Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AR15 splošna debata
#41
(05-01-2020, 12:31)jabolko Napisal: Ja saj si si sam odgovoru ...mazilo steče v zaklep in to ni ok, moje so obrnjene dosledno navzdol in pod ustje podložim krpico.
Sem tudi sam imel primer ko igla ni aktivirala netilke naboja in je človek isto hranil puško navzgor obrnjeno 
uporabljal pa wd po večini, tako mi je bilo rečeno, v resnic bog si ga vedi kaj, vglavnem puška neuporabljena več let, samo mazana pa pogosto v zaklepu se je ustvarila plast ki je preprečevala aktiviranje naboja po odstranitvi tega vse ok...težko verjet ampak je res, mislim da je bil mauzer v 270 win. ne klasični ampak z tistim čudnim kratkim zaklepom...  Eek

Hvala za odgovor. Glede na to, da pri meni puške nikoli ne mirujejo toliko časa in da sedaj kitajko ustrezno vzdržujem, bom ostal pri dosedanjem pristopu, ker ne maram postavljati orožja na cev in bi rabil res močan argument, da bi to spremenil. Razumem tvoj pristop in če deluje zate, že veš kaj počneš.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#42
(05-01-2020, 00:14)mr.T Napisal: Če si sam svoje video pogledaj vidiš ,da nič ne proizvajajo ampak sestavljajo iz dobavljenih komponent ,tudi v ZDA je precej komponent za AR15 vietnamskih ,taivanskih in kitajskih.Glavno orodje je pa kladivo.
Pa tudi drugače so se pozicioniral na budget sceno 800-1000$

Jasno da je bil Ak v času Viatnamske vojne neskončno bolj zanesljiv kos a specialne enote so ga uporabljale tolk zaradi zvoka kot zaradi ognjene moči a samo na patruljah globoko v sovražnem ozemlju drugače pa ga je vojska prepovedovala kot si omenil zato da ,nebi prišlo do preveč frendly fire. Največ pa jih je uprabljal MACV-SOG ponovno zaradi same kamuflaže saj so za sovražne linije pošiljali vietnamce oblečene v NVA uniforme tako da ni bilo opciaj kaj drugege uporabit,
Tudi danes se Ak kadar se že uporablja uporablja zaradi zvoka , a to vedno redkeje saj so dušilci bolj priljubljeni pa zdaj imajo ze vsi na bojiščih tolk Arjev kot kalašov tako da je to vedno manj pomemben faktor
Sicer ne vem iz kje imaš podatek o točnem poreklu njihovih sestavnih delov.
Osebno mislim da postavljaš pač neke domneve na podlagi lastnega prepričanja. Po mojih info imajo američani s tem ITAR precej velike probleme pri uvozu & izvozu. Če pogledaš še ta njihov official video : https://www.youtube.com/watch?v=BG5IK04I0hc 
Imajo očitno precej stroge standarde kvalitete. Tiste zavržene kose ki jih video pokaže bojda pošljejo nazaj k dobavitelju z označbami kje napake so - z namenom da jih v prihodnje odpravijo. Ob vseh regulativah in stroških pošiljanja močno dvomim da bi jih pošiljali nazaj do Kitajca.. Najbrž bi jih raje zavrgli. Razen če jih..(pazi to) vračajo nazaj ameriškem dobavitelju. Pozicija v 800-1000 usd ameriškem budgetu je prav tako čisto nerelevanten podatek. Za tak denar se tam dobi tudi S&W, Stag arms..Tudi Daniel Defense dobiš že za 1600usd, pri nas ga pa izpod 2200 eur ni.
Pew pew!
Odgovori
#43
(06-01-2020, 14:35)BulletGT Napisal: Sicer ne vem iz kje imaš podatek o točnem poreklu njihovih sestavnih delov.
Osebno mislim da postavljaš pač neke domneve na podlagi lastnega prepričanja. Po mojih info imajo američani s tem ITAR precej velike probleme pri uvozu & izvozu. Če pogledaš še ta njihov official video : https://www.youtube.com/watch?v=BG5IK04I0hc 
Imajo očitno precej stroge standarde kvalitete. Tiste zavržene kose ki jih video pokaže bojda pošljejo nazaj k dobavitelju z označbami kje napake so - z namenom da jih v prihodnje odpravijo. Ob vseh regulativah in stroških pošiljanja močno dvomim da bi jih pošiljali nazaj do Kitajca.. Najbrž bi jih raje zavrgli. Razen če jih..(pazi to) vračajo nazaj ameriškem dobavitelju. Pozicija v 800-1000 usd ameriškem budgetu je prav tako čisto nerelevanten podatek. Za tak denar se tam dobi tudi S&W, Stag arms..Tudi Daniel Defense dobiš že za 1600usd, pri nas ga pa izpod 2200 eur ni.

