Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
za precizno - 38 ali 357
Pozdravljeni,

Za precizno streljanje je bistvena razlika v preciznosti revolver 38 ali revolver 357/38?
Američani pravijo da ni, mislim pa da sem bral, da je naboj 38 special izstreljen iz revolverja 38 special bolj precizen kakor iz 357 revolverja.

To drži in če zakaj?

Hvala za odgovore, aja pa še to me zanima za koliko se prodaja recimo zkr 38 special, seveda rabljen in kje kupiti?

Lp
Odgovori
Uuuu štala. Zdej boš vidu svojga vraga, sam da teoretiki zaštartajo.
Odgovori
Sigurno z naboji 38 spc. izstreljenimi iz kvalitetnega revolverja 38 spc. naredijo boljšo (manjšo) grupo kot naboji 38spc. izstreljeni iz 357 magnum revolverja.
Naj bi bil drugačen navoj cevi. Ostali naj pa popravjo Smile
Odgovori
Brez zamere Horacij, ampak dvomim, da imaš tako mirno roko da boš videl kakršnokoli razliko. Če je - je praktično zanemarljiva. Enake debate so bile tudi glede preciznosti revolver-polavtomatska pištola. Fama je, da je revolver bolj precizen, ampak kot kaže praksa so to bolj bučke.
vem, da nič ne vem
Odgovori
(14-03-2017, 22:43)Barbapapa Napisal: Brez zamere Horacij, ampak dvomim, da imaš tako mirno roko da boš videl kakršnokoli razliko. Če je - je praktično zanemarljiva. Enake debate so bile tudi glede preciznosti revolver-polavtomatska pištola. Fama je, da je revolver bolj precizen, ampak kot kaže praksa so to bolj bučke.
Jst tut mislm, da je nimam Smile , me pa vseeno zanima., me pa tudi zanima kako to, da za precizno pri nas kakor berem  uporabljajo  najboljši strelci predvsem tudi do par desetletij stare revolverje ala manurhin in zrk ali pa mogoče s&w.,a jih danes ne znajo več delati ?, kaj pa recimo alfa proj 38 special? -  opis pravi, da je zelo precizen tekmovalni revolver - mogoče ga kdo ima, pa lahko kaj pove?
Odgovori
Imam Alfa Proj 38 Special in kot začetnik z njim brez izjeme dosegam boljše rezultate, kot s CZ 75 Sport II.
Odgovori
Barbapapa, dej ne nabijaj na pamet. Poglej si rezultate lige Alpe Adria, ki se strelja  na zavidljivo visokem nivoju, pa boš videl kje so višji krogi. To je vprašanje za mojstre iz vrha te lige ne pa za začetnike. 
Seveda je 38spec revolver, ki strelja WC bolj precizen kot pa 357, ki strelja strelivo 38spec WC. Ali začetnik to opazi? Verjento ne, dokler se ne nauči streljat.
Odgovori
Obstaja še eno vprašanje:
Je revolver 38SP, ki strelja 38WC naboje, bolj precizen od revolverja 357, ki strelja 357WC naboje?
Moj ( nemojstrski ) odgovor je, da je odvisno kdo ga drži v rokah ( na revolver sem mislil  Wink ).
Kaj pa o tem mislijo mojstri?
Odgovori
Pred leti, ko so v kratki cevi sloveli npr. Mežan, Komac, Radovan, Nose, Lesar, Cerar,....... in tudi ko je bila živa liga 600 je veljalo, da je revolver bistveno bolj precizen kot pištola, da je .38wc bolj precizen kot .357wc in da .38wc bolje dela iz .38 revolverja kot iz .357 revolverja.
Odgovori
Ok, kaj pa 38 iz 38 revolverja vs 357 iz 357 revolverja?
Odgovori
38wc iz 38 revolverja naj bi bilo preciznejše kot 357wc iz 357 revolverja.
Odgovori
V ligi AA nihče ne strelja z .357WC, torej verjetno je nekaj na tem, da je .38SP WC preciznejši! Lol
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
....kupi oba....in potem s 357 ne streljash vech....ali pa samo kadar je 38 shkoda...malo za pokat pa to...
...lp...
Odgovori
Naboj 38SP s 158 gr RN svinčenko velja za natančnejši od 38WC naboja. Slednji pa se je bolj uveljavil pri preciznem streljanju, ker se lahko ( ni pa nujno ) "ujame" kakšen krog na serijo zaradi lepo izrezane luknje v tarči in ima precej nežnejši odsun, ki pride zelo v poštev pri daljših serijah streljanja.

P.s.: Navali narode  Wink
Odgovori
(15-03-2017, 11:40)357 Napisal: Naboj 38SP s 158 gr RN svinčenko velja za natančnejši od 38WC naboja. Slednji pa se je bolj uveljavil pri preciznem streljanju, ker se lahko ( ni pa nujno ) "ujame" kakšen krog na serijo zaradi lepo izrezane luknje v tarči in ima precej nežnejši odsun, ki pride zelo v poštev pri daljših serijah streljanja.

P.s.: Navali narode  Wink

Seveda ima nežnejši odsun, saj je v njem tudi bisteno manj smodnika, zato se pa pri preciznem tudi uporablja. Tudi domačica pri pištolskem preciznem naboju je veliko bolj nežna kot pri tovarniški municiji ali pri IPSC ju, kjer je določen faktor.
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
Primerjavo sem dal za "originalen*" 38SP in "originalen*" 38WC. 
Glede polnjenja pa je tako, da pri WC ne moreš dati dosti več smodnika, če je cela krogla v tulcu, pri SP ( ostale krogle ) pa lahko daš manj in odsun znatno zmanjšaš. Zmanjšaš tudi hitrost, ki pa v tem kalibru/orožju naredi precej veliko zmedo.

*tovarniški
Odgovori
(15-03-2017, 12:29)357 Napisal: Primerjavo sem dal za "originalen*" 38SP in "originalen*" 38WC. 
Glede polnjenja pa je tako, da pri WC ne moreš dati dosti več smodnika, če je cela krogla v tulcu, pri SP ( ostale krogle ) pa lahko daš manj in odsun znatno zmanjšaš. Zmanjšaš tudi hitrost, ki pa v tem kalibru/orožju naredi precej veliko zmedo.

*tovarniški

Tu si pa spet mimo udaril. Očitno o reloadingu pojma nimaš! Problem pri 38WC nastane ravno zaradi tega, ker je v tulcu p
tako malo smodnika in ogromno praznega volumna, da lahko prihaja do neenakomernega vžiga in s tem posledično do večjega raztrosa po tarči. Recimo da se 148WC polni tam od 3.0 do 3.3 grs N320, se tvoj 158RN tam do 5,5 grs N320, pa moraš računat, da je še težja kugla.
Placa je v 38SP malo morje! Papers
Odgovori
@ turist 
Imaš prav, nimam pojma o polnjenju!!
Zdaj pa napiši, zakaj ne daš v WC še 1x toliko smodnika, da ne boš imel problemov z neenakomernim vžigom?
Odgovori
Jaz nimam teh problemov, nekateri tu na forumu so pa "jamrali" .
Tudi ne filam N320 kot večina. Mrgreen
Odgovori
@ turist 
Kako pa si pogruntal, da nimam pojma?
Naj zdaj vrnem mojo "diplomo" za polnjenje, ki nosi letnico 2007 ( na cca 25 let osnove  Wink  )?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)