Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pobiramo stave kaj se bo dogajalo na seji, kjer se debatira o ZORO-2
#1
(17-12-2019, 09:45)romunov Napisal:
Citat:Poslanci se bodo v nadaljevanju decembrske seje najprej lotili predloga novele zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih, sprememb zakona o delovnih razmerjih brez socialnega dialoga in zakona o orožju.

https://www.rtvslo.si/slovenija/na-mizi-...zje/509403

po mojem laičnem vedenju, se bodo "zagovnali" pri enem dnevu za spremstvo prvošolčka in da danes ne bo časa za razpravo o orožju
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#2
Maus, zaenkrat kaže, da si imel prav.
Odgovori
#3
Niso se se nic zagovnali ker so o prvosolckih sele zaceli in poteka klasicno podajanje mnenj...
Odgovori
#4
zdajle so startali
Odgovori
#5
Se je že začelo ja :D
Moons out, goons out!
Odgovori
#6
Toto smo ze pri ameriki hahahah
Odgovori
#7
hahahaha :D ja :D
Moons out, goons out!
Odgovori
#8
Zadaj imate lepo prikazane vse 3 dame, ki na MNZ "skrbijo" za zakon o orožju. Ko se boste naslednjič pogovarjali o "državi".
Odgovori
#9
Tole bi morali Vodeba zraven spustiti, ha, ha, ha... bi zagotovo razvil tezo o simbolni kastraciji.
Odgovori
#10
A une tri zdolgocasene v 2 vrsti?
Odgovori
#11
(17-12-2019, 14:33)Krgolob Napisal: Zadaj imate lepo prikazane vse 3 dame, ki na MNZ "skrbijo" za zakon o orožju. Ko se boste naslednjič pogovarjali o "državi".
[Image: 4XEYVi2.png]

A tele?
Moons out, goons out!
Odgovori
#12
Če kdo ne more poslušati, kratki povzetki:

SAB podpira zakon, čeprav se zavzema za športne strelce.

DESUS tudi podpira zakon, istočasno pa tudi on podpira športne strelce. (je pa malo falil glede mednarodnih zvez?)
Menda UE opozarjajo, da se bo prekategorizacija orožja zavlekla na več let, ker nimajo dovolj kadrov.

SNS. Zakona ne bodo podprli. Poslanec pravi, da je zakon preveč slabo pripravljen.
Zavzema se za dušilce.

SNS kritizira, da novi zakon ne priznava več športnih društev in zvez.
Poudarja, da je v Avstriji polnjenje streliva dovoljeno vsem.
Zavzema se za zbiratelje (staro orožje) in dovoljenje streljanja z zbirateljskim orožjem.
Lastniki orožja so med najbolj preverjenimi državljani.
Stranka ocenjuje, da je cilj novega zakona, da bi se odprl črn trg z orožjem.
Vsakemu državljanu je treba dovoliti, da poseduje legalno orožje.
Odgovori
#13
Jp. Manjkata še direktorica direktorata za šport in njen minister MIZŠ, ki sta tole izjavila:

MIZŠ je opozorilo tudi, da v tem trenutku nobena mednarodno in uradno priznana strelska športna zveza na tekmovanjih v svojih uradnih tekmovalnih sistemih ne uporablja strelnega orožja, ki je v skladu z direktivo razvrščeno v kategorijo A ter predlagalo, da se orožje kategorije B, ki bo po novem razvrščeno v kategorijo A, v celoti prepove.
Odgovori
#14
SDS. To je zakon o razorožitvi državljanov Slovenije.
Nadzirati in preprečevati bi morali ilegalno orožje.
Predlagali bodo javno predstavitev mnenj v parlamentu zaradi vseh, ki so bili izključeni v fazi zbiranja in usklajevanja členov.
V prvem branju bodo glasovali proti, ker zakon samo zaostruje EU direktivo.
Izpostavlja 3.člen (prekategorizacija iz B v A).
Odgovori
#15
(17-12-2019, 14:39)JRC Napisal: Tole bi morali Vodeba zraven spustiti, ha, ha, ha... bi zagotovo razvil tezo o simbolni kastraciji.

še prej bi povedal da ''Ženske z močjo in oblastjo sesuvajo družbo''
Odgovori
#16
Mahnič je super povedal, vsa čast!
Odgovori
#17
Polemizira glede preverjanja zanesljivosti (od 6.kosa dalje) in izpostavlja 17.člen, ker ne priznava strelskih zvez, ampak samo MOK.
Podpira tudi dušilce.
Odgovori
#18
LMŠ. Podpira zakon, za športne strelce pravi, da je "zveza postala članica opazovalka" in bodo člani potem lahko uveljavljali pravico do kategorije A.
Odgovori
#19
Moderndorfer je prijetno presenetil o Levici pa tak ni vredno izgubljati besed...
Odgovori
#20
hvala za sprotne informacije ... skoz mam ene sestanke in mi skoz nosijo darile, pa nimam časa spremljat, pa vsake tok vržem uč sem
Razz
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)