Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
@sharky... 

Tudi ta scenarij sem obdelal... Prijava kaznivega dejanja ki se ni zgodil, je kaznivo dejanje. Razen kaj narediti z "odtujenim" orožjem... Zakopan pod solato strica od sosedine nečakinje mi nič ne koristi. v kolikor se takšno orožje ne bi oddalo, je tu zopet problem - zanesljivost, lahko nam odvzamejo ostalo orožje...

Sam razmišljam v drugi smeri...
Če orožja preprosto ne oddamo, kazenski zakonik obravnava le prepovedan promet in trgovino z orožjem, ni pa problem sama posest prepovedanega orožja... Če naše orožje postane nelegalno in prepovedano, nam oblasti ne morejo očitati prepovedane trgovine z orožjem, ker smo ga pridobili legalno, orožje je postalo nelegalno šele v nadaljevanju...

Zanimiva se mi zdi nova slovenska uredba o deko orožju... Orožje pridobljeno po "stari" zakonodaji, ostanje pri lastnikih pod istimi pogoji kot prej, pogoji se spremenijo le pri prodaji obstoječega deko orožja, ki mora takrat ustrezati novi uredbi...

Če to prenesemo na naše strelno orožje, se lahko zgodi, da lastniki ohranimo svoje orožje, dokler ga ne mislimo odtujiti (prodati), v tem primeru ga "odkupi" država...

Nisem pa zakonodajalec, prav tako se nobena juha ne poje tako vroča kot se skuha... Je pa EU po Brexitu zapadla v hudo politično krizo, nasprotja med pogledi držav članic se zaostrujejo, lahko upamo, da se bodo EU birokrati raje usmerili v reševanje politične krize, ne pa da bi jo poglabljali s kontraverznim predlogom direktive...
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od Uroš Palhartinger - 12-07-2016, 18:24



Uporabnikov, ki berejo to temo: 12 Gost(ov)