Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 3.33 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Javna obravnava Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju
(30-12-2018, 16:49)lamer Napisal: po mojem mnenju pac ni za enaciti hobija z orozjem, s hobijem branja knjig, gledanjem televizije ali kolesarjenjem. pika. pravzaprav sem mislil in predvideval, da je to jasno vsakemu strelcu. 

Ne, ni mi jasno. Ravno zaradi take mentalitete smo v tem položaju.

Vprašam tebe osebno - ali delaš razliko med sabo in nekom, ki recimo rad planinari? Ali se smatraš za bolj nevarnega družbi od njega? Ali smatraš Rajmonda Debevca za bolj nevarnega družbi? Te je na strelišču strah, ko si obdan s samimi strelci?

Sem miroljuben človek, ne zapletam se v težave, če je le možno, in streljam, ker me je orožje fasciniralo, odkar sem bil froc. Zanima me njegovo delovanje, njegova morebitna zgodovina, izziv mi je pošiljati oplaščene kose svinca v papir in čutim zadoščenje, ko se vsak mesec opazno veča delež tistih znotraj osrednjega kroga. Verjamem, da je takih večina strelcev. Vsaj za tiste, ki sem jih srečal, lahko to rečem. Nikoli nisem čutil, da mi je kdorkoli od njih bolj nevaren od nekoga, ki zbira znamke. Pravzaprav smo večinoma imeli kar prijetne debate. Tvojo izjavo bi prej pripisal nekomu, ki nikoli ni držal orožja v roki in se je "počutil nelagodno, ko je na bruseljskem letališču videl policista z brzostrelko okoli vratu" (dejanska izjava znanca). Sam pa trdim nasprotno od tebe ravno zato, ker sem strelec.
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: Javna obravnava Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju - od Sherman - 31-12-2018, 12:00

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)