Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelski incident izgovor za zaostritev zakonodaje?
NI moj point v tem, da "vlade" ali "družbe" počnejo kar pač počnejo in kdo je tle hinavec ali ni hinavec...

Moj point je v tvoji definiciji orožja namenjenega izključno ubijanju... To je lahko razumljeno zelo dvoumno še posebej če gledaš z vidika FDVjevca, ki je tak koncept sploh zanesel v Zakone in ne malo strelcev tak koncept (nadzor nad orožjem) tudi podpira.

Naj zopet razjasnim, orožje je lopata, kramp, sekira, puška, vilica, čajna žlička, whatever... ena mal bolj učinkovita druga malo manj prav vsaka je sposobna "kopat".

NAMEN uporabe in pogoje pa definira naročnik (ala "vlada/družba") in uporabnik (ala pamet/nespamet)...

Vse ostalo je megla, filozofiranje in izmikanje resničnim problemom/vprašanjem.

Tudi pri konkretnem vprašanju (morda še bolje):

Nekateri govorijo o strašanskih količinah nelegalnega strelnega orožja. Ok sprejmem.... Če je to tak hud problem NAJ MI EN razloži zakaj potem v tej Kokoški ne gledamo serijskih pobojev in O.K. Corral obračunov vsak dan in kako je mogoče, da pri taki hudi številki nelegalnega/kriminalnega/oh in sploh groznega števila orožja nismo vsi nekajkrat že mrtvi....


Vedno ampak čisto vedno se vrnemo na drugi amandma ameriške ustave, ki edini pravico do orožja zapiše kot "God" given right, kateri NIHČE nima pravice oporekat, ker je to edina varovalka, ki omogoča (tudi apatičnemu) ljudstvu možnost, da raznoraznim vbije pamet nazaj v glavo.... Seveda je xy moronov, ki temu oporekajo zaradi takih ali drugačnih razlogov vendar je tudi zato ta člen tako fenomenalen, ker avtomatično vkalkulira tudi oddajo orožja zaradi neumnosti (ne samo zaradi prisile s strani oblasti/politike)...
Odgovori


Prispevkov v tej temi
Strelski incident izgovor za zaostritev zakonodaje? - od - 24-09-2012, 13:36



Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)