Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup nove pištole
#41
Na koncu boš ugotovil da je pač tako, da moraš imet enega Glocka že zaradi spoštovanja do znamke firme, saj je povsod prisoten preprosto legenda,
če je mos varianta še toliko bolje, se boš namesto kupovanja platnic in podnov lahko ukvarjal z optiko.

Osebno imam klasiko se pravi 17/5 Mos...samo zato ker ga pač moraš imeti in ker nisem zagovornik 
kupovanja in menjavanja delčkov, je takšen kot so ga naredili in bo tak tudi ostal.

Ostali so v Losu od tega na sliki do 17L modela in ne bo dolgo, da se jim pridruži 44...  Shifty


Priponke Male slike
   
Odgovori
#42
Opazam, da ti je lepota zelo pomembna :)
Mogoce pa vzames "operator friendly" izvedbo kovinske pistole?
Odgovori
#43
Se mi zdi, da si že šel čez vso plastično ponudbo. Do pred kratkim sem imel XDM-a 5,25, ki je res soliden izdelek...razen proženja. Pa tudi nekih pametnih dodatkov zanj ne dobiš, če imaš to rad. Meni je najbolj sedla v roko CZ P10 c. Menda se zdaj dobijo tudi v "polnem" formatu.
Odgovori
#44
(17-02-2020, 08:58)Turk Napisal: Se mi zdi, da si že šel čez vso plastično ponudbo. Do pred kratkim sem imel XDM-a 5,25, ki je res soliden izdelek...razen proženja. Pa tudi nekih pametnih dodatkov zanj ne dobiš, če imaš to rad. Meni je najbolj sedla v roko CZ P10 c. Menda se zdaj dobijo tudi v "polnem" formatu.

Za XDM se dobi komplet federčkov in mislim da še diskonektor, s katerim dobiš zelo lepo proženje. Ne skrajša pa reseta. Če kdo želi preiskusiti proženje XDM, naj mi javi.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#45
Ce vzames se PRP Ultimate Match Target Trigger, pa ti skrajsa se reset.
Odgovori
#46
(17-02-2020, 12:46)admin Napisal:
(17-02-2020, 08:58)Turk Napisal: Se mi zdi, da si že šel čez vso plastično ponudbo. Do pred kratkim sem imel XDM-a 5,25, ki je res soliden izdelek...razen proženja. Pa tudi nekih pametnih dodatkov zanj ne dobiš, če imaš to rad. Meni je najbolj sedla v roko CZ P10 c. Menda se zdaj dobijo tudi v "polnem" formatu.

Za XDM se dobi komplet federčkov in mislim da še diskonektor, s katerim dobiš zelo lepo proženje. Ne skrajša pa reseta. Če kdo želi preiskusiti proženje XDM, naj mi javi.

Sem menjaval vzmeti, pa ni ravno naredilo neke razlike. Pred leti mi je nekdo dal v roko XDM-a z enim od Powder River Precision trigger kitom , ki je bil fenomenalen. Vsaj tako se ga spomnim.
Odgovori
#47
Powder River trigger kit je bil odličen, sam kaj ko padeš v Open v IPSC-ju  Rolleyes
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#48
men je FN 509 Tactical kul.. sam kaj ko FN ne prodaja v EU Rolleyes 

[Image: wm_13985642.jpg]
Moons out, goons out!
Odgovori
#49
(17-02-2020, 15:13)Aleks10 Napisal: Powder River trigger kit je bil odličen, sam kaj ko padeš v Open v IPSC-ju  Rolleyes

Nisi v open zaradi tega.
"Aftermarket springs and trigger assemblies are permitted." Trigger pull pa je nad 5 lbs. Preverjeno več kot enkrat.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#50
(17-02-2020, 16:09)admin Napisal:
(17-02-2020, 15:13)Aleks10 Napisal: Powder River trigger kit je bil odličen, sam kaj ko padeš v Open v IPSC-ju  Rolleyes

Nisi v open zaradi tega.
"Aftermarket springs and trigger assemblies are permitted." Trigger pull pa je nad 5 lbs. Preverjeno več kot enkrat.
moj je padu na trigger testu Whistle
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#51
(17-02-2020, 16:15)Aleks10 Napisal:
(17-02-2020, 16:09)admin Napisal:
(17-02-2020, 15:13)Aleks10 Napisal: Powder River trigger kit je bil odličen, sam kaj ko padeš v Open v IPSC-ju  Rolleyes

Nisi v open zaradi tega.
"Aftermarket springs and trigger assemblies are permitted." Trigger pull pa je nad 5 lbs. Preverjeno več kot enkrat.
moj je padu na trigger testu Whistle

Kaj pa vem, a nisi takrat nekaj s pilo v roki okrog hodil? Dumb

Moj je šel parkrat čez brez težav.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#52
Pozabi na vse kopije, obstaja samo ena in edina tacticool pištola na svetu -----> in to je Glock in pika.
Za tebe po moje najboljša izbira bi bila Glock 45 MOS izvedba. Vse kar si želiš v enem paketu.
Odgovori
#53
FN Five-seven mogoče?
Odgovori
#54
Ja sej ma kar prav...še za po lesu trkat je ok Dumb


Priponke Male slike
   
Odgovori
#55
Pojavil se je tudi Ruger 57. A je ta kaliber še zmeraj prepovedan v SLO? 5,7 namreč.
Odgovori
#56
Se strinjam, da je Glock le Glock (čeprav ga nimam, oziroma nimam nobene plastike).
Ni važno kaj boš kupil, boš primerjal z glockom in na koncu boš itak kupil še glocka :D
Odgovori
#57
(17-02-2020, 19:55)savinjčan Napisal: Pojavil se je tudi Ruger 57. A je ta kaliber še zmeraj prepovedan v SLO? 5,7 namreč.

