Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m
Pozdravljeni
Marks: Hvala za gradivo in linke..to že nekaj časa poznam,ampak to je teoretični približek...potem se praktično poigraš in dobiš realno sliko...se je tudi že izkazalo čisto drugače.
Mr.T: Hvala za pojasnilo....za težo mi je vse jasno,za dolžino pa priznam,da nisem bil pozoren.Ponavadi sem našel neko primerno težo krogle in se okrog tega tudi držal pri iskanju krogel drugih proizvajalcev (Lapua,Sierra,Hornady,Berger,Nosler) zmeraj pa so me zanimale samo krogle HPBT,TMK... oziroma krogle z visokim BC za čim boljši izkoristek,dober rezultat na tarči oziroma da deluje BP.
Pri nekem testu .308 win se je naboj naredil z Lapua scener 168gr kroglo,ko se je na isti recept ustavila krogla Sierra MK 168gr HPBT je bil rezultat zelo blizu Lapue oziroma z malo razliko...priznam nisem bil pozoren na dolžino glede na 12" korak,samo na težo...bom v prihodnje bil bolj pozoren.

Hvala za obrazložitve in pojasnila..sem vesel da so ljudje ki znajo lepo povedati in svetovati....ob priliki dam za  Beer
LpT
Odgovori

Prispevkov v tej temi
RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - od trunkelj - 23-01-2018, 20:17

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)