Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
No Emiljan zdaj si pa udaril mimo..... Arex je želel podeliti par pištol, ko je bila še v fazi prototipa in takrat sem se jaz oglasil, da nima pomena..... Moje besede sicer niso bile najlepše sprejete, ampak po moje se je izkazalo, da sem imel prav.....
Zakaj? Zato, ker ni bila dovoljena za vsa tekmovanja in ker pištola je zanemarljiv strošek v primerjavi s strelivom, ki bi ga morali sami prispevat.... 2000 kosov praviš? A to misliš, da se vdela..... Pištolo je teba gnat do 100000, da se pokažejo vse napake in če vmes kaj crkne se zamenja in se gre naprej.....
Ja ja  lahko bi se takrat naredili fine pobasal pištole, ampak koristi ne bi bilo pa nobene.... Ne za njih ne za nas.... Ker tudi trenirali ne bi dovolj z njo, ker bi trenirali s pištolami s katerimi bi hodili  na tekme.....
Življenska doba pištole za tekmovanja pri moji porabi je za katerokoli pištolo z lahkoto 3-5 let.... Strošek ene sezone je pa med 2000 in 3000 evri, potem pa sam izračunaj, kolikšen strošek pomeni pištola za celotno tekmovalno obdobje....

Takrat je padel predlog, da naj dajo namesto 5 pištol eno in zraven 50.000 kosov streliva pa jo bomo vsi testirali in dali nek konkreten feedback,  bi vsak postrelil 10.000 in zapisal vsa opažanja in morebitne okvare.... predlog ni padel na plodna tla, razlogov pa tudi ne poznam zakaj..... 

Zdaj je slika malo drugačna, pištola je končni izdelek s katero se bo lahko šlo na vse zvrsti tekmovanj v Sloveniji in tujini, sicer roko na srce za precizno ravno ni, to je kos za varnostno orožje in dinamične športne discipline.... Zato bi bilo smiselno, de se nakako poveča prisotnost pištole na tekmah....

Kako se odločit komu jo dat? Tistemu, ki ti lahko ponudi nekaj v zameno, to pa se lahko določi samo z medsebojnim dogovorom... Ker tekmovalcem kot sem jaz, zastonj kos ne pomeni veliko, meni osebno več pomeni support, ki je zadaj, če mi sredi sezone nekaj odpove, da dobim nadomestni del v čimkrajšem možnem času.... Muho za Sphinxa sem npr. dobil v treh dneh iz tovarne, ko mi je odletela... 

No v glavnem vidim, da si eni zastonj pištolo predstavljate popolnoma narobe.... Zastonj pištola je lahko večje breme kot korist, če si tekmovalec, ki je odvisen od uspešnosti na tekmah....

Mato me je prehitel, ker sem predolgo tole pisal.... 2000 jurja na leto pa da jo ima par prijatlov po rokah bi jo moral vsaj 25 let testirat....
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1 - od NooB - 26-02-2016, 17:42

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)