Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AR15 splošna debata
#21
Jaz imam 20 inčnega Oberlanda. Po 6000 kosih vsega možnega streliva vključno z domačicami vseh možnih kombinacij še nisem imel zastoja. Pri cca 4000 strelih sem zamenjal tesnilne obročke zaklepa (puška je sicer še vedno normalno delovala), ker je test obročkov nakazal potrebno menjavo, kar je za AR sistem normalno in potrošna roba.

Pri razvrščanju pušk tipa AR je skoraj bolj od proizvajalca smiselno upoštevati dolžino cevi, oz. plinskega sistema (rifle vs. carbine dolžina). Kosi, ki povzročajo težave ali so izbirčni glede streliva so praviloma s cevmi krajšimi od 16 inčev. Preglavice delajo tudi domači posegi, ko npr. lastnik zamenja eno vzmet, ne upošteva pa da to vpliva na ostale vzmeti, oziroma da bi moral po potrebi prilagoditi težo bufferja.
Odgovori
#22
SI ziher da nisi med lovci? Še ena taka je priletela :)

Windham čisti noname kitajc?Windham je made in USA, bivša fabrka Bushmasterja by folk ki je delal bushmasterja. Mogoče je kak Turk kdaj sicer imigriral tja in je slučajno tud v fabrki zaposlen, ampak vseeno jih je garant manj kot na proizvodnji liniji Mercedesa v Njemački. Priporočam ogled spodnjih 2 videov.

https://www.youtube.com/watch?v=0PVEitTfxm0

https://www.youtube.com/watch?v=4j_4t6Zu51I&t=5s

Se strinjam glede pravih đinksov (SDM in Norinco). Poleg finiša ki daje vtis da je nekdo na sredi končne obdelave reku : "mah, jebiga, dobro je za kogar je", zadeve delujejo ko šus. Sem imel SDM ak 103 in mu lahko namenim samo dobre besede! Zadeva za nizko ceno dela zanesljivo, je pa tako kot da bi hodu s prostitutko. Odlično se maš, hvalu se pa glih nebi s tem okol.

In še ena lovska. Ameri so AK uporabljal ravno zaradi zanesljivosti. Pokazalo se je da funkcionira, pa še stopping power je bil zelo dobrodošel za nažiganje po grmovju kjer je 5.56 zrno rado zaplavalo. Ravno zaradi zvoka so se ga izogibali ker je hitro kak Friendly fire priletel v smer iz kjer je AK nažigal.
Pew pew!
Odgovori
#23
Če si sam svoje video pogledaj vidiš ,da nič ne proizvajajo ampak sestavljajo iz dobavljenih komponent ,tudi v ZDA je precej komponent za AR15 vietnamskih ,taivanskih in kitajskih.Glavno orodje je pa kladivo.
Pa tudi drugače so se pozicioniral na budget sceno 800-1000$

