Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o orožju gre na sejo Vlade
Mr. T prosim se za eno razjasnitev, ker mi ni jasno :
Polavtomatska sibrenica, podaljsana tuba na 10 nabojev in en v cev to je prakticno vec kot 10 nabojev - ali gre to po novem v A ali ostane v B ker gre v tubo 10 in ne vec nabojev ?

Hvala.
Odgovori
(11-06-2021, 19:13)Dong Napisal: Mr. T prosim se za eno razjasnitev, ker mi ni jasno :
Polavtomatska sibrenica, podaljsana tuba na 10 nabojev in en v cev to je prakticno vec kot 10 nabojev - ali gre to po novem v A ali ostane v B ker gre v tubo 10 in ne vec nabojev ?

Hvala.

A lahk še bolj zakompliciraš...kaj bo omejeno, okvirji, magacini
sicer pa gre eden še na rampo...vsaj pri Beneliju se pravi 12 nabojev skupno v puški, ampak v tubi 10. Pray
Odgovori
V nabojnik oz. tubo gre 10 nabojev, torej ostaja v B.
Odgovori
Se je kaj spremenilo glede hladnega orožja? So kaj črtali ali dodali v definiciji kaj hladno orožje je? Smiselno bi bilo črtati buzdovan (srednjeveško orožje), tonfo (športni rekvizit, ki se uporablja pri borilnih veščinah) in bodalo (na voljo v prosti prodaji mislim, da v vseh državah EU).
Odgovori
Pa bajonet je tudi groznen "masdistrakšn" v današnjih časih, pa kamnita sekira,...
Kam bodo kategorizirane frače in prače?

Norčujem se iz brihtnega zakona, ne iz vas, ki se trudite, da bi ga malo približali zdravi pameti - hvala vam.
Odgovori
(12-06-2021, 08:48)slavcr Napisal: Pa bajonet je tudi groznen "masdistrakšn" v današnjih časih

V novici in dokumentu piše:
Koda:
"...Prav tako se iz opredelitve izraza »posebna oprema za
orožje« črtajo bajonetni nastavki, saj bajoneti ne sodijo v hladno orožje, poleg tega pa
se z določenimi puškami, skupaj z bajonetom strelja v rekreativne-športne namene,
kjer nastavek skupaj z bajonetom služi kot utež, tako, da je puška med streljanjem bolj
uravnotežena."
Odgovori
Mene malo moti, ker se smatra za športnike sam tiste s štempli in, ki hodijo na tekme. A če jaz prelaufam na Toško Čelo in nazaj ampak nikol ne grem na nobeno 10-ko nisem športnik? A če splezam smer 7a pa ne grem na nobeno plezalno tekmovanje nisem športnik? Če vsak dan s kolesom prevozim več 10 km ampak ne v dresu in s košarico na kolesu nisem športnik? Po mojem gre vse skupaj v napačno smer, kjer je pomembno samo, da imaš kljukice, materija je postranskega pomena. En kup akterjev je zacementiranih v obstoječ sistem in ne vidi čez plašnice, da bi se dalo zadeve res poenostaviti in hkrati izboljšati.
Odgovori
(14-06-2021, 10:34)romunov Napisal: Mene malo moti, ker se smatra za športnike sam tiste s štempli in, ki hodijo na tekme. A če jaz prelaufam na Toško Čelo in nazaj ampak nikol ne grem na nobeno 10-ko nisem športnik? A če splezam smer 7a pa ne grem na nobeno plezalno tekmovanje nisem športnik? Če vsak dan s kolesom prevozim več 10 km ampak ne v dresu in s košarico na kolesu nisem športnik? Po mojem gre vse skupaj v napačno smer, kjer je pomembno samo, da imaš kljukice, materija je postranskega pomena. En kup akterjev je zacementiranih v obstoječ sistem in ne vidi čez plašnice, da bi se dalo zadeve res poenostaviti in hkrati izboljšati.

Se popolnoma strinjam .... čudi me, da imajo trenerke tudi tisti, ki se s športom niti rekreativno ne ukvarjajo.

