Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
razmišljam o nakupu pištole IPSC Standard
#1
Živjo,

razmišljam o nakupu pištole Tanfoglio witness 1911 custom 9mm, za IPSC tekmovanja. Pa sprašujem vas izkušene, če je sploh dovolj tekmovalcev v Sloveniji v kategoriji Standard, da se mi nakup splača. To bi bila moja prva pištola, ne bi pa rad zapravil preveč, da mi bo ostal denar še za naboje in ostalo opremo.
Odgovori
#2
Zivjo.
To bo classic divizija.

Naceloma folk uporablja tekmovalne pistole oz. Pistole prilagojene vsaj malo za tekmovanja (boljsi sprozilec, merki, magwell - sploh zadnji 2 na 1911 platformi sta kar posreceni modifikaciji).
Peg tega rabis cca 5-6 nabojnikov, toliko nosilcev za le njih.
Se pa verjetno bolj navadis menjat.

O samem tanfoglio witness pa ne vem nic.

V kolikor te zanima res sportno streljanje je verjetno bolj primerna produkcija z ze zlajnano shadow 2
Rabis nekaj manj nabojnikov in nosilcev nabojnikov manj tako da prides blize k skupini ceni.
Odgovori
#3
(06-11-2020, 12:49)anzel Napisal: Živjo,

razmišljam o nakupu pištole Tanfoglio witness 1911 custom 9mm, za IPSC tekmovanja. Pa sprašujem vas izkušene, če je sploh dovolj tekmovalcev v Sloveniji v kategoriji Standard, da se mi nakup splača. To bi bila moja prva pištola, ne bi pa rad zapravil preveč, da mi bo ostal denar še za naboje in ostalo opremo.

Če se omejim na tvoje vprašanje...v kategoriji standard je za leto 2019 tekmovalo 78 tekmovalcev ...več tega najdeš na IPSC.si
Zdej a se ti nakup splača... Mislim da ne, ker ne glede a boš prvi ali 78 ne boš imel od tega nič razen stroškov  Dumb
Odgovori
#4
(06-11-2020, 14:05)ales1a Napisal: Zivjo.
To bo classic divizija.

Ja, hvala, sem se zmotil. Koliko pa je tekmovalcev v tej kategoriji v povprečju na slovenskih tekmovanjih?

In pa, če ne bo dovolj tekmovalcev, bom padel v Standard kategorijo s to pištolo?



Jabolko, denar ne prinaša sreče, stvari ki si jih kupiš z denarjem pa ;)
Odgovori
#5
Ja vem, pištolo a ne. Dumb

Clasica je tam okrog 10 tekmovalcev, večina sami hudi.  Shifty

Ne ne padeš v standard tudi če si sam si voden pod clasic , mora pa bit vsaj 5 tekmovalcev
oziroma mislim da celo 10 po novem da je izvedena podelitev, ali velja to le za level 3 ne vem točno.
Odgovori
#6
Itak moras doma ostat ;)
Odgovori
#7
Kupi kar misliš, da ti bo ok, kajti zagotovo ne bo to tvoj edini kos, bo kmalu za vsako skupino vsaj en kos
S-2guns Shhh
Odgovori
#8
Eto, danes sem kupil rabljeno Shadow 2, skupaj z Ghost pasom in tremi žepki za nabojnike. V naslednjih tednih bom imel veliko časa za dry fire vaje. Prvo moram pa gumb za izmet nabojnika premestit na levičarsko stran in pa zamenjat platnice, za lepše.
Odgovori
#9
Jabolko pravi da so kodre najhitrejse :)

Drgac pa super, dobro si kupil...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#10
Obvezno modre.
Ce nimas modrih si pocasen kot polz v rikverc ;)
Odgovori
#11
Welcome to the shadow club

Zagotovo boš zadovoljen :)
Odgovori
#12
(16-11-2020, 17:14)anzel Napisal: Eto, danes sem kupil rabljeno Shadow 2, skupaj z Ghost pasom in tremi žepki za nabojnike. V naslednjih tednih bom imel veliko časa za dry fire vaje. Prvo moram pa gumb za izmet nabojnika premestit na levičarsko stran in pa zamenjat platnice, za lepše.

Shadow 2 pa ni bila glih za IPSC standard narejena (kot je naslov te niti).
Če pa bo pokala v produkciji,  potem verjetno ne bo prav pretiravati z nekimi extra hudimi platnicami.

Rule 18.3:
Aftermarket grip panels which match the profile and contours of the OFM standard or optional grip panels for the approved handgun and/or the application of tape on grips (see Appendix E3a) are permitted. However, rubber sleeves are prohibited.
Odgovori
#13
Ja, prvo sem se zmotil, ker sem mislil Classic, na koncu sm se pa odločil da bom s shadow streljal v produkciji. Zamenju bom za črne, od LOK, te original modre so mi izjemno grde, pa četud so tok zelo hitrejše :D

Bom pa rabil pomoč puškarja pri menjavi gumba za izmet nabojnika, ziher je zaliman noter, nikakor noče popustit. Mogoče se pa noče odšraufat ker neznam Češko
Odgovori
#14
(16-11-2020, 21:20)anzel Napisal: Bom pa rabil pomoč puškarja pri menjavi gumba za izmet nabojnika, ziher je zaliman noter, nikakor noče popustit. Mogoče se pa noče odšraufat ker neznam Češko
 Ne vem, če je za takšno menjavo res potreben puškar. Shadow (1) ima nazobčan vijak in je treba biti malo bolj prrepričljiv z dobrim izvijačem prave velikosti, pa gre.
Ne verjamem, da so na Shadow 2 izumlljali nekaj povsem novega Think
Odgovori
#15
Še ena pištola za standard.


