Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] Na zalogi AR-15 Smith&Wesson MP15-22 SPORT
#1
$449.00* je suggested retail price. :) v SLO pa duplo cene ane. Katastrofa
Moons out, goons out!
Odgovori
#2
$ v USA ja, sedaj pa pripelji te kose v Slovenijo z vsemi dajatvami. Pa ker trgovine niso Karitas, morajo nekaj zaslužiti (pa še Karitas baje včasih kaj zasluži).
Lahko pa odpreš trgovino in nam rihtaš te kose za USA retail suggested price, bomo vsi veseli. Če ti uspe, boš dobil kak plus tamle pri ugledu, če ne pa še kak minus.  Dumb

Se opravičujem, očitno je nekdo izbrisal prejšnjo objavo na katero sem odgovarjal. Prosim, da zbrišete še moji dve ker sedaj nimata smisla. Hvala.
Odgovori
#3
Prjatu.. sem naročal Trijicon merke in optiko... naš dobavitelj cene samo iz $ spremeni v € :) Lahko mi kar veselo nabijaš minuse.

Če je $449.00* malo prodajna v US je potem B2B prodaja še manjša cena... se prav je dejansko 70-60% v ceni samo dajatve in marža?
Moons out, goons out!
Odgovori
#4
Saj so ti povedali, organiziraj uvoz in boš po tvoje še mastno zaslužil. Vse ostalo je samo nabijanje, prjatu...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#5
Kvasiš neumnosti čeprav očitno nimaš osnovnega pojma kako to poteka. Marže v ZDA so izredno majhne, rabati ki jih dobiš kot dealer, še posebej pri ogromnih količinah, ki so smiselne za Slo/Eu trg, so mizerni (prva številka je redko več kot 1). Potem moraš prišteti precej oduren transport za orožje. Ameriško izvozno tudi ni zastonj, prav tako Slovensko uvozno dovoljenje. Ko orožje pride sem plačaš še carino. Na koncu bi še nekaj zaslužil, če si se že jebu s tem, ker moramo tudi mi od nečesa živeti... S tem da cene, ki jih vidiš na strani v ZDA, nikoli ne vključujejo sales tax-a, pri nas pa moraš na vse skupaj dodati 22% ddv-ja. na koncu ugotoviš, da država pobaše 22% tega zneska, trgovec pa mnogokrat manj. Torej če ti je predrago, se pritoži državi, ker ogromen del tega zneska pobaše prav ona na vseh nivojih postopka. Oziroma, kot so ti že povedali, loti se uvoziti kak kos iz ZDa pa boš videl koliko bo končni znesek.
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#6
V Ameriki je na splošno vse cenejše, ker je ogromen trg ... Akrapović izpuhi so v Ameriki cenejši, kot v Sloveniji  Razz

se opravičujem za primerjavo, ampak ror je ror  Smile
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#7
MrtvaGovedina:
Počasi bom imel občutek, da si provokatoer ali nas vse skupaj že malo jebeš v glavo s temi izjavami..
Logično je, da ameri ceneje kupujejo, tudi Rx se dobi v zsa bistveno ceneje..eden od razlogov je tudi kar je Maus napisal..a to je samo eden od razlogov..
Hudiča no, zamenjaj forum..

(05-11-2019, 16:20)Zlatgol Napisal: MrtvaGovedina:
Počasi bom imel občutek, da si provokatoer ali nas vse skupaj že malo jebeš v glavo s temi izjavami..
Logično je, da ameri ceneje kupujejo, tudi Rx se dobi v zsa bistveno ceneje..eden od razlogov je tudi kar je Maus napisal..a to je samo eden od razlogov..
Hudiča no, zamenjaj forum..
Rx = Rex, zsa = usa
Si me čist vrgel iz tira
Odgovori
#8
Sej Glock je tudi cenej v US :) tam je pač večja konkurenca. No ne se razburjat vem, da morte trgovci tudi živet :)
Moons out, goons out!
Odgovori
#9
(05-11-2019, 15:06)deadbeef Napisal: Prjatu.. sem naročal Trijicon merke in optiko... naš dobavitelj cene samo iz $ spremeni v € :) Lahko mi kar veselo nabijaš minuse.

Če je $449.00* malo prodajna v US je potem B2B prodaja še manjša cena... se prav je dejansko 70-60% v ceni samo dajatve in marža?