V ZDA že leta redno izvažam ITAR kose in itar laufa predvem za izvoz iz zda uvoz ni problem , prav tako kot sem ti omenil AR15 sestavni deli so veliko uvažani , na koncu drugače ne gre z izdelavo budget kosov . V svojih videih se seveda vedno poizkusijo izprsit a to ne pomeni da dejansko tako laufa. razumeš da so to promocijski videi. Ena  zadeva ki je niso na veliko metal naokoli da je all proudly made in USA , ameri kadar je to možno to natolcavajo po dolgem in počez a tega ni možno nabijat če je poreklo sestavnih kosov nekje izven ZDA.

Oh še kako je relevanten kateri del trga pokrivajo , budget roba je vse sestavljanka delov najcenejših dobaviteljev beri Vietnam, Kitajska, Taiwan. Izdjava kako je nekaj ceneje kot v EU pa je bob dneva
Odgovori
#44
Ena od rang lestvic za AR je na

https://www.thetruthaboutguns.com/ttag-reviews/?c=D1
Odgovori
#45
(06-01-2020, 22:31)95krogov Napisal: Ena od rang lestvic za AR je na

https://www.thetruthaboutguns.com/ttag-reviews/?c=D1
Manjka veliko dobrih proizvajalcev...
Odgovori
#46
HK MR556
https://www.youtube.com/watch?v=cwnApGfS5sA

Puška je dejansko zelo precizna...
Odgovori
#47
lijep pozdrav svima..
pratim ovaj forum koliko mogu i želio sam s vama podijeliti novost: ITAR odlazi u povijest 9.3.2020

https://www.federalregister.gov/document...ii-and-iii
https://www.ammoland.com/2020/01/trump-a...z6CLacCmzd

hoćeli se odraziti na cijene vidjet ćemo, na ponudu sigurno hoće

lp
Odgovori
#48
tole je pa ZELO dobra novica! :D

Bravo Trump!
Moons out, goons out!
Odgovori
#49
Za trgovce verjetn ne tolk


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#50
Zakaj pa ne?
Moons out, goons out!
Odgovori
#51
https://www.youtube.com/watch?v=HnoHZDxRZ2s

zelo dober video ki nazorno razloži zadeve okoli ležišča, dolžine nabija...
Odgovori
#52
Pa naj se jaz dodam seznam želja, pa vidimo, moja izbira nakupa, srednje cenounega seveda:
1.Tanfoglio TSR 223rem
2.ADC Sport 223rem
3.Schmaisser M5FL 223rem
Ne bom se branil komentarjev ali nasvetov?
Hvala.
Odgovori
#53
1. All the way ;)
Odgovori
#54
Ali je kdo kaj gledal po EU AR15 platforme v 7,62x39 ali 6,5 Grendel?
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#55
(30-09-2020, 19:46)TataKo4 Napisal: Pa naj se jaz dodam seznam želja, pa vidimo, moja izbira nakupa, srednje cenounega seveda:
1.Tanfoglio TSR 223rem
2.ADC Sport 223rem
3.Schmaisser M5FL 223rem
Ne bom se branil komentarjev ali nasvetov?
Hvala.

Glede Tanfoglio ne poznam kvalitete, saj ni zunaj precej časa.
ADC sem tudi sam gledal, vendar se lahko prebere precej slabih mnenj na forumu.
Schmeisser je dobra firma ampak cena ni nizka. Hera je tudi dobra ali pa recimo trenutno se mi zdi top price/performance LuxDefTech (proizvaja Schmeisser za njih, na voljo so pri 365+).

