Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puska nese nizko - premik tocke zadetka s polnitvijo
#1
Zdravo 

Imam en zanimiv problem. Puska je stara Zastava 7x64 s Carl Zeiss Jena daljnogledom (ena kupola), ki se na noben nacin ne da premaknat (skozi leta jo je dobesedno zapeklo) in nosi nizko (spodaj na 4 - crni rob klasicne jagrske tarce za predstavo).

Poizkusilo smo z lahko kroglo FOX 130gr (to bi obdrzali) ter klasinimi polnitvami N140 49gr, N550 53gr ter dolzino naboja 82-83mm pa smo se vedno nizko na 4. Ali ima kdo izkusnjo ali je sploh mozno doseci dvig za vsaj ene 3-4cm samo z jacanjem polnitve? Centra verjetno ni za pricakovati, vendar bi radi vsaj omilili problem. 

Hvala za ideje
Odgovori
#2
Meriš višje in je problem rešen brez "doktorata" na polnjenju.  Wink
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
fox je meni vedno višje metalo (pa še komu drugemu) kot ostale, tako da tu morda ni rešitve.

verjetno ni kaj drugega kot probat spremenit polnitev in videt če bo kje višje neslo. pa morda probat 106gr OK, čeprav mi je tudi od tega fox letel višje za kar 4cm / 100m...
Odgovori
#4
Kupiš nov daljnogled.
Odgovori
#5
357: ja tako se je do danes delalo. Lastnik bi se naprej tak delal, vendar bi mu jaz rajsi najdu kako pametno resitev :)

Marks: Kako si polnil foxa?

Savinjcan: To v tem primeru ni resitev. Lastnik bo pocasi pusko obesil na klin, tako da se ne bo vec vlagalo v to.
Odgovori
#6
https://www.strelec.si/forum/thread-1646...#pid161302

''krogla FOX 130gr, RS 70 53gr, CCI 250 Mag, OAL 83mm: 844 m/s''

ampak jaz imam 7x65R. pa RS 70 je malce počasen za 130gr.
Odgovori
#7
Če strelja na plejbek v tarčo, je "pametna rešitev" in tudi najcenejša, da tarčo postavi malo nižje ( 3-4 cm ). Smile
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#8
Ne to pa ne pride v postev. Tarca se rada premika, ce me razumes :)
Odgovori
#9
ne razume...

probaš narisat nov križ na eno lečo s tankim flumastrom ali diamantom :D
Odgovori
#10
gg: Seveda razumem  ( moje poste sem opremil s smeški ). Angel
Ne razumem pa, kako je lahko človek po eni strani tako picajzlast, da ga mučijo štirje centimetri, po drugi strani pa daljnogled zanemari do onemoglosti. Tokrat brez smeškov!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
Za dvig zadetka za 4 cm na 100 m, po mojih iskušnjah zadošča že malce lažja krogla. Npr. če greš iz 11,2 g na 10,5 g, ali če greš iz 10,5 na 9,1g. Iz 160 grainov na 130 bo po moje lega višje za ca.10 cm. Ampak probaj pa boš videl.
Imam en tak daljnogled - dam za male pare.
Odgovori
#12
357: s tem zakaj pa kako se ne bom ubadal. Jaz poskusam resit problem, ne pa iskat nove probleme ali pa valit krivdo na karkoli. Stara municija je nesla ok, nova pac ne. Problem je nastal, resit ga je treba.

kimber: zato probujem z 130gr... prosim posli slike na ZS... hvala
Odgovori
#13
(18-04-2020, 14:02)kimber Napisal: ... Imam en tak daljnogled - dam za male pare.

... Carl Zeis Jena? ... in koliko je "male pare"?

lp upor500
Odgovori
#14
Ce koga zanima 4x32Jena na suhl montazi komplet z podstavki dam za simbolicnih 40eur.
Odgovori
#15
Namesto N140 daj enako količino Lovex D073.6.  Potem lahko poskusiš še s 50gr in 51gr,  več pa že ne  s to kroglo. Za vsak slučaj  še cev spucajte z Roblo, da gre ven ves baker,  če lastnik dosedaj ni uporabljal kakšnega namenskega čistila,ki odstranjuje bakrene obloge.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#16
Je res nujno reševat nastali problem le s strelivom? Včasih je dovolj privit kakšen vijak ( ne mislim na daljnogledu ).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#17
bom poizkusil, tudi ciscenje, ceprav dvomim, da je to krivo... glede na to, da je mel do predlani strelivo iz prejsnega stoletja ni bila veliko streljana.
Odgovori
#18
(18-04-2020, 19:20)Robert91922 Napisal: Namesto N140 daj enako količino Lovex D073.6.  Potem lahko poskusiš še s 50gr in 51gr,  več pa že ne  s to kroglo. Za vsak slučaj  še cev spucajte z Roblo, da gre ven ves baker,  če lastnik dosedaj ni uporabljal kakšnega namenskega čistila,ki odstranjuje bakrene obloge.

mislim da tudi s N140 lahko gre do 51gr.

čiščenje je vsekakor tudi za probat.

(18-04-2020, 19:47)357 Napisal: Je res nujno reševat nastali problem le s strelivom? Včasih je dovolj privit kakšen vijak ( ne mislim na daljnogledu ).

ja, recimo na novih kombinirkah se zadetki rešujejo tudi z vijaki; na koncu cevi!
tko da nekaj kar bi španalo cev gor bi tudi pomagalo  Smile morda da se kar malo na roke zvije cev navzgor  Dance
Odgovori
#19
Ni treba šponat cevi, lahko tudi podlozis zadaj daljnogled. Koliko? Toliko da bo dost :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#20
(18-04-2020, 20:52)Kristian Napisal: Ni treba šponat cevi, lahko tudi podlozis zadaj daljnogled. Koliko? Toliko da bo dost :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ma to po moje nima obročkov...fiksno, spodaj letev levo desno premikaš z montažo gor dol ma blokirano. Pray
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)