Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
17.5.2008 - Crngrob - strelska tekma
#1
Dragi strelci!
V Soboto se dobimo pri Pavletu na Crngrobu pri A kofji Loki.
V priponki so pravila.
Za prvenstvo bodo stele tri discipline.
NE POZABITE NA PREDPRIJAVO.
In seveda uzivajte pri streljanju.
Rajko



spet ena fajn tekma... [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/2_46...086596.doc (45 KB)Â
administrator / Strelec.si
Odgovori
#2
Rezultati!
Odgovori
#3
tudi jaz jih Ä?akam... gorenjci so nekam poÄ?asni glede tega... [img]{SMILIES_PATH}/icon_confused.gif[/img]

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/404_...c4277a.pdf (201.3 KB)Â
administrator / Strelec.si
Odgovori
#4
OdliÄ?na tekma !!
Organizacija in profesionalnost kot se priÄ?akuje od tekme! Nobenega 'A!paranja' na tarÄ?ah (tudi probne so bile 'friA!ne')
Kar tako naprej!

Organizatorji! Je moA3na na tekmah tudi kakA!na 'malenkost'? Kot napr:
- da bi bili linijski sodniki (takoj) opazni in bi nosili rumene avtomobilske jopiÄ?e (glavni sodnik pa v oranznem)
- da bi na veÄ?jih razdaljah (100m in veÄ?) za discipline odprti merki bile tarÄ?e (poleg oznaÄ?b s A!tevilkami) markirane tudi z barvnimi trakovi (modri,rdeÄ?i,oranA3ni,vijoliÄ?ni...)ali kaj podobnega in ne bi prihajalo do streljanja v sosedno tarÄ?o!
Primer: disciplina VK om - 100m , v liniji 12 identiÄ?nih tarÄ?, z 'barvnimi trakovi' pa bi bile oznaÄ?ene tarÄ?e A!t. 3(mo),5(rd),7(or),9(vi)! 1. strelja skrajno levo, 2. drugo od leve (oz levo od modre), 3. modro, 4. med modro in rdeÄ?o, 5. rdeÄ?o,...
- uporaba piA!Ä?alke

LP
Dean
Odgovori
#5
Dobra tekma, ja. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Vse brez pripomb, razen to, da je glavni sodnik pri ostrostrelski puA!ki zelo zavzeto kontroliral strelske poloA3aje in poveÄ?ave na daljnogledih (kar se mi sicer zdi nesmiselno) pri vseh strelcih, pri sebi pa Ä?isto pozabil. Bomo vedeli za drugiÄ?. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img]
DrugaÄ?e pa Ä?im veÄ? takih tekem.
[img]{SMILIES_PATH}/new_snipersmilie.gif[/img]
Odgovori
#6
To je resna tekma in ne taka kot ta druge "golaA3 tekme" in tuki se vidi kdo je dober,ki imajo vsi enake pogoje,sam se vidu da niso kej preveÄ? kontriliral_prejA!na leta so veÄ?,kar je tudi prav in tudi v razpisu je bilo do 12-kratno tako da takoj vidiA! a ti je prov al ne,tako da se je brezmiselno pritoA3ovat Ä?ez to ,pravila so pravila in to je resna tekma ki se drA3ijo pravil da lahko usi strelci strelajo v enakopravno,kar je men Ä?isto prav.

Glede razultatov jes mislim da jih nebo gor,ker od Sd KopaÄ?evina ne spremlajo te strani kej preveÄ?,na to tekmo pridejo veÄ?inoma sam klubi in njim po elektronski poA!ti poA!lejo.
Aja glede sodnika Ä?e bi videl da toko strela bi jas na tvojmu mestu ga upozoril.
Odgovori
#7
V prilogi so rezultati,

lp Friderik

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/404_...de69ae.xls (99.5 KB)Â
Odgovori
#8
Super! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Hvala lepa... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
administrator / Strelec.si
Odgovori
#9
"Ostrostrelec4" Napisal:To je resna tekma in ne taka kot ta druge "golaA3 tekme" in tuki se vidi kdo je dober,ki imajo vsi enake pogoje,sam se vidu da niso kej preveÄ? kontriliral_prejA!na leta so veÄ?,kar je tudi prav in tudi v razpisu je bilo do 12-kratno tako da takoj vidiA! a ti je prov al ne,tako da se je brezmiselno pritoA3ovat Ä?ez to ,pravila so pravila in to je resna tekma ki se drA3ijo pravil da lahko usi strelci strelajo v enakopravno,kar je men Ä?isto prav.

