Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.45 colt smodnik
je kdo kaj preizkušal? kateri smodnik zapoli največ volumna pa je dobavljiv v sloveniji?
Odgovori
VihtaVuori N340
Odgovori
Kolikor je meni znano je njabolj primeren smodnik IMR - Trial Boss, ki pa ga ni mogoce dobiti v Sloveniji. Zelo ekvivalenten njemu pa je VihtaVuori - Tin Star N32C, katerega je bilo pred letom mogoce narocit preko Arteka.
Odgovori
(07-07-2017, 09:33)sandiruger Napisal: VihtaVuori N340

Že že sam N350 ga premaga 3n37 zapolni več... 3n38 pa še več... itd

(07-07-2017, 10:50)borzon Napisal: Kolikor je meni znano je njabolj primeren smodnik IMR - Trial Boss, ki pa ga ni mogoce dobiti v Sloveniji. Zelo ekvivalenten njemu pa je VihtaVuori - Tin Star N32C, katerega je bilo pred letom mogoce narocit preko Arteka.

To je res sedaj uprašanje a gre za reducirane polnitve ali za pravo polnitev
Odgovori
340 sem kar veliko filal ampak je problem da če hočeš da pravilno izgoreva jo moraš kar veliko dati in potem so tudi hitrosti in pritiski. vse ok za moje Rugerje ampak imam še Uberti tam bi pa rad take bolj kavboj naboje okoli 800 do 900 fps iz 5,5" cevi.
Odgovori
Da ne odpiram nove teme, a ima kdo kakšen fajni recept za  45 Colt. Sem nekaj loadov sprobal z Lovex D 032, dobil željene hitrosti, nisem pa najbolj zadovoljen s konsistentnostjo. Magnum netilk še nisem sprobal, imam jih namen v naslednjih dneh. Če kdo fila 45 Colt, bom vesel vsake izkušnje. Trail Boss ne pride v poštev, ker je pregrešno drag. Aja, pa zanimajo me "mehki" loadi za Cowboy Action Shooting. Ciljam pa nekje na hitrosti 750-800 fps z 230 grs kroglo (svinčenka in LOS pobakrenka) , 850-900 fps z 200 grs kroglo (svinčenka in LOS pobakrenka) in pa mčk pod 700 fps z 250 grs kroglo (svinčenka). 

V naprej hvala za odgovore.
Odgovori
Sem ravno v nabavi vsega skupaj za ta kaliber in sem se odločil za Lovex D036. 
Kar sem bral američane, najbolj uporabljajo Unique, zanimivi so še Trail Boss in pa Accurate Arms 5. 
Lovex D036 naj bi bil identičen smodnik kot AA5. 
Nimam pa še izkušenj iz prve roke.

LP Aleš

Zanimivo je sicer tudi, da Lovex podaja v svoji tabeli kar nekaj smodnikov za ta kaliber ob samo 2 različnih kroglah, Accurate pa podaja nekaj različnih krogle, vendar samo AA5 smodnik.
Odgovori
Odsvetujem D036, je volumensko še velik bol droben kot D032. Ga imam doma, će želiš vseeno probar, ti ga rade volje odstopim XY grainov.
Odgovori
Jaz sem za test nafilal nekaj šusov z Lovex 37.2, ki sem ga imel doma. Moram reči, da deluje zelo dobro - sicer je load na maxu po tabelah, tako da nevem kako bi bilo če bi ga filal manj.
Pri 357 in z magnum netilko mi je vedno ostalo nekaj smodnika v tulcu in cevi, pri 45 colt mi izgori ves z klasično netilko. Uglavnem razen tega, da ga gre količinsko veliko (večji strošek) se mi zdi super izbira. Američani sicer AA9 (naj bi bil identičen smodnik kot Lovex 37.2) dosti kurcajo za ta kaliber.
Odgovori
Jaz sem ta teden testiral Trailboss in pa VV N32C. S konkretnimi podatki ti ne morem še postreči, ker mi aplikacija od kronografa ni shranjevala naprej od 10 zapisa, pa kake 6-7 sem jih imel že gor od prej. Seveda si nisem backup pošiljal sproti na mail,...