Prepovedan?
Odgovori
#58
(17-02-2020, 20:18)Turk Napisal:
(17-02-2020, 19:55)savinjčan Napisal: Pojavil se je tudi Ruger 57. A je ta kaliber še zmeraj prepovedan v SLO? 5,7 namreč.

Prepovedan?
Nič ni prepovedan samo civilne municije tako ni za dobiti v EU, vojaško strelivo pa je prepovedano zaradi zasnove zrna, ki je namenjeno prebijanju zaščitnih jopičev.
Odgovori
#59
Sem vedel, da sem na pravem forumu, hvala vsem za nasvete! In se strinjam z večino; če že polimer striker, potem naj bo original. Ne HK VP70. Ta, drugi original. Glock. Grandaddy of them all!

Ta segment trga je iz nič naredil prav Glock. In ne glede na to, da je marsikatera pištola dohitela ali celo presegla Glocka, je ta kvaderček še vedno sinonim, benchmark za vse ostale plastične pištole. In po skoraj 40 letih obstoja mu lahko rečemo kar legenda

Ne vem, če imajo insta-warriorji katero pištolo večkrat na fotki kot Glocka. Ultimativna taktikul, go anywhere, selfie-must-have pištola, prvi izbor vseh operaterjev. Idealna za #EDC, #CCW, #WTF. Tudi sam želim biti del tega gibanja na socialnih omrežjia, tako da: dobrodošel Glock Dance

Naj vam torej predstavim mojo prvo #EDC instagram fotko!

[Image: edc.jpg]

Robci, pasje sračke, potrdila o depozitu na Loterija Slovenija, doživljenjska priklenjenost na NLB, zobotrebci in zvečilke za urejene zobe, jasno ključi, vse je tu. Samo pištole še nimam. Glockov je namreč polno. Toliko različnih modelov in generacij; katerega torej izbrati?

Glock je sedaj že v 5 generaciji (Gen5), vsaka generacija pa je prinesla revolucionarne izboljšave. Preden se spustim v podrobnosti vsake generacije, je tu slika, ki pove več kot vse besede.
 
[Image: POTD-Five-Generations-of-GLOCK-Pistols-660x442.jpg]

Ne vem no, meni se zdijo vsi isti. Pa tak halo okoli teh generacij.

Dajmo raje pogledat kaj je sploh dobavljivo. Obvezno v 9mm. Ne vidim potrebe po drugih kalibrih, pa še precej bolj enostavno je; devetke se vedno kje najdejo. In mi je tole padlo ven.

[Image: glock9mm.jpg]

Zdaj pa bodi pameten…

Sem si vzel čas in vse naštudiral. Tole je povzetek, da vam ne bo treba:

Glock 17 – originalni Glock. Klasika.
Glock 18 - avtomat. Prepovedan.
Glock 19 – kompaktna verzija Glocka 17. Nova klasika.
Glock 26 -  namenjen prikritemu nošenju. Premajhen.
Glock 34 - tekmovalna verzija. Prevelik.
Glock 43 - shujšana verzija Glocka 26. Resno?
Glock 45 – rezultat parjenja med 17 in 19. Ko že ne veš več, kaj bi dal novega ven.
Glock 48 -  Glock 17 kastriran na 10 nabojev. Bruh.

Na koncu sem se odločil za Glock 46!

[Image: Glock-46-wird-neue-Dienstpistolen-Genera...692563.png]

Glock z rotirajočim zaklepom cevi, podobno kot GrandPower ali Beretta Px4. Tega nima še nihče, rotirajoča cev je postavljena še nižje, tole mora biti super za streljanje. Top!

Sem takoj preveril pri trgovcu. Nope, ni na voljo za nas civile. Pih.

Potem sem pa nihal med obema klasikama; 17 ali 19. Bi vzel 19, samo se mi zdi, da je ročaj malenkost prekratek, da mi mezinček obvisi nekje v zraku. Potem pa 17. Samo tu je pa cev predolga za taktikul, še posebej, če bo ta z navojem. Kaj pa, če vseeno 19 in dam spodaj nek magwell? SLR Rifleworks je prekrasen. Sem ga šel takoj kliknit: v Slovenijo ne pošiljajo. OK, kaj pa, če ga kam v ZDA pošljem, pa potem že kako naprej? Gre, kartica zaječi, SMS potrdi, top. Pa čez par minut še en SMS; storno. Hm, slovenska kartica, sumljiva transakcija, ITAR še vedno v veljavi. Kaj pa sedaj?

In mi končno kapne. Bilo je vedno pred mojimi očmi, pa nikakor nisem hotel videti očitnega:
9ka v 45ki, a je lahko še bolje?
Ročaj od 17, cev pa od 19, rešitev za vse , ki se ne moremo odločiti med njima.
Sprednje zareze za obvezen press-check; mokre sanje vsakega operaterja.
Vse ostale revolucionarne izboljšave kulminirane v Gen5. 
MOS za piko, rail za lučko, cev z navojem, nakazan magwell; vse ima.

Vse te ure prebite za računalnikom, čakanje trgovcev pred vrati, da mi še stotič pokažejo vse pištole, ti dolgi prosti spisi, s katerimi sem vas moril, vse to je sedaj končno za nami. Še enkrat hvala vsem za potrpežljivost in nasvete!

Jutri grem po G45!
Odgovori
#60
Photo 
Clap Clap Clap

... tole prav poživi tale forum ...

... naj še jaz dodam nekaj o klasiki (čeprav z drugega področja):


Priponke Male slike
   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)