Zakaj pa ne more, če izpolnjuje že sedaj pogoje za OL, posedovati recimo Scorpiona EVO S1 in si moramo iskati luknje v zakonu ... bomo videli kaj in kako do sprejetja zakonodaje

Zdaj sem nenevaren, potem bom pa "nevaren" in terorist, ker je en debil v Franciji naredu sranje...
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
(14-06-2021, 10:34)romunov Napisal: Mene malo moti, ker se smatra za športnike sam tiste s štempli in, ki hodijo na tekme. A če jaz prelaufam na Toško Čelo in nazaj ampak nikol ne grem na nobeno 10-ko nisem športnik? A če splezam smer 7a pa ne grem na nobeno plezalno tekmovanje nisem športnik? Če vsak dan s kolesom prevozim več 10 km ampak ne v dresu in s košarico na kolesu nisem športnik? Po mojem gre vse skupaj v napačno smer, kjer je pomembno samo, da imaš kljukice, materija je postranskega pomena. En kup akterjev je zacementiranih v obstoječ sistem in ne vidi čez plašnice, da bi se dalo zadeve res poenostaviti in hkrati izboljšati.

Če si pozorno prebral predlagan amandma, potem vidiš, da zadošča že treniranje.

Lahko seveda udrihamo po EU uredbi, ampak je to izguba časa in energije, zato predlagam, da ne pljuvamo po poslancih, če so očitno pripravljeni reševati, kar se rešiti da.
Če pa misliš, da boš dosegel "redefinicijo" termina športnik (športni rekreativec,....), se zelo motiš... za odpiranje novih front je prepozno. Kvečjemu boš dal komu idejo, da bo nasprotoval amandmajem.

Just my  2c
Odgovori
@romunov
Poznaš vic, ko je Mujo, med delom v Nemčiji, spremljal vse nogometne tekme Bundes lige po televiziji?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(14-06-2021, 10:34)romunov Napisal: Mene malo moti, ker se smatra za športnike sam tiste s štempli in, ki hodijo na tekme. A če jaz prelaufam na Toško Čelo in nazaj ampak nikol ne grem na nobeno 10-ko nisem športnik? A če splezam smer 7a pa ne grem na nobeno plezalno tekmovanje nisem športnik? Če vsak dan s kolesom prevozim več 10 km ampak ne v dresu in s košarico na kolesu nisem športnik? Po mojem gre vse skupaj v napačno smer, kjer je pomembno samo, da imaš kljukice, materija je postranskega pomena. En kup akterjev je zacementiranih v obstoječ sistem in ne vidi čez plašnice, da bi se dalo zadeve res poenostaviti in hkrati izboljšati.
Taka definicija športnega strelca očitno ustreza tudi strelski smeteni po raznih klubih, ki vedo vse veliko bolje od vseh drugih navadnih smrtnikov.
Odgovori
Definicija športno aktivnega strelca v predlogu je maksimalno odprta znotraj tega kar EU direktiva dopušča.
Definicja športnega strelca upravičenaga do OL šport pa sploh , enkrat v lajfu vam je bilo treba pridelat potrdilo .............
Odgovori
Eno vprašanje. Kaj je zdaj z tem datumom "13. julij. 2017"? Bo zajet v zakonu? ali bo veljal datum od sprejetja zakona?
Odgovori
(14-06-2021, 13:36)Sailor_90 Napisal: Eno vprašanje. Kaj je zdaj z tem datumom "13. julij. 2017"? Bo zajet v zakonu? ali bo veljal datum od sprejetja zakona?

Ta datum zakonodajalec lahko ali pa tudi ne uporabi , direktiva dopušča možnost ,a kot rečeno ni obvezno, da se dela izjeme za orožje registrirano do tega datuma ,tu gre bolj za vprašanje kako izvedljivo je to iz stališča zakona. 
Če so te izjeme problematične glede izvedbe oz se tičejo zelo malo kosov (če se prov spomnim iz delovne skupine naj bi bilo takrat registriranih manj kot 300 takih kosov) potem se zakonodajalec lahko odloči ,da teh izjem ne bo.
Odgovori
(14-06-2021, 13:36)Sailor_90 Napisal: Eno vprašanje. Kaj je zdaj z tem datumom "13. julij. 2017"? Bo zajet v zakonu? ali bo veljal datum od sprejetja zakona?

Lahko da sem kaj spregledal, naj me kdo popravi:


K 18. členu
V novem petem odstavku spremenjenega 24. člena se besedilo »pred 13. junijem
2017« nadomesti z besedilom »pred uveljavitvijo tega zakona«.

(14-06-2021, 15:24)JAPI Napisal:
(14-06-2021, 13:36)Sailor_90 Napisal: Eno vprašanje. Kaj je zdaj z tem datumom "13. julij. 2017"? Bo zajet v zakonu? ali bo veljal datum od sprejetja zakona?