Glede razultatov jes mislim da jih nebo gor,ker od Sd KopaÄ?evina ne spremlajo te strani kej preveÄ?,na to tekmo pridejo veÄ?inoma sam klubi in njim po elektronski poA!ti poA!lejo.
Aja glede sodnika Ä?e bi videl da toko strela bi jas na tvojmu mestu ga upozoril.
Kot pravim, na tekmo nimam prav nobenih pripomb, razen ene. Vse ostalo je A!timalo, organizacija kot vedno na nivoju, tudi konkurenca je bila taka kot se A!ika. ÄOez pravila se ne pritoA3ujem in jih je treba sprejeti taka kot so razpisana. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Motilo pa me je (in tudi vse ostale, ki so to opazili), da se nekateri, med drugim glavni sodnik, teh pravil ni drA3al medtem ko je sam streljal. Nekdo ga je tudi opozoril, pa je bil odgovor glede poveÄ?ave da to ni njegova puA!ka [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img], glede roke na tleh pa se mu je zdelo vse ok, Ä?eprav je na to opozarjal druge. Zdaj je kar je, ni pa bilo fer do ostalih tekmovalcev.
Ne bi rad da se tole razvije v debato za pritoA3evanje, samo komentiram en detajl te tekme.
ÄOestitam vsem za rezultate. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#10
Omejevanje poveÄ?av na strelnem daljnogledu ( 12x ), se mi zdi popolnoma zgreA!eno, da ne uporabim kakA!ne bolj "razumljive" besede. Po mojem mnenju, daljnogled viA!jega cenovnega razreda pri poveÄ?avi 8-9x, daje boljA!o sliko, kot daljnogled niA3jega cenovnega razreda pri recimo 15x poveÄ?avi. Kdo je pri takA!ni omejitvi prikrajA!an, je tukaj popolnoma jasno. KakA!en daljnogled si bo posameznik kupil, je Ä?isto njegova odloÄ?itev in poA!teno bi bilo, da lahko tak daljnogled tudi brez omejitev uporablja. Pri tem imajo sodniki ( po govoricah sodeÄ? in o tem je bilo tudi A3e nekaj napisanega, da so veÄ?krat pristranski ), nekaj veÄ? nepotrebnega dela. Ne na zadnje za tistega, ki hoÄ?e tudi v tem primeru goljufati, lahko premakne "skalo" na daljnogledu, da kaA3e 12x, v resnici pa je Ä?isto nekaj drugega, kar pa sodnik ne bo opazil. BoljA!e bi bilo prepreÄ?evati ( kaznovati z diskvalifikacijo ) uporabo razno raznih primeA3ev ( "A!raufA!tokov" ) spredaj in podlog zadaj.

Lp

Attached files [Image: 194_a364508206c6f49b7f912292841f2f20.jpg]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
Kar se tekme tiÄ?e vse pohvale Pavletu Jerebu za zelo dobro organizacijo.
PritoA3be nad sodniki so neutemeljene, saj ponavadi , ko ni rezultata , ki se ga A3elimo iA!Ä?emo krivdo povsod drugje le pri sebi ne.
Odgovori
#12
NihÄ?e ni omenjal rezultatov, pa tudi na tekmi se ni nihÄ?e pritoA3il, Ä?eprav bi se lahko. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
OÄ?itki so Ä?isto utemeljeni, ampak sam o tem ne bom veÄ? razpravljal. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_shhh.gif[/img]

Attached files [Image: 347_7c18130d81dfba0d848e54f22222de91.jpg]
Odgovori
#13
Gospodje strelci,
ko sem prebral nekaj komentarjev o tekmi na Crngrobu sem dobil vtis,da se je tudi politika preselila na strelska tekmovanja.Da me nebi narobe razumeli,tudi sam hodim na to tekmo,predvsem zaradi organizacije,ki je v Sloveniji med najboljA!imi za tovrstno streljanje.

Pravzaprav me,Ä?e bi bil napol slep,na tej tekmi nebi niÄ? motilo.ÄOe zaÄ?nem z poveÄ?avo/katere omejitev smo se drA3ali le naj-
poA!tenejA!i /v to skupino ne spadajo Ä?lani nekaterih zmagovalnih ekip/se strinjam z kolegom,ki je to oznaÄ?il kot absurdno.
Vsi mi,ki streljamo z veÄ?jimi poveÄ?avami dobro vemo,da oroA3je pulsira veÄ? pri veÄ?jih poveÄ?avah,manj pa,Ä?e ga fiksiramo spredaj in zadaj/kar so tudi Ä?lani zmagovalne in nekaterih drugih ekip delali/ in pri manjA!i poveÄ?avi.

Kar se tiÄ?e politike sem mislil predvsem na propozicije za tekmo:kopito dvignjeno od tal,ne podlaganje kopita.........

OÄ?itno nekateri ne morejo iz svoje koA3e in bodo naredili vse,da bi zmagali.Zaradi tega sem predlagal predsedniku naA!e zveze/Amaterske strelske zveze/,da na naA!ih tekmah/z puA!ko/pripravimo 10 zlatih medalj,ki jih bomo takoj na zaÄ?etku tekmovanja podelili takim Ä?lanom.Tako bomo lahko drugi POA TENO odstrelili in tekmovali med seboj.


A portni zdravo.
Odgovori
#14
x2 [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]

Attached files http://www.strelec.si/forum/uploads/577_...673707.pdf (215.2 KB)Â
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)