Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Pravkar sem se vrnil s seminarja Evropskega federalističnega gibanja v Avstriji (Europäische Föderalistische Bewegung) na gradu Forchtenstein nad Neumarktom na Štajerskem, ki je trajal tri dni, med petkom 15. julija do danes (v organizaciji Ljudske stranke Avstrije ÖVP)...

Prvi dan (v petek zvečer) nas nagovoril in pozdravil moderator - predsednik Federalističnega gibanja v Avstriji dr. Friedhelm Frischenschlagger (nekoč je bil obramni minister Avstrije), čemur je sledilo predavanje predstavnika Evropske komisije v Avstriji dr. Jörg-a Wojahn-a na temo Brexit-a...

Več kot očitno je bilo da je bil dr. Wojahn pod vplivom drog (v pol ure dolgem predavanju je spil šest 2-dl kozarcev vode, ves čas je smrkal, se z roko brisal pod nosom, se potil pri odprtem oknu (zunaj je bilo 15 stopinj) bil hiperakitven, med predavanjem je dobival hipne in kratke napade smeha...

Po predavanju je sledila večerja, naključje je hotelo, da se je dr. Wojahn pri večerji usedel ravno nasproti mene, stekel je neformalni pogovor... Izkoristil sem priložnost okoli nove orožne direktive, ga vprašal kaj se bo zgodilo z mojim orožjem, omenil sem mu da imam v lasti sedem polavtomatskih pušk, od tega so štiri konvertirane iz full auto na semi auto, da je lastnina zavarovana človekova pravica...

Doktorji za mizo so bili zaprepadeni, odgovorili so mi da je lastnina zavarovana z ustavo, dr. Wojahn pa jih je prekinil, povedal jim je, da je predlog EK, da se  v EU PREPOVE IN ODVZAME LASTNIKOM VSO POLAVTOMATSKO OROŽJE, mislil je da bo deležen odobravanja, vendar je bil učinek ravno nasproten...

Vsi pristni doktorji so nasprotovali predlogu EK, trdili da lahko zakonodaja učinkuje le vnaprej, nikakor pa ne za nazaj, torej da bi ljudem jemali pridobljene pravice povezane z lastnino...

Dr. Wojahn jim je odgovoril, da je takšen predlog EK komisije, da je demokracija, v demokraciji pa odloča parlament, kako bo, bo torej odločil parlament, zopet dobil napad smeha, takoj po tem je pogledal na uro, rekel da je pozen in zapustil jedilnico...

Torej.. Edino upanje je še da EU parlament zavrne direktivo...
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od Uroš Palhartinger - 17-07-2016, 20:18



Uporabnikov, ki berejo to temo: 10 Gost(ov)