Sam sem zaradi omejenega budgeta gledal Diamondback (rebec) in pa Troy (365+). Na koncu sem se odločil za Troya, ki me je s 25% popusta prišla manj kot jurja. In tudi naredi pok vsakič ko pritisneš trigger  Dumb
Odgovori
#56
Pozdravljeni. 
Od sofoforumaša sem v postopku nakupa ar-15 Oberland Arms black label a4. Puška je enaka kot na sliki spodaj. 
Sedaj imam nekaj vprašanj glede predelave na free floating.
Zanima me kakšno dolžino kopiščka predlagate? Cev je dolžine 20". Zamenjati bi bilo potrebno tudi gas block in koliko gledam se razlikujejo po neki dimenziji ki je po večini podana v inčih .650, .675, .750... ali je to definiran premer cevi ali kaj drugega.
Zanima me tudi kako je z matico cevi. Ali je le ta standardna in pride v kompletu z kopiščkom.

Hvala za vse odgovore.

https://www.austriaarms.com/weapons_info..._id_1=3855
Odgovori
#57
(18-07-2021, 12:17)Mb92 Napisal: Pozdravljeni. 
Od sofoforumaša sem v postopku nakupa ar-15 Oberland Arms black label a4. Puška je enaka kot na sliki spodaj. 
Sedaj imam nekaj vprašanj glede predelave na free floating.
Zanima me kakšno dolžino kopiščka predlagate? Cev je dolžine 20". Zamenjati bi bilo potrebno tudi gas block in koliko gledam se razlikujejo po neki dimenziji ki je po večini podana v inčih .650, .675, .750... ali je to definiran premer cevi ali kaj drugega.
Zanima me tudi kako je z matico cevi. Ali je le ta standardna in pride v kompletu z kopiščkom.

Hvala za vse odgovore.

https://www.austriaarms.com/weapons_info..._id_1=3855

Jaz sem podobno predelavo naredil ravno na OR-15 smo z 16" cevjo . Problematična je odstranitev prednjega merka z gas blokom. Pritrjen je namreč z kovaškimi neti verjetno po metodi vroče-hladno, tako da jih vsaj v mojem primeru nisem mogel izbiti.V vsakem primeru pa gredo skozi steno cevi tako, da če ti jih uspe izbiti v steni cevi ostaneta dve luknji. Nazadnje sem merek s cevi odrezal in nete pustil v cevi. Pod merkom cev tudi ni zaščitena proti koroziji in noben meni znan gas blok ni dovolj dolg da bi to prekril. Jaz sem uporabil gas blok od Armanov-a cev pa na tistem mestu bruniral. Oberland ima nadomestne cevi, ki so že prilagojene free floating montaži samo ne vem če ni potrebno da jo naroči puškar - nisem siguren.
Odgovori
#58
Kako pa je freefloatanje vplivalo na natančnost Oberlanda? Je bil bistven napredek?
Odgovori
#59
Pred par leti sem imel podoben projekt na isti puški, le da sem hotel obdržati izgled A4 s plastičnim handguardom. Pri Oberlandu sem kupil free float tubo, na katero se namesti handguard in puška izgleda kot A4 le da je cev prosta.
Problem je sneti nosilec muhe, ki je hkrati tudi gas block, po nekaj poskusih sem obupal in odnesel k puškarju. Klemen je to snel brez vidnih poškod in tudi namontiral nazaj, tako da puška dela b.p. Natančnost te igrače je res presenetljiva saj z lahkoto drži 3/4 moa na 100m s posebej stjunanim loadom pa sem naredil par .5moa grup.
Tko da ja, po moje se zelo splača osvoboditi cev in dati notri kvaliteten sprožilec. Tako zrihtan AR je meni ena od ljubših igrač...
Odgovori
#60
Ja za odstranitev sprednjega merka mi je znan postopek. 
Torej sedaj sem ugotovil da je standardni premer cevi 0.750" je tudi pri omenjeni tako?
Kako je z tubo oz matico cevi, eni handguardi jo imajo zraven v komplutu, je le ta standardna?
Pa še vprašanje glede kopita je potrebno za recimo montažo Magpula MOE kopita zamenjati tudi cev z povratno vzmetjo ali se lahko le odstrani to fiksno kopito in namesti na isto cev drugo kopito.

Toliko vprašanj imam ker bi si rad puško sam predelal po principu diy. In nebi rad naročenih delov iz tujine pošjal nazaj ker ne bodo pasali.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)