  Prjatu... Tudi jaz znam naročiti kaj preko spleta iz tujine in vem, da se da dobiti ugodno. Ampak puške, pištole, te zadeve pač ne pošiljajo po DHL iz trgovine v Alabami do Slovenije. Žal. Sicer pa kar se mene tiče bi lahko celo debato pobrisali saj gre za nepotrebno pametovanje. Če ti cena v njihovi trgovini ni všeč in si RESEN kupec, boš že poiskal super ugodnejšo varianto v Sloveniji, v Evropi ali pa naročil preko spleta kajne? Če pa nimaš namena kupiti pa ne vem kaj želiš doseči. Trkanje na vest nekomu, ki ima trgovino s tako robo, s katero ima polno dela in verjetno več administracije kot, če bi prodajal štumfe...
Odgovori
#10
Glede cen, v Sloveniji so višje kot pa v nekaterih drugih državah. Če si pripravljen naročit izdelke iz poljske ali pa slovaške dobis stvari bolj ugodno, samo malo več je papirjov.

Pomoje imajo naši višje marže ker manj prodajo in posledično višje cene dobave ker tok malo kupijo.
Odgovori
#11
Res so “relavantni” komentarji od folka ki v svojem “podpisu” napišejo kok dolgega imajo.
Še iz časov doma sestavljenih kompov in SLO-TECa nisem resno jemal pisunov ki v podpisu nabijajo kaj vse si lastijo (k bi imel vsaj kaj pametnega) ali pa pisunov, ki imajo po 5k objav po forumih ala dežurni scalci po vogalih.
Odgovori
#12
Deadbeef za kok ti zrihtas jaz bi kupil od tebe
Odgovori
#13
(06-11-2019, 00:26)Gaber Napisal: Glede cen, v Sloveniji so višje kot pa v nekaterih drugih državah. Če si pripravljen naročit izdelke iz poljske ali pa slovaške dobis stvari bolj ugodno, samo malo več je papirjov.

Pomoje imajo naši višje marže ker manj prodajo in posledično višje cene dobave ker tok malo kupijo.

Pa si pameten..a je pri drugih proizvodih kako drugače ? A pri pogomskih gorivih - a tam pa ni odstopanj pa so v prometu miljarde €..
Daj no, ne priteravaj, še vedno imaš na razpolago kupiš ali ne kupiš.
Ne zagovarjam trgovcev v Slo jih pa razumem kot tudi razumem njihovo nabavno prodajno politiko.
Ne pozabit pa, kdo prevzema morebitno garancijo kosa ki ga kupiš pri nas, kam ga reklamiraš slovenskemu prodajalcu ? Če nisi z njim zadovoljen ga vrneš ?
V tvojem primeru - pa kako..?

LP
Odgovori
#14
Malo je treba tudi upoštevati da ima Slovenija zgolj 2mil prebivalcev, Nemčija na primer pa 40x več od tega. Posledično so tudi njihove količine nabavljenega orožja precej višje kot naše, na koncu je tudi strošek pošiljanja in papirologije skoraj zanemarljiv.

Vrjemite da nam kurirska služba ne računa usluge čisto nič manj samo zato ker smo manjša država. Žal tako je.

Vsi se poizkušamo čim bolj približati večjim sosedom, je pa to ponavadi zelo težka naloga.
Odgovori
#15
(06-11-2019, 08:58)Zlatgol Napisal:
(06-11-2019, 00:26)Gaber Napisal: Glede cen, v Sloveniji so višje kot pa v nekaterih drugih državah. Če si pripravljen naročit izdelke iz poljske ali pa slovaške dobis stvari bolj ugodno, samo malo več je papirjov.

Pomoje imajo naši višje marže ker manj prodajo in posledično višje cene dobave ker tok malo kupijo.

Pa si pameten..a je pri drugih proizvodih kako drugače ? A pri pogomskih gorivih - a tam pa ni odstopanj pa so v prometu miljarde €..
Daj no, ne priteravaj, še vedno imaš na razpolago kupiš ali ne kupiš.
Ne zagovarjam trgovcev v Slo jih pa razumem kot tudi razumem njihovo nabavno prodajno politiko.
Ne pozabit pa, kdo prevzema morebitno garancijo kosa ki ga kupiš pri nas, kam ga reklamiraš slovenskemu prodajalcu ? Če nisi z njim zadovoljen ga vrneš ?
V tvojem primeru - pa kako..?

LP
Bova vzela se en zelo specifičen trg in sicer trg strežnikov. Ko jaz kupujem strežnike imajo trgovci pod 5% maržo (usaj tisti, ki so bolj konkurenčni). Take marže imajo pa zato, ker jaz lahko te izdelke kupim kjer koli v EU brez problemov in glede na to da so cene za tako visoke tukaj so trgovci pripravljeni imeti nizke marže zato da prodajo več.

Vedno imam na razpolago da ne kupil ali pa kupim, če malo okrog pogledam da lahko dobim več za svoj denar. Ta enoten EU trg je treba izkoristit, vedno ko nekaj večjega kupuješ se splača pogledat koliko pa ta stvar stane drugje, se da veliko denarja prišparat.

