Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
@ "jagdspot"..

Očitno me imaš tako rad, da me prekrstiš kar v Urško... Kaj si pa ti naredil, nisem zasledil enega protesta prodajalcev in puškarjev na kakšno gospodarsko, trgovinsko ali podobno zbornico??? Edino Rebec je rekel v kamero, da se boste prodajalci hitro prilagodili novim predpisom...

... Ukrepi ki sem jih napisal, pa niso zakonodajni predlogi, temveč so bili namenjeni razpravi, da bi z razpravo morda prepričali kakšnega EU poslanca, ki bi sicer slepo potrdil predlog direktive (večina jih je itak proti civilnemu orožju), še sploh če gre za "Zelene", kamor sodi tov. Kardelj (Šoltes)... 

Vemo tudi da npr. Italija prepoveduje posest vojaških kalibrov, da Avstrija prepoveduje potezne repetirne šibrovke, da Nemčija prepoveduje mil-spec polavtoamatske puške, da Britanija dovoljuje le puške repetirke, da (mislim) Nizozemska ne dovoljuje nobenega orožja civilistom...

Vsi tu prisotni pa se naivno prepričani, da lahko komisijo pijanega Junckerja prepričate z nekim dokazovanjem in prepričevanjem, da se on pač moti... Ne, tako žal ne gre, kar dokazuje njihovo vedno večjo stopnjevanje zaostrovanja glede na čas trajanje debate...

... Kdor pozna delovanje EU ve, da gre za spor med EK in Svetom Evrope, s predlogi sem želel vzpodbuditi debato, ter EU poslance speljati stran od slepe potrditve predloga direktive... Večina predlogov je balast, zato da bi razpravljali npr. o nabojnikih, ki nimajo nobenih serijskih številk, nato bi razpravljali o načinu predelave nabojnikov, skratka na koncu bi ugotovili, da EK direktiva želi nadzorovati nekaj kar je nemogoče nadzorovati...

Pri EK gre za samovšečne politike (z neomejenim trajanjem političnega manadata), torej se je bilo treba spustiti na njihov nivo, jim zlesti pod kožo... Ti "stari kozli" namreč ne želijo argumentov, njihove načrte se lahko spodkoplje le s kontra predlogi...

Glavni način s katerim bi pa spodkopal njihov predlog direktive (ter s tem zavrnil celoten predlog) pa je bila uvedba elektronskih orožnih listin in centralne baze... Torej hkratna zaostritev nadozora, in hkratna poenostavitev za uporabnike...

Če kdo tega ne razume, je politični analfabet...
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od Uroš Palhartinger - 12-07-2016, 11:20



Uporabnikov, ki berejo to temo: 12 Gost(ov)