Lahko da sem kaj spregledal, naj me kdo popravi:


K 18. členu
V novem petem odstavku spremenjenega 24. člena se besedilo »pred 13. junijem
2017« nadomesti z besedilom »pred uveljavitvijo tega zakona«.

Prejsnji 18. Clen:


... Izjema so športni strelci, ki
imajo upravičen razlog iz prvega odstavka 17.a člena zakona, in tisti, katerih polavtomatsko orožje,
ki je po (novem) razvrščeno v 6.a, 7. ali 8.a točko kategorije A, je bilo vpisano v veljaven orožni list,
dovoljenje za posest ali orožni posestni list pred 13. junijem 2017 in registrirano v kategorijo B. Tako
se bo npr. posamezniku, ki bo...
Odgovori
(14-06-2021, 12:16)goldi Napisal:
(14-06-2021, 10:34)romunov Napisal: Mene malo moti, ker se smatra za športnike sam tiste s štempli in, ki hodijo na tekme. A če jaz prelaufam na Toško Čelo in nazaj ampak nikol ne grem na nobeno 10-ko nisem športnik? A če splezam smer 7a pa ne grem na nobeno plezalno tekmovanje nisem športnik? Če vsak dan s kolesom prevozim več 10 km ampak ne v dresu in s košarico na kolesu nisem športnik? Po mojem gre vse skupaj v napačno smer, kjer je pomembno samo, da imaš kljukice, materija je postranskega pomena. En kup akterjev je zacementiranih v obstoječ sistem in ne vidi čez plašnice, da bi se dalo zadeve res poenostaviti in hkrati izboljšati.
Taka definicija športnega strelca očitno ustreza tudi strelski smeteni po raznih klubih, ki vedo vse veliko bolje od vseh drugih navadnih smrtnikov.

V bistvu jih razumem. S tem "prisilijo" neaktivne strelce, da jih vsaj občasno obiščejo in s tem mogoče malo pomagajo športu, pa seveda tudi lastnemu proračunu. Seveda je pa neugodno, če ljudje ne bojo mogli kupiti kosa, če ne bojo tekmovali. Razen, če ne bo obstajala opcija, da si vsaj za kako tekmo človek sposodi kos od kluba, mogoče vsaj za trening (če bo samo to pogoj, ne tudi takoj tekmovanje)
Razumem pa tudi, da je iz stališča mladih/novih strelcev to čisto mimo. Dejansko se moraš res organizirati, splanirati v kateri klub boš šel, da boš nekoč lahko z lastnim AR/AK tekmoval. In ja, kot so napisali predhodniki, marsikdo ima smučke pa ne hodi tekmovati ampak smuča za lastno veselje. Zakaj bi silili nekega strelca, ki nastrelja 60, da gre na tekmovanje s pištolo, če mu ni do tega?

Sicer pa še enkrat hvala vsem, ki se trudite kaj spremeniti.  Bow Vsekakor pozitivno, če bojo dovoljeni dušilci. Sem prepričan, da zaradi uporabe dušilcev kaka pritožba sosedov strelišč manj, verjetno pa bo tudi za lovce to pozitivno.
Odgovori
Dušilci so dobrodošel dodatek za lovce, da pa bi ta lonec imel spredaj na športni pištoli pa si ne želim. Prav tako pa ima malo pištol cev z navojem. Avstrijci imajo pogoj za nakup dušica to, da si lovec.
Odgovori
Definitivno ne bi imel na pištoli, ne za precizno, ne za dinamiko. Na puški pa bi bilo mogoče bolje kot pritožbe (naprimer sosedov na Rudniku, sosedov privatnih strelišč).
Odgovori
Nihce ne trdi da ne smes/mores kupiti orožja ce se ne udelezujes tekem. Orozje je enako dostopno, vpišeš ga na dovoljenje za posest. Tudi trenutni B7 ki bo i.el 10 strelni nabojnik.
Ce se aktivno udeležujejo tekem, pa lahko dobijo OL za sport, kupujejo strelivo ali ga polnijo ter uporabljajo magacin s kapaciteto vec kot 10 nabojev.
Ne recem da je tako prav ampak tako trenutno je. V celi zgodbi nategovanj nihce ni zelel odpirati se tega problema.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
Kateri predlog amandmajev je zdaj aktualen:

10.6.2021  amandmaji Pray

14.6.2021  umik amandmajev Not
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 5 Gost(ov)