Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vihtavuori N310 in 145gn krogle 9mm
#1
Pozdravljeni.


Zanima me, če ima kdo izkušnje s polnjenjem N310 v kombinaciji s težkimi kroglami?


Koliko sem uspel izbrskat, se načeloma bolj priporoča za lažje krogle, po navedbah proizvajalca pa omogoča polnitev tudi za težje variante...


Zanimam me predvsem uporabnost pri IPSC.


Hvala in lp
Odgovori
#2
Živjo,

za 145grn krogle je 310ka prehitra, priporočam bolj 340ko.

ali pa:
Vectan BA9
https://cesar-shop.com/reloading/reloadi...ectan-ba9/

Swis reload RS-12, ki je praktično enak kot VV320
https://cesar-shop.com/reloading/reloadi...ad-powder/
Cesar shop d.o.o.
Zaloška 159
Ljubljana
Prevzem vsak delavnik med 11.30-16.30
T : 01/5400602
M: info@cesar-shop.com
www.cesar-shop.com
#Dillon #Ghost #Tonisistem # Losbullets #CZparts #DAA #BULarmory #ADC  
Odgovori
#3
To je zanimiva kombinacija, po novem je celo v tabeli polnitev navedena in sicer gre od 2,6 do 3,3 greine smodnika 
N310 za 145 gre kroglo, ob dolžini naboja 29mm, kar ti da hitrosti od 794 pa do 915 fps slednje je celo IPSC faktor 132,6...

Pred leti sem porabil neki tega smodnika za 123 gre kroglo vem pa da sem naredu faktor okoli 120 in ni bilo problema
naprej pa nisem probaval, ker je bilo samo za porabit manšo količino.

Bi preizkusu samo se bojim da glede na ceno smodnika ne bom realiziral, se pač držim pravila da za kilo dam do 50e 
nikakor več. Not

Ti kar napolni in preizkusi je hiter kot pravi Cesar, ampak je v tabeli in nima kaj bit narobe
naredi faktor malenkost nad 125 bi moralo delovat brez problema...

PS. Javi kaj in kako če se obnese se iz kile lahko naredi preko 5000 nabojev kar je super. Think
Odgovori
#4
Smodnik N310 ni prehiter za 145 grs kroglo, ker ga čez lužo dosti uporabljajo za polnjenje še težjih kugel (200 grs), in sicer za .45ACP (bullseye loads).

Začni na spodnji meji in počasi dviguj/meri s kronotom. Pa seveda pazi za COAL, da ne boš s prekratko dolžino po nepotrebnem preitro dvignil pritiska.
Odgovori
#5
Hvala za odgovore.

Na koncu sem se odločil, da se bom držal preverjene recepture in polnil z N320.

Če pa kdo slučajno uspe testirat N310, bi pa me zanimali rezultati... :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)