Glede garancije je stvar ista kot pri nas, imaš ogromno regulacije z strani EU in če ti kaj ne bo vsec, rabis zamenjat vse to lahko storiš, razlika bo samo kako bo to potekalo in v porabljenem času, na srečo večjih težav še nisem imel.
Odgovori
#16
(06-11-2019, 10:39)www.rojal.si Napisal: Malo je treba tudi upoštevati da ima Slovenija zgolj 2mil prebivalcev, Nemčija na primer pa 40x več od tega. Posledično so tudi njihove količine nabavljenega orožja precej višje kot naše, na koncu je tudi strošek pošiljanja in papirologije skoraj zanemarljiv.

Vrjemite da nam kurirska služba ne računa usluge čisto nič manj samo zato ker smo manjša država. Žal tako je.

Vsi se poizkušamo čim bolj približati večjim sosedom, je pa to ponavadi zelo težka naloga.
Imaš prav, večina slovenskih trgovin ima dosti višje cene, ker proda manj izdelkov.

Dosti trgovin v sloveniji živi samo zato, ker dosti ljudi ne gleda kokurence iz tujine. Saj nekdo ki malo gleda na to da bi kej denarja prišparov (pri večini stvari je tukaj 20%+ razlike, vsaj pri izdelkih ki jih jaz kupujem) lahko iste izdelke dobi v večjih eu državah.

Za kurirske službe je pa tako, da več kot pošiljaš boljšo ceno dobiš.

Za kupce je ta kokurenca zelo dobra stvar, za prodajalce, ki se ne morajo prilagoditi pa ni.
Odgovori
#17
(06-11-2019, 21:15)Gaber Napisal: Bova vzela se en zelo specifičen trg in sicer trg strežnikov. Ko jaz kupujem strežnike imajo trgovci pod 5% maržo (usaj tisti, ki so bolj konkurenčni). Take marže imajo pa zato, ker jaz lahko te izdelke kupim kjer koli v EU brez problemov in glede na to da so cene za tako visoke tukaj so trgovci pripravljeni imeti nizke marže zato da prodajo več.

Vedno imam na razpolago da ne kupil ali pa kupim, če malo okrog pogledam da lahko dobim več za svoj denar. Ta enoten EU trg je treba izkoristit, vedno ko nekaj večjega kupuješ se splača pogledat koliko pa ta stvar stane drugje, se da veliko denarja prišparat.

Glede garancije je stvar ista kot pri nas, imaš ogromno regulacije z strani EU in če ti kaj ne bo vsec, rabis zamenjat vse to lahko storiš, razlika bo samo kako bo to potekalo in v porabljenem času, na srečo večjih težav še nisem imel.

Ocena glede puške je padla na uvoz iz USA in ne EU..
Druga zadeva, za strežnike ki jih omenjaš tudi jaz zadeve zelo dobro poznam in prepričan sem da za nabavljene strežnike iz EU ne potrebuješ izvozno, uvozno dokumentacije in plačila carine, zato je primerjat nabavo strežnikov in orožja popolnoma nesmiselno.
Kar se tiče transporta orožja je pa vsaka dostavna služba ne sme transportirat to je menda jasno, strežnike ti pa lahko dostavi katera koli dostavna služba zato imaš možnost "cenkanja" za ceno.
Garanciija - ja saj razlika bo kako bo potekalo in ves porabljen čas.
Odgovori
#18
Mogoce mimo, a vseeno. Zakaj pa ne bi mogel uveljaljati garancije v Slo ce si nabavil v tujini? Saj garancija je proizvajalceva, ne uvoznikova, a ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#19
Generalno zato, ker si sklenil posel med prodajalcem in kupcem, ne pa med proizvajalcem in kupcem. Tako nekako poteka pravna legitimacija v poslu. Si pa seveda izjeme, ki ali nudijo "worldwide warranty" ali pa so ti pripravljene pomagati tudi če si kupil pri konkurenci... so pa to seveda izjeme.
Odgovori
#20
(06-11-2019, 22:27)CargoX.io Napisal: Mogoce mimo, a vseeno. Zakaj pa ne bi mogel uveljaljati garancije v Slo ce si nabavil v tujini? Saj garancija je proizvajalceva, ne uvoznikova, a ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Še največji problem je tukaj to, da je potrebno orožje ki ima napako ali težavo v tujino ponovno izvozit. Slovenija ne pozna začasnega izvoza orožja, torej mora trgovec v državi X dobiti uvozno dovoljenje, ti na podlagi tega izvozno, mu zadevo poslati (pri čemer si jo izvozil in jo moraš izpisati iz orožnega lista), potem pa obratno še enkrat, kar pomeni tudi novo nabavno dovoljenje ipd.
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)