Jasno da je bil Ak v času Viatnamske vojne neskončno bolj zanesljiv kos a specialne enote so ga uporabljale tolk zaradi zvoka kot zaradi ognjene moči a samo na patruljah globoko v sovražnem ozemlju drugače pa ga je vojska prepovedovala kot si omenil zato da ,nebi prišlo do preveč frendly fire. Največ pa jih je uprabljal MACV-SOG ponovno zaradi same kamuflaže saj so za sovražne linije pošiljali vietnamce oblečene v NVA uniforme tako da ni bilo opciaj kaj drugege uporabit,
Tudi danes se Ak kadar se že uporablja uporablja zaradi zvoka , a to vedno redkeje saj so dušilci bolj priljubljeni pa zdaj imajo ze vsi na bojiščih tolk Arjev kot kalašov tako da je to vedno manj pomemben faktor
Odgovori
#24
(04-01-2020, 18:40)savinjčan Napisal: Kdor ne želi zastojev, raznih okvar itd defektov, naj kupi AK in ostale klone. Ni zastojev,popravila, šraufanja. Je samo polnjenje in streljanje. Zahod zelo težko prizna, da so razne US specialne enote uporabljale AK pri svojih misijah v Vietnamu.
So pa ljudje, ki uživajo, da se jim stvari kvarijo in jih šraufajo. Od avtov dalje!
Jaz sem pa slišal, da so jih uporabljali zato, da so nasprotniki mislili, da gre za prijateljsko formacijo. Pa še strelivo so lažje dobili na terenu.
Odgovori
#25
(05-01-2020, 01:35)Ales Napisal:
(04-01-2020, 18:40)savinjčan Napisal: Kdor ne želi zastojev, raznih okvar itd defektov, naj kupi AK in ostale klone. Ni zastojev,popravila, šraufanja. Je samo polnjenje in streljanje. Zahod zelo težko prizna, da so razne US specialne enote uporabljale AK pri svojih misijah v Vietnamu.
So pa ljudje, ki uživajo, da se jim stvari kvarijo in jih šraufajo. Od avtov dalje!
Jaz sem pa slišal, da so jih uporabljali zato, da so nasprotniki mislili, da gre za prijateljsko formacijo. Pa še strelivo so lažje dobili na terenu.
Haha, človk začne temo o AR, razvije se pa v smeri AK...no saj je čisto blizu samo malo heca z abecedo pa je...res ta naš forum je postal  Wall Wall Wall
Odgovori
#26
Najboljše AR15 puške, po mojem skromnem mnenju, proizvaja POF-USA. So precizne, tehnološko napredne, inovativne, s poudarkom na zanesljivosti in izbranih materialih. Temu pritrjujejo tudi vsakoletne ICA in NRA nagrade za najboljšo puško leta.
Takoj bom naročil nekaj kosov, da povzročim dodatno razburjenje med uporabniki foruma...
Odgovori
#27
(05-01-2020, 03:39)mojster Napisal: Najboljše AR15 puške, po mojem skromnem mnenju, proizvaja POF-USA. So precizne, tehnološko napredne, inovativne, s poudarkom na zanesljivosti in izbranih materialih. Temu pritrjujejo tudi vsakoletne ICA in NRA nagrade za najboljšo puško leta.
Takoj bom naročil nekaj kosov, da povzročim dodatno razburjenje med uporabniki foruma...
Dušilec foruma, lahko tudi meni pridodaš kak budget kos pod jurja?
Odgovori
#28
(05-01-2020, 03:39)mojster Napisal: Najboljše AR15 puške, po mojem skromnem mnenju, proizvaja POF-USA. So precizne, tehnološko napredne, inovativne, s poudarkom na zanesljivosti in izbranih materialih. Temu pritrjujejo tudi vsakoletne ICA in NRA nagrade za najboljšo puško leta.
Takoj bom naročil nekaj kosov, da povzročim dodatno razburjenje med uporabniki foruma...
Zanima me koliko bi stal tak kos v vaši trgovini?
https://pof-usa.com/firearms/revolution-di/
Odgovori
#29
Glede na dosedanje izkušnje uvažanja kosov iz US, z oceno sploh ne boš dosti falil, če ceno iz $$ sprememiš v €€ in dodaš 20%.
Odgovori
#30
Sem z AK-jem preživel precej časa, reč je res hvaležna za vzdrževanje in deluje tudi brez hude nege, z izjemo Zastavinega AK, ki zelo rad rjavi in ga moraš ščititi pred vlago oz. mazati vsak dan če je izpostavljen vlagi in vodi. Vsak strelec, ki je imel tako AR kot AK ve, da je mehanika AK bolj robustna in manj občutljiva na motnje ter s tem bolj zanesljiva. Pri AR-15 naj bi na začetku največ težav povzročal smodnik v strelivu, ki je pri zgorevanju ustvarjal veliko saj, ki so potem končale v zaklepu in zaklepišču in po določenem času povzročile zastoj. Ko so to odpravili naj bi se tudi zanesljivost izboljšala.

Drži tudi, da je 5,56 v džungli manj primeren, ker zaradi obilice rastja hitreje spremeni smer kot 7,62x39, je pa zaradi manjše mase gibljivih delov AR bolj precizen od AK. Vsekakor pa oba brez težav podirata stoječe tarče do 300m, kar pomeni da razlika v preciznosti za vojaško rabo ne igra vloge.

Ampak, če gledaš aftermarket podporo, AK nima z burek proti AR-15. In če AR-15 ustrezno vzdržuješ, bo tudi zanesljivo delal. AK je zelo učinkovit kramp, a še vedno kramp. Meni AR glede ergonomije bistveno bolj sede in tudi rezultati so boljši od AK, zato ga imam raje. Morda komu bolj sede AK in tudi to je čisto prav.

Mimogrede..sam sem imel zastoj ker več kot leto dni nisem razstavil in očistil zaklepa (pri običajnem vzdrževanju AK nisem nikoli razstavljal zaklepa), puško sem pa občasno, ko jo nisem uporabljal dobro namazal in kapnil nekaj kapljic olja v cev. Seveda se je to olje zlivalo v zaklep in mešalo s sajami, kar je ob uporabi na temperaturah pod ničlo proizvedlo gosto zmes, ki je preprečevala udarni igli ustrezno močan udarec v netilko. Pač posledica nepoznavanja platforme in neustreznega pristopa.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#31
Zakaj pa rabiš aftermarket, če pa dela kot mora? Mene pa zanima prednost robe, ki ji moraš zamenjat pol stvari po nakupu, da vsaj približno dela. Se pravi prednost za kupca, ne prodajalca.
Odgovori
#32
(05-01-2020, 03:39)mojster Napisal: Najboljše AR15 puške, po mojem skromnem mnenju, proizvaja POF-USA. So precizne, tehnološko napredne, inovativne, s poudarkom na zanesljivosti in izbranih materialih. Temu pritrjujejo tudi vsakoletne ICA in NRA nagrade za najboljšo puško leta.
Takoj bom naročil nekaj kosov, da povzročim dodatno razburjenje med uporabniki foruma...

