Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veljavnost nabavnega dovoljenja
#1
Pozdravljeni,

Zanima me, če ima mogoče kdo od tukaj prisotnih informacijo glede veljavnosti nabavnega dovoljenja. Torej koliko časa po izdaji nabavnega dovoljenja na UE je še veljavno oziroma drugače rečeno v kolikem času moraš dotičen kos orožja kupiti. 

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.
Odgovori
#2
6 mesecev
Odgovori
#3
pokliči svojega uradnika in ga povprašaj.
po nekod bi tolerirali kakšen teden ali dva zaradi kovida, jaz sem prekoračil rok za 3 mesece, pa ker zadeve še niso zaključili sem še v igri da gre na to potečeno nabavno.

aja, vidim da sprašuješ bedarije in ne za pretečeno nabavno...
Odgovori
#4
(07-07-2021, 12:58)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Zanima me, če ima mogoče kdo od tukaj prisotnih informacijo glede veljavnosti nabavnega dovoljenja. Torej koliko časa po izdaji nabavnega dovoljenja na UE je še veljavno oziroma drugače rečeno v kolikem času moraš dotičen kos orožja kupiti. 

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

a te je vročina zadela...beri, piše.  Pray
Odgovori
#5
(07-07-2021, 13:08)jabolko Napisal:
(07-07-2021, 12:58)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Zanima me, če ima mogoče kdo od tukaj prisotnih informacijo glede veljavnosti nabavnega dovoljenja. Torej koliko časa po izdaji nabavnega dovoljenja na UE je še veljavno oziroma drugače rečeno v kolikem času moraš dotičen kos orožja kupiti. 

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

a te je vročina zadela...beri, piše.  Pray

Iskreno se vam zahvaljujem za vaše odgovore in pomoč.

@jabolko
Zahvaljujem se ti za tvojo skrb. Ni me vročina zadela, ker še ne piše nikjer ker nabavnega dovoljenja še nimam. Sprašujem pa iz razloga, da se predhodno pripravim, v kolikem času moram orožje kupit ker dotičnega kosa trenutno ni v Sloveniji.
Odgovori
#6
Srečno :) tisti rok ti bodo 5x podaljšali
Odgovori
#7
(07-07-2021, 13:47)SU84 Napisal: Srečno :) tisti rok ti bodo 5x podaljšali

Hočeš reči rok dobave orožja ali rok veljavnosti nabavnega dovoljenja?
Odgovori
#8
Rok dobave. Če si ziher, naroči, plači kar zahtevajo in ko dobijo kos pejt po nabavno.
Odgovori
#9
Piše v 11. členu Zakona o orožju.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
(07-07-2021, 13:44)bobomajstr Napisal:
(07-07-2021, 13:08)jabolko Napisal:
(07-07-2021, 12:58)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Zanima me, če ima mogoče kdo od tukaj prisotnih informacijo glede veljavnosti nabavnega dovoljenja. Torej koliko časa po izdaji nabavnega dovoljenja na UE je še veljavno oziroma drugače rečeno v kolikem času moraš dotičen kos orožja kupiti. 

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

a te je vročina zadela...beri, piše.  Pray

Iskreno se vam zahvaljujem za vaše odgovore in pomoč.

@jabolko
Zahvaljujem se ti za tvojo skrb. Ni me vročina zadela, ker še ne piše nikjer ker nabavnega dovoljenja še nimam. Sprašujem pa iz razloga, da se predhodno pripravim, v kolikem času moram orožje kupit ker dotičnega kosa trenutno ni v Sloveniji.

ja lej si nerodno postavil vprašanje...ampak zdej veš Shifty
Odgovori
#11
(07-07-2021, 14:21)357 Napisal: Piše v 11. členu Zakona o orožju.

Končno en argumentiran odgovor. Ga bom dopolnil z neposrednim navedkom iz zakona:

Citat:
11. člen
Pravice in obveznosti, ki izhajajo iz orožnih listin
Dovoljenje za nabavo orožja dovoljuje posameznikom, pravnim osebam in podjetnikom (v nadaljevanju: oseba) nabavo orožja in se izda z veljavnostjo šestih mesecev. Če imetnik ne izkoristi dovoljenja, ga mora v roku osmih dni po prenehanju njegove veljavnosti vrniti upravni enoti, na območju katere ima stalno prebivališče oziroma svoj sedež. Nabavo orožja mora imetnik dovoljenja priglasiti pristojnemu organu v roku osmih dni po njegovi nabavi, da orožje registrira in da zaprosi za izdajo orožne listine za posest oziroma nošenje orožja..

Dovoljenje za nabavo streliva dovoljuje osebi nabavo streliva in se izda z veljavnostjo šestih mesecev.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)