V glavnem meril sem svinčenke in pobakrenke 200, 230 in 250 (samo svinčenke) grain. Sprotna opažanja, ki pa jih žal ne morem podkrepiti s konkretnimi številkami (bom ponovil vajo v sredo/četrtek z backupom in še papirjem) :
- oba smodnika kar lepo napolnita volumen pri majhni teži,
- oba smodnika postaneta "manj draga" ko preračunaš ceno na naboj v primerjavi s počasnejšim smodnikom, ki ga gre 2-3X več,
- oba smodnika delata lepo pri "lahkih' loadih, ki jih jaz iščem,
- oba smodnika se bolj razumeta s svinčenkami kot s pobakrenkami v mojih Ubertijih (manjši spread), ne vem zakaj, mi je pa Tine danes dal nasvet, kako izmerit natančno kaliber cevi in mogoče prilagoditi kaliber krogel. 

Kje sem dobil podatke za VV N32C za 200, 230 in 250 grain krogle? V Quickloadu in sem največ nafilal kake 10% pod max loadom v "zelenem" polju, plus kar nekaj forumov sem raziskal, da sem videl, da ga tudi drugi uporabljajo še za druge teže krogel, kot tisto eno, ki je v VV manualu. 

Evo, toliko za enkrat, bom pa ti konkretiziral v številkah ko ponovno zmerim.
Odgovori
Sem že odkril težavo pri kroglah. Nisem dobro pogledal, pobakrenke imam kaliber. 451, svinčenke pa .452. Uberti 1873 SAA naj bi bil v kalibru .452, zato se tudi bolje razume s svinčenkami  Snooty
Odgovori
Probal tudi z D036. Load spet na maksimumu po tabelah. Po filingu mi je 37.2 bolj vsec, je pa cenovno D036 1/3 cenejsi. 
Pri leeju oba malo ven letita.
Odgovori
Osebno strelja 45long Colt s 300grs.kroglo ki jih sam ulivam, kalup mi je naredil Mihec in je vrhunski. 
Kar se tiče polnjenja, fantje pri takem kalibru ne glejte s katerim sodnikom narediš več nabojev, ker itak ne profitiraš nekaj par nabojev. 
Sprobal vse možne smodnike, najboljše rezultate je dal N340. 
Edino, probal bom še F32 in bom objavil rezultate
Odgovori
Pred davnimi leti je bila ena od "ugodnih" polnitev, za slabih 8" cev in 230 gr svinčenko, 9gr N340...
Odgovori
Evo, danes kljub nekaj težavam z tehniko (moj novi telefon in Caldwell kronograf se ne marata najbolj) pomeril kavboj loade (iskal sem nekje faktor 165-170, kar mi ustreza za dinamiko).

Hodgon Trail Boss
krogla 230 grs LRN - 5,8 grs da 755 fps
krogla 250 grs LRNFP - 4,8 grs da 671 fps
krogla 200 grs LSWC -  6,4 grs da 865 fps

Vihta Vouri N32C
krogla 230 grs LRN - 6,1 grs da 744 fps (malo sem imel večji spread, sem moral prestaviti kronograf v senco)
krogla 230 grs LRN - 6,6 grs da 758 fps
krogla 250 grs LRNFP - 5,7 grs da 715 fps (tu bom še malo zmanjšal)
krogla 200 grs SWC - 7,1 grs da 885 fps (bom še tudi šel eno luknjico nižje in sprobal)

Če te še kakšne podrobnosti zanimajo, ti rade volje pokažem meritve, lahko ti jih tudi pošljem na mail.

*- Podatki so informativne narave in so rezultat mojih testiranj in ne uradnih priročnikov.
Odgovori
(20-06-2018, 09:44)357 Napisal: Pred davnimi leti je bila ena od "ugodnih" polnitev, za slabih 8" cev in 230 gr svinčenko, 9gr N340...

Sem videl v Vihta Vouri reloading manualu, da za večino loadov paše N340, daje pa ven kar velike hitrosti, jaz pa iščem bol take za Cowboy Action Shooting, če pa bi šel pod manualov minimum, pa spet zapolni zelo malo volumena, kar pa N32C, še posebaj pa Trail Boss zelo lepo napolnita tulec.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)