ZORO-2 usklajen in v veliki meri neproblematičen glede na potencial govna, ki nas je čakal, tedaj pa se je nazaj vključilo skoraj vse problematične ideje.

Zato še enkrat, tudi če bi direktivo zrušili v EU inštitucijah, nas največji problem še vedno čaka v obliki uradnice na ministrstu za šport, ki ima (osebno ali pa po nareku, ni razlike) agendo, da polavtomatsko orožje ne sodi v civilne roke in da streljanje s tem orožjem ne more biti šport ...
Ker naj bi država omejevala oziroam reglirala le tisto, kar je nujno potrebno, je jasno, da tak uradnik ne deluje usezno v duhu javne službe, ki jo opravlja, zato morajo nadrejeni ustrezno ukrepati.
Ma ne z takimi no, halo saj so ustrezno ukrepali, ukazali  Dumb
Odgovori
Taksni uradniki ponavadi za kazen dobijo udelezbo na teden dni trajajocem izobrazevanju v Kempinskem v Portorozu..
Odgovori
Plan B:
Mogoče bo Božiček prinesel krogle.
Se že učim: https://www.balinarska-zveza.si/doc/prav...p_2012.pdf
Odgovori
(16-12-2019, 14:43)Emilijan Napisal: Plan B:
Mogoče bo Božiček prinesel krogle.
Se že učim: https://www.balinarska-zveza.si/doc/prav...p_2012.pdf
Jaz bom začel z manjšim kalibrom:
https://www.najnakupi.si/artikel/frnikole-50-kosov/
Vem, da pišem neumnosti, ampak grebem se za čin polkovnika  Angel
Odgovori
Evo alternativa... pa še verjetno so bolj vljudni kot jaz tu -> http://forum.balinarska-zveza.si/
Odgovori
(16-12-2019, 15:11)Mato Napisal: Evo alternativa... pa še verjetno so bolj vljudni kot jaz tu -> http://forum.balinarska-zveza.si/
  Mato, hvala za link.

 Samo nekaj me muči: ali moram balinarske krogle prenašati v zaprti embalaži, da ne vznemirjam državljanov ?, ali lahko hodim po Prešercu s kroglama v vsaki roki ?  in drugo: ali morajo biti krogle pri prenosu in shranjevanju ločene od balinčka in tretje, ali se krogle vzamejo ven iz embalaže šele na balinišču, oz na črti ?
Odgovori
Jaz ne bi preveč stavil, da bo kaka preveč segreta debata. Vlada bo predstavila svoje stališče kako je herojsko vpeljala evropsko direktivo (in še nekaj sprotnih popravkov) in to bo to. Nekdo bo mogoče kaj pokomentiral glede OKS-a in zadeva bo zaključena in nared za naslednji veliki krog. A kdo pobira kake stave? :)
Odgovori
https://www.youtube.com/watch?v=XZqNZxBnxx4
Odgovori
Po mojih informacijah ni vse tako črno in bi lahko bili na koncu pozitivno presenečeni. Se bo pa to še nekaj časa vleklo.
Odgovori
Vsekakor upam, da razum zmaga in gremo naprej.

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Odgovori
(16-12-2019, 22:41)Strah Napisal: Po mojih informacijah ni vse tako črno in bi lahko bili na koncu pozitivno presenečeni. Se bo pa to še nekaj časa vleklo.
Bo država vsakemu za rojstni dan podarila kalašnikovko? :))))
Odgovori
(17-12-2019, 02:04)Ales Napisal:
(16-12-2019, 22:41)Strah Napisal: Po mojih informacijah ni vse tako črno in bi lahko bili na koncu pozitivno presenečeni. Se bo pa to še nekaj časa vleklo.
Bo država vsakemu za rojstni dan podarila kalašnikovko? :))))
Tud to se pride in tud municija bo za djabe sam problem bo ker bo hkrati s tem prisla tud zahteva da moras streljat in tudi tarco ti bodo izbrali. In ce slucajno prezivis ker bo tarca streljala nazaj ti bodo zadevo potem spet pobrali nazaj....
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 4 Gost(ov)