Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vojska 2017
#1
Zdravo!

Nekaj dni nazaj sem bila na razgovoru za poklicno vojakinjo, takoj naslednji dan sem dobila datume psiho - fizičnih testov. Prebrskala sem kar precej forumov na tole temo in nikjer ni bilo konkretnih odgovorov, ker so debate odplavale v burne vode. ::) Želela bi nekaj odgovorov, če je možno celo iz prve roke - nekoga, ki je v kratkem dal tole čez ali pa vsaj ve o čem govori in ima podatke iz bližnje preteklosti.
Potek fizičnih testov mi je jasen in pridno vadim.
Bolj skrivnostni so psiho - testi. Kako izgledajo, kakšna so vprašanja? Merijo bolj psihično pripravljenost, splošno razgledanost ali se bolj osredotočajo na IQ?
Naslednje vprašanje je glede Vipave. Gospod na razgovoru je rekel, da so prvi tedni vrtec, ker te naučijo osnov (kako se obleči, kako se obnašