Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaklep se zaklene kljub zadnjemu metku še vedno v nabojniku
Probam ugotoviti zakaj prihaja do problema, pa mi ni čisto jasno. Imam CZ 75 TS Orange .40 S&W (tovarniško vpasana) z izmenjalno cevjo v devetki (doma vpasana, ker so bili orožarji na sejmu/zasedeni). S .40 in nabojniki, ki so prišli s pištolo, zaenkrat nisem opazil težav, se mi pa pri devetki konstantno dogaja, da se zaklep zaklene, čeprav je 1 metek še vedno v nabojniku. Dovolj je, da vstavim 2 metka, pa se mi po prvem strelu že zaklene. Vkolikor vstavim 3, potem se zaklene po dveh itd. Uporabljam posebej dokupljene nabojnike za CZ 75 TS 9x19.

Pri .40 do tega ne prihaja, zato sklepam, da problem ni v samem slide locku... Edino kar mi pade na pamet, glede na to, da se zaklep ustavi na slide stopu je, da na to vpliva jeziček nabojnika... samo ne vem kako, če ga pa en metek še vedno tišči dol. Kaj drugega kot jeziček bi lahko dvignilo slide lock? Ne zdi se mi da zadnji metek opleta, čeprav to težko preverim...

Zraven pištole sem dobil 3 vzmeti za zaklep, težava se pojavlja pri vseh treh.

Strelivo: S&B 9x19 (rinfuza)

Se komu kaj sanja?
Odgovori

Prispevkov v tej temi
Zaklep se zaklene kljub zadnjemu metku še vedno v nabojniku - od Žiga - 27-04-2017, 00:31

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)