Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
Fantje, kdo pa je rekel da je Arex kupil patent? ...kaj pa če ga je čisto legalno kopiral (morda dodelal)?

...to se je zgodilo bratoma Koucky pri CZ 75, izdelka nista patentirala oz dovolj dobro patentirala in je zadeva šla legalno v "klone". Enaka zgodba je s Kalašnikom.

Ne pozabiti:
Patenti so po naravi teritorialni. Da obdržijo patent, morajo izumitelji vložiti prošnjo za patent v vsaki državi, v kateri želijo ta patent imeti. Na primer, ločene prošnje morajo biti vložene na Japonskem, Kitajskem, v ZDA ter v Indiji, če želi prosilec patent obdržati v teh državah. V večini držav patent traja 20 let od datuma vložitve prijave.

Zgoraj sem napisal kaj velja v "pravnih državah", kaj pa bolj divje? ....npr Srbija ali BiH? ..kaj če oni začnejo kljub veljavnim patentom zadevo distributirat npr v Rusijo, Moldavijo? ...kdo jih bo sankcioniral?

..........saj veste, že dedek mi je govoril, fant ograja je za poštene, lopov jo bo preskočil.

Zgodba kdo je koga kopiral in podobno je brez veze, važno da se naredi dober izdelek katerega trg sprejme (vsaj moje mnenje) in veliko klonov je uspešnejših od originala (npr. Tanfoglio)
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1 - od burt - 21-12-2016, 01:40

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)