https://si.rbth.com/science/87457-pe-10-pistola
Odgovori
#16
(16-11-2020, 21:20)anzel Napisal: Ja, prvo sem se zmotil, ker sem mislil Classic, na koncu sm se pa odločil da bom s shadow streljal v produkciji. Zamenju bom za črne, od LOK, te original modre so mi izjemno grde, pa četud so tok zelo hitrejše :D

Bom pa rabil pomoč puškarja pri menjavi gumba za izmet nabojnika, ziher je zaliman noter, nikakor noče popustit. Mogoče se pa noče odšraufat ker neznam Češko

Tole imaš max 5 minut dela. Vem ker sem tudi sam levičar!

Odvij in odstrani na prvi sliki označen vijak. Odmakni tisto tanko trigger bar vzmetko pod vijakom.
Potem pa dvigni spodnjo vzmet za gumb izmeta nabojnika par mm. Tu pazi! Ne je vzeti ven ker se boš matral da jo dobiš nazaj ampak dvigni par mm samo toliko, da konec pogleda ven iz gumba. Gumb bo prosto šel ven, ga obrneš, zmontiraš nazaj!
Srečno!  Dumb


Priponke Male slike
       
Odgovori
#17
(16-11-2020, 21:20)anzel Napisal: Ja, prvo sem se zmotil, ker sem mislil Classic, na koncu sm se pa odločil da bom s shadow streljal v produkciji. Zamenju bom za črne, od LOK, te original modre so mi izjemno grde, pa četud so tok zelo hitrejše :D

Bom pa rabil pomoč puškarja pri menjavi gumba za izmet nabojnika, ziher je zaliman noter, nikakor noče popustit. Mogoče se pa noče odšraufat ker neznam Češko

Ta vijak je običajno fiksiran z kemično varovalko. Ko imaš komplet zunaj ga pogrej nad plinom in odšraufaj. Pazi, da ne uničiš glave ker potem ga je res težko odšravfati, še najlažje z kontra sučnim svedrom vendar je vijak v tem primeru uničen. Vem iz lastnih izkušenj.
Odgovori
#18
(16-11-2020, 21:20)anzel Napisal: Ja, prvo sem se zmotil, ker sem mislil Classic, na koncu sm se pa odločil da bom s shadow streljal v produkciji. Zamenju bom za črne, od LOK, te original modre so mi izjemno grde, pa četud so tok zelo hitrejše :D

Bom pa rabil pomoč puškarja pri menjavi gumba za izmet nabojnika, ziher je zaliman noter, nikakor noče popustit. Mogoče se pa noče odšraufat ker neznam Češko

No niso original hitrejše ampak dokupljene od enega naših proizvajalcev pa preko Cesarja moraš kupit... gre pa to postopoma, kupuješ po barvah tako da so zadnje kupljene modre...samo tako so pol modre najhitrejše.  Dumb
Odgovori
#19
(16-11-2020, 21:20)anzel Napisal: Ja, prvo sem se zmotil, ker sem mislil Classic, na koncu sm se pa odločil da bom s shadow streljal v produkciji. Zamenju bom za črne, od LOK, te original modre so mi izjemno grde, pa četud so tok zelo hitrejše :D

Bom pa rabil pomoč puškarja pri menjavi gumba za izmet nabojnika, ziher je zaliman noter, nikakor noče popustit. Mogoče se pa noče odšraufat ker neznam Češko

LOK Grips... zakon.
Ta gumb pri meni tudi ne popusti. Zgleda je res cescina razlog ;) Sem ga pustil kot je, nisem pa levicar.

So pa pri CZ dali novo TSko ven:
https://www.czub.cz/en/firearms-and-prod...ly/cz-ts-2

PS: Eni pravijo CZ = cist zanic :)
Odgovori
#20
(16-11-2020, 23:30)lovro14 Napisal:
(16-11-2020, 21:20)anzel Napisal: Ja, prvo sem se zmotil, ker sem mislil Classic, na koncu sm se pa odločil da bom s shadow streljal v produkciji. Zamenju bom za črne, od LOK, te original modre so mi izjemno grde, pa četud so tok zelo hitrejše :D

Bom pa rabil pomoč puškarja pri menjavi gumba za izmet nabojnika, ziher je zaliman noter, nikakor noče popustit. Mogoče se pa noče odšraufat ker neznam Češko

Tole imaš max 5 minut dela. Vem ker sem tudi sam levičar!

Odvij in odstrani na prvi sliki označen vijak. Odmakni tisto tanko trigger bar vzmetko pod vijakom.
Potem pa dvigni spodnjo vzmet za gumb izmeta nabojnika par mm. Tu pazi! Ne je vzeti ven ker se boš matral da jo dobiš nazaj ampak dvigni par mm samo toliko, da konec pogleda ven iz gumba. Gumb bo prosto šel ven, ga obrneš, zmontiraš nazaj!
Srečno!  Dumb

Hvala za nasvet. Sem probal odvit z zelo kvalitetnim Bosch nastavki, pa mi je štirikrat spodrsnil. Bi pomagalo če vijak pogrejem s spajkalnikom in fenom?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)