Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pridobitev potrdila za rokovanje s svojim orožjem
#1
Pozdravljeni. Bi se dalo komu če mi razloži kako ter kje se pridobi ta potrdilo. Kolega ima le posestni list in ne tekmuje ter ga ne zanima orožni list. Bi si pa rad kupil strelivo za svoj kos.
Referentka pravi da mora prinesti pred nabavnim za nakup streliva ta dokument. Kje bi se ga dalo pridobiti. Hvala ter l.p. P.s. lahko me tudi navižate po linku ker je to cerjetno že bilo premleto.
Odgovori
#2
Tukaj:
https://www.jbi.si/
Odgovori
#3
Hvala ter l.p. Izi.
Odgovori
#4
Greš npr. k Boškotu v Medvode, opraviš praktični preizkus ravnanja s svojim orožjem in dobiš potrdilo.
Odgovori
#5
Hvala za info.
Odgovori
#6
Lahko ga opraviš in dobiš tudi v Lynx-u...

https://www.lynx-pro.com/sl/
Odgovori
#7
Ce si iz Celja imas SK Sv. Jurij ampak je drag.
V mariboru imas Proarmis.
V Ljubljani pa JBI oz. gospod Boško
Odgovori
#8
Bo opravil kar pri g.Boškotu. Tam sem jaz delal varno rokovanje in so se mi zdel o.k. Hvala na inf.
Odgovori
#9
Stafordcic....
Na začetku teme sprašuješ kje se da narediti,na koncu pa pišeš da si naredil pri boskotu?!
Folk,ma kva je z vami???


Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#10
(20-04-2021, 13:13)stafordcic Napisal: Pozdravljeni. Bi se dalo komu če mi razloži kako ter kje se pridobi ta potrdilo. Kolega ima le posestni list in ne tekmuje ter ga ne zanima orožni list. Bi si pa rad kupil strelivo za svoj kos.
Referentka pravi da mora prinesti pred nabavnim za nakup streliva ta dokument. Kje bi se ga dalo pridobiti. Hvala ter l.p. P.s. lahko me tudi navižate po linku ker je to cerjetno že bilo premleto.

Zdravo,
070 588 010 - Miro
Odgovori
#11
Rujceho.Jaz ne vem kaj tu ni jasno. Sprasujem za frenda. Jaz sem pri Boskotu delal izpit iz varnega rokovanja z orozjem. Sem imetnik Oroznega lista. In kaj naj bi bilo narobe z menoj, če vprašam za ta dodatni izpit za imetnike posestnega lista. Mislim da vsi znamo brati.
Hvala za info
Odgovori
#12
No, malo cudno je vseeno...cetudi imas OL, si moral delati ta posebni del,,kajne?
Odgovori
#13
(21-04-2021, 22:20)stafordcic Napisal: Rujceho.Jaz ne vem kaj tu ni jasno. Sprasujem za frenda. Jaz sem pri Boskotu delal izpit iz varnega rokovanja z orozjem. Sem imetnik Oroznega lista. In kaj naj bi bilo narobe z menoj, če vprašam za ta dodatni izpit za imetnike posestnega lista. Mislim da vsi znamo brati.
Hvala za info

Kar neki zadev je narobe, predvsem pa ima kolega DOVOLJENJE ZA POSEST a ne...ostalo so ti povedali.Dumb
Odgovori
#14
Tehnično ma japčka prav, ampak v žargonu je "posestni list" postal sinonim za to, kar je v zakonu opredeljeno kot "dovoljenje za posest". Ker kdo pa še tko govori.
Odgovori
#15
Saj ne bi bilo tako moteče, če ne bi že obstajal dejanski posestni list, ki pomeni nekaj popolnoma drugega.
Odgovori
#16
Da za tiste, ki mogoče ne spremljate toliko te tematike. Poleg Dovoljenja za posest, ki ga koristimo tudi športni strelci, obstaja tudi Orožni posestni list. Noben od teh se ne imenuje "Posestni list" zato ne razumem zakaj tako pikolovsko dlakolovljenje dlak v svinjski masti s strani nekaterih strelcev na tem forumu.

Če vas to ne prepriča, pa si poglejmo trde hladne številke. V analizi iz leta 2018 je bilo ugotovljeno, da je bilo v Sloveniji približno 278 Orožnih listov za posest izdanih pravnim osebam. V istem času je bilo v Sloveniji 17890 (sedemnajst tisoč osemstodevetdeset če se izrazim v dedebirokratizantskem žargonu). Za kater "posestni list" gre bolj verjetno, če nekdo omeni to frazo?

Če je kdo pozabil, analizo, ki jo omenjam, je s strelca iz decembra 2018: https://www.strelec.si/2018/strelstvo-v-...stevilkah/
Odgovori
#17
Če se že gremo pikolovstvo,... pol se pejmo zares. :)

Nobeno dovoljenje se ne imenuje ''Dovoljenje za posest'', ampak se po ZOro-1 imenuje ''Dovoljenje za posest orožja''

Vir: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1440

10. člen
Vrste orožnih listin
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#18
Živjo,

upam, da nisem preveč falil teme - mene pa samo zanima če je potrebno za vsako registracijo orožja v orožni list/dovoljenje za posest za novo kategorijo predložiti to potrdilo - pač posebni preizkus k ga nardiš s svojim orožjem...

sem pa bolj frišen na tem področju in bom hvaležen za vsako informacijo ...

lp,

Miran
Odgovori
#19
(15-12-2021, 17:20)Miran1 Napisal: Živjo,

upam, da nisem preveč falil teme - mene pa samo zanima če je potrebno za vsako registracijo orožja v orožni list/dovoljenje za posest za novo kategorijo predložiti to potrdilo - pač posebni preizkus k ga nardiš s svojim orožjem...

sem pa bolj frišen na tem področju in bom hvaležen za vsako informacijo ...

lp,

Miran

Verjetno misliš specialni del?
Tudi to mal zavisi od UE. V LJ so mi rekli, da zahtevajo specialni izpit za vsak nov kaliber. In dejansko ko sem vpisoval AR polavtomat v 223 in 22lr kalibru, oba stari B4, so zahtevali specialnega za oba kosa.
Sedaj sem se naucil da grem narediti vpis kosa, vprašam tam kaj potrebujejo za nabavnega za strelivo in ostalo uredim preko emailov saj sprejmejo tudi scan specialnega dela.
Odgovori
#20
Aja mogoče sem premalo jasno napisal, na UE LJ niso zahtevali specialnega za vpis orožja ampak za nabavno dovoljenje za strelivo.
Recimo ko sem nabavil repetirko v kalibru 22lr pa niso zahtevali specialnega dela  (čeprav sem ga šel vnaprej narediti) ker sem že imel AR polavtomat v istem kalibru.
Malo zmešnjava tako da bolje da vnaprej preveriš na svoji UE ko se najaviš za vpis.

Vsaj kolikor je meni znano je res tako da bi moral delati specialnega za vsako kategorijo in ne za kaliber... ?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)