Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m
Probal sem nekaj različnih tovarniških streliv kalibra 223rem. Barnaula nisem hotel kupovati, ker ga ne bi streljal več kot za test. Enako sem se izognil Lapua škatli 100 nabojev, ker ne mislim kupovati za 150€ streliva, samo zato da dobim 60€ vredne tulce.

TopShot Competition, cena 44€/100kos (Proarmis)
Ustrelil sem več 5 strelnih grup, a neglede na trud Tikka tega streliva ne mara. Najboljša 5 strelna grupa je bila bolj vzorec kot grupa in je merila okoli 46mm (1,6moa). Škoda časa in cevi.

Sellier & Bellot Match, 52gr BTHP. Cena med 0,7-0,8€/kos (Proarmis in Tarča)
To strelivo je prijetno presenečenje. Že iz prvega poizkusa strelivo grupira odlično, vse grupe (5 strelov) so bile med 12 in 15mm (0,4-0,5moa). Za nekoga, ki želi s to puško na golaž tekmo, je to zagotovo prva izbira. Na tarči VK Optika 100m to pomeni, da imaš dovolj potenciala natančnosti, da lahko vseh 5 strelov daš v 10 (polje 10 je premera 8mm).

Za strele na 300m je veter že kar velik sovražnik 52 grainski krogli, zato je treba preskočiti na 68/69 grainsko kroglo ali pa še težjo (75/77grain).
Sellier &Bellot Match ima na voljo tudi 69grainsko kroglo, kar bi bila zelo zanimiva opcija, pa je v štacuni žal niso imeli.
Za voljo znanosti sem s težkim srcem segel v žep in kupil škatlo Hornady Match 75 grain krogel. Cena 1,2€/kos.
Dobra stran je, da je brzina krogle skoraj v piko enaka kot je napisana na škatli. S tem dobi kupec kolikor toliko realen podatek za korekcijo dalljših strelov.
Slabša stran pa da se od 4 grup nobena ni prav posebej izkazala. Nekako keže potencial, ampak grupe razen zadnje, 3 strelne, niso ravno na nivoju. Mogoče je to razlog v strelcu, ampak ne bom še enkrat plačal 25€ da preverim ali sem falil jaz ali pa se strelivo in puška ne marata...

Takole, opcij je na trgu še dosti, za tistega ki polni sam, pa se odpre še dimenzija kvalitetnega streliva za znosno ceni. Seveda to ne pomeni da boš z reloadingom prišparal, le da boš več streljal za dani denar :)
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - od Kristian - 15-05-2017, 21:32

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)