Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strelišče na Dolenjski cesti zaprto?
(11-05-2017, 19:58)Kristian Napisal:
(11-05-2017, 18:20)JRC Napisal: Slisal sem, da je strelisce na Dolenjki zaprto, ker so zaradi luknje (lukenj?) v zascitni steni neke krogle 'pristale' v avtomobilih na parkingu.
Ali kdo ve kaj vec?
Najbrz gre za kaksno zacasno zaprtje, dokler se ne sanira stena?

V soboto je na strelišču potekala tekma in trening ISSF reprezentantov. Na parkirišču za streliščem so v enem (ali dveh?) avtih našli luknje. Prišla policija, pokazalo se je da so na več strelskih mestih MK strelišča luknje v steni.
Zanimivo je, da inšpektor ni zaprl strelišča ampak samo problematične strelske proge, kljub očitno nezadostni barieri (=zgolj betonski modularni zidak), ki naj bi zaustavljala krogle. 

Jaz osebno pa vem, da za streliščem ne bom več parkiral. Če je krogla prebila pleh avta, bo tudi mojo kožo, pa še kaj pod njo...

V bistvu so najbolj nevarni strelci za okolico iz kategorij BR - tolk časa nažigajo v isto točko, da bi še hardox preluknjali. Ni zaščite razen kupa zemljine pred njimi. :) Za ostale povprečne strelce je zid dovolj.  :-D
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: [split] Novice na temo orožja in strelstva na slovenskem - od ravnohrib - 12-05-2017, 13:59

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)