Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ena robustna preša
#1
                        Živjo

V času Božička sem si zaželel novo in boljšo igračo. Ker so bile vse štacune zaprte sem se odločil, da zadevo naredim sam.
Zaželel sem si novo single stage prešo.
Spodaj podajam malo opisa tekočega projekta.
Design kot design nekaj potez v programu in je zadeva narejena.
Nato malo laserskega razreza, malo struženja, rezkanja in zadeva se počasi sestavlja.

Določene napačne predpostavke iz konstrukcije počasi odpravljam vendar nič posebenega. 
Ko bo sestavljena in preverjena jo bom še brunirat in smo pripravljeni na uporabo.

PS: Pri nas je Božiček zame darilo izgubil in mi ga sedaj dostavlja po kosih.












Dvom je začetek vsega sranja.
Odgovori
#2
Meni zelo všečen projekt. Kapo dol. Simpatična koaksial preša. Mislim, da je najcenejša preša v takem stilu od Frankford Arsenal 300EUR+. Forster je okoli 500EUR.

S čim pa boš rešil držalo tulcev? Boš kupil univerzalni shell holder od Forsterja, ali boš delal z navadnimi shell holderji?
Odgovori
#3
Vrhunsko!! Akcija naprintaj jih 10kom. Bodo šle za med..
Odgovori
#4
Zanimivo...

pri pravi ceni bi jo kupil ze iz radovednosti :)
Odgovori
#5
a se menni samo zdi ali prav vidim da se miza malo šibi pod to težo?

:)
Odgovori
#6
Shell holders bom rešil enako kot pri Forster - enak koncept vendar svoj design, lahko bi tudi kupil njihove čeljusti, ker mislim da so okoli 60-70 EUR. 
Vendar sem šel v izdelavo zaradi tega da preverim idejo in koncept.  
Pattentno sem varen ker je pantent iz 1965 in je že zastaral. Me vsaj kakšen tečen Američan ne bo tožil.

Stroškovno sem zaenkrat še pod magično mejo Forster preše. bom videl koliko bodo nanesli detalji.

Bom videl ali bom dodal omejilec zgornje pozicije v taki meri da lahko naštelaš točno in ponovljivo do kam gre lahko miza. - Moram probat če bom sploh rabil.

Celotna zadeva lahko požere tudi 50 cal. municijo za vsak slučaj če se bom kdaj odločil za nakup puške.












Dvom je začetek vsega sranja.
Odgovori
#7
(30-01-2021, 11:17)Kristian Napisal: a se menni samo zdi ali prav vidim da se miza malo šibi pod to težo?

:)
Se caa. 20kg.












Dvom je začetek vsega sranja.
Odgovori
#8
Špica!
To je za več rodov...
Odgovori
#9
No pa mi je uspelo narediti še zadnje koščke. 
Žrtvovati sem moral dva kemika da sem dobil povratne vzmeti. 
Teče tekoče in sedaj pa na testiranje.


Priponke Male slike
               












Dvom je začetek vsega sranja.
Odgovori
#10
Prava beštija!!
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#11
Tole bo izgleda preživelo atomsko vojno. Grin

Samo nekaj me bega... čemu vsa ta ekstremna masiva, ko pa izgleda da matrico drži samo dokaj šibka varovalna matica? Ali jaz česa ne vidim?
administrator / Strelec.si
Odgovori
#12
Pa poglejmo malo trdnosti in konstrukcije.

1. Srednja miza je debelejša samo zaradi boljšega pritrjevanja vodil lahko bi bila polovico tanjša.
2. Spodnji in zgornji del je vzork za debelejšo izvedbo zaradi drsnih ležajev in posledično zmaševanja kotnega premika srednje mize pri vodenju in dovolj velike tlačne površine vodil, da se čez čas ne bo obrabilo.
3. Matica sama z 7/8-14 navojem nosi več kot potrebno silo. Za primerjavo M10 vijak kvalitete 10.9 lahko nosi 36,5kN primerjiv vijak v metričnem svetu M22 pa 191 kN seveda za polno višino matice ki je sladna z debelino. Če vzamemo primer na matrici kjer je zunanji premer caa. 22mm in višina matice caa. 8mm in linearno interpoliramo pridemo do nosilne sile 69,4 kN. torej bi moral pririskati z 6,9 tone ( prevedeno v laični jezik) da bi se matica poškodovala. Mislim da take sile na potrebujemo.
4. Zadnji nosilni steber je tak ker potrebuješ površino za vijake in pritrjevanje. Zmaševanje mase z rezkanjem se pa žal ne izplača.


Mogoče pa bom čez čas ugotovil da potrebujem močnejšo matico in bom imel dovolj materiala za predelavo. Vse je za nekaj dobro.

PS: Pa še otroc ti je ne morejo po bajti vleč in ze igrat dvigalo ali pa stiskat kaj drugega.












Dvom je začetek vsega sranja.
Odgovori
#13
Pa verjetno jo tudi na mizo ni treba sraufat, samo postavis pa se ne premakne :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#14
Smile 
(03-02-2021, 07:44)Kristian Napisal: Pa verjetno jo tudi na mizo ni treba sraufat, samo postavis pa se ne premakne :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Ne žal gravitacija in težišče naredita svoje. Mogoče pa ideja za verzijo 2. Dodam še malo materiala zadaj pa bo. 












Dvom je začetek vsega sranja.
Odgovori
#15
1.Glede na ostale dimenzije so šibka mesta osovine, vseh šest (konzolno vpetje).
2.S postavitvijo vertikalnih vodil za par cm naprej, v skupno ravnino zg. in sp. osi in osi tulca, se izogneš nepotrebnim obremenitvam na spoju mize in vodil.

Drugače pa, lepo da ustvarjaš.
Odgovori
#16
(03-02-2021, 09:06)Tine Napisal: 1.Glede na ostale dimenzije so šibka mesta osovine, vseh šest (konzolno vpetje).
2.S postavitvijo vertikalnih vodil za par cm naprej, v skupno ravnino zg. in sp. osi in osi tulca, se izogneš nepotrebnim obremenitvam na spoju mize in vodil.

Drugače pa, lepo da ustvarjaš.

Res iz vidika statike. Iz vidika podajanja tulcev pa osi blokirajo dostop in posledično naredijo zadevo neuporabno.

Osovine so pa kombinacija striga in upogiba vendar zaradi kratke razdalje prevaduje strig. Fi 12 brušena os na strig zdrži preveč.

STD drsna vodila so omejenih dimezij zato tudi osnova toliko debelejša.












Dvom je začetek vsega sranja.
Odgovori
#17
Nakladači dajte mir.Priznajte človeku,da je naredil nekaj dobrega in koristnega.Vsa mu čast.
Odgovori
#18
(03-02-2021, 21:13)Lojsko Napisal: Nakladači dajte mir.Priznajte človeku,da je naredil nekaj dobrega in koristnega.Vsa mu čast.

ti si pa s tem komentarjem res doprinesel k diskusiji. Brez tebe ne bi bilo pol toliko poučno kot je zdaj. Kar tako naprej.
Odgovori
#19
Spoštovani Kristjan.Ne poznam tvojih kriterijev za strokovno diskusijo,a to kar berem je res navadno nakladanje,ki s strokovno diskusijo nima nič skupnega.Škoda foruma za take nesmisle.Hvala
Odgovori
#20
Lahko, da jeklena matica prenese nekaj deset ton, nekatere matrice imajo pa alu matice...
Tole plavajoče vpeteje matrice ne vem če je potrebno.

Sicer pa čestitke za izdelavo.
lp Melly
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)