Le daj...pa na rezervne dele ne pozabi.  Bow Dumb
Odgovori
#33
(05-01-2020, 11:33)fritz Napisal: Sem z AK-jem preživel precej časa, reč je res hvaležna za vzdrževanje in deluje tudi brez hude nege, z izjemo Zastavinega AK, ki zelo rad rjavi in ga moraš ščititi pred vlago oz. mazati vsak dan če je izpostavljen vlagi in vodi. Vsak strelec, ki je imel tako AR kot AK ve, da je mehanika AK bolj robustna in manj občutljiva na motnje ter s tem bolj zanesljiva. Pri AR-15 naj bi na začetku največ težav povzročal smodnik v strelivu, ki je pri zgorevanju ustvarjal veliko saj, ki so potem končale v zaklepu in zaklepišču in po določenem času povzročile zastoj. Ko so to odpravili naj bi se tudi zanesljivost izboljšala.

Drži tudi, da je 5,56 v džungli manj primeren, ker zaradi obilice rastja hitreje spremeni smer kot 7,62x39, je pa zaradi manjše mase gibljivih delov AR bolj precizen od AK. Vsekakor pa oba brez težav podirata stoječe tarče do 300m, kar pomeni da razlika v preciznosti za vojaško rabo ne igra vloge.

Ampak, če gledaš aftermarket podporo, AK nima z burek proti AR-15. In če AR-15 ustrezno vzdržuješ, bo tudi zanesljivo delal. AK je zelo učinkovit kramp, a še vedno kramp. Meni AR glede ergonomije bistveno bolj sede in tudi rezultati so boljši od AK, zato ga imam raje. Morda komu bolj sede AK in tudi to je čisto prav.

Mimogrede..sam sem imel zastoj ker več kot leto dni nisem razstavil in očistil zaklepa (pri običajnem vzdrževanju AK nisem nikoli razstavljal zaklepa), puško sem pa občasno, ko jo nisem uporabljal dobro namazal in kapnil nekaj kapljic olja v cev. Seveda se je to olje zlivalo v zaklep in mešalo s sajami, kar je ob uporabi na temperaturah pod ničlo proizvedlo gosto zmes, ki je preprečevala udarni igli ustrezno močan udarec v netilko. Pač posledica nepoznavanja platforme in neustreznega pristopa.

Fritz...mal se ti čudim glede te izjave da se ti je olje zlivalo v zaklep, namreč stvar je sila preprosta, puške se v omari z namazano cevjo hrani DOSLEDNO z cevjo obrnjeno navzdol ne pokonc...pred streljanjem pa cev oziroma olje obrišeš... Pray
Odgovori
#34
Ehm, celo življenje shranjujem puške s cevjo pokonci v omarah, ki so narejene tako, da se puške vanje da pokonci. Sem se pa pripravljen podučiti zakaj to ni prav. Namazano cev sem pred streljanjem oz. lovom obrisal, tako kot to vedno počnem, nisem pa razstavil in očistil zaklepa, kar je bila napaka.

(05-01-2020, 11:42)mm38 Napisal: Zakaj pa rabiš aftermarket, če pa dela kot mora? Mene pa zanima prednost robe, ki ji moraš zamenjat pol stvari po nakupu, da vsaj približno dela. Se pravi prednost za kupca, ne prodajalca.

AR-15 delajo že v osnovi a če želiš puško prilagajati sebi z vrsto dodatkov, prožilcev, kopit, optik ipd. je to početje pri AR-15 & Co. bistveno lažje, saj je na tržišču polno robe za to platformo.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#35
Ja saj si si sam odgovoru ...mazilo steče v zaklep in to ni ok, moje so obrnjene dosledno navzdol in pod ustje podložim krpico.
Sem tudi sam imel primer ko igla ni aktivirala netilke naboja in je človek isto hranil puško navzgor obrnjeno 
uporabljal pa wd po večini, tako mi je bilo rečeno, v resnic bog si ga vedi kaj, vglavnem puška neuporabljena več let, samo mazana pa pogosto v zaklepu se je ustvarila plast ki je preprečevala aktiviranje naboja po odstranitvi tega vse ok...težko verjet ampak je res, mislim da je bil mauzer v 270 win. ne klasični ampak z tistim čudnim kratkim zaklepom...  Eek
Odgovori
#36
@Kristian: cena kosa iz USA je cena v $*2*1,2 = eur.
Odgovori
#37
@Kristjan, @JRC: kdo ima sedaj prav, ker razlika je ogromna 3120 : 6240 evrov!? No me zanima odgovor "mojstra".
Odgovori
#38
Malo poglej cene AR-15 v ZDA in primerjaj s cenami v SLO.
Konkretneje - imam dve puski iz ZDA, kjer je cena, kot sem napisal.
Odgovori
#39
Mah, po moje sem jaz precej bolj podbacil. Pred casom ko je ta zgodba spilala je bil $$ene 20% ppd evrom, tko da je potem ta racun se nekako veljal. Udej pa je JRC verjetno blizje sploh ce je treba racunat se provizijo trgovca...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#40
Bomo objavili ceno takoj, ko bodo znani stroški pošiljanja. Hvala za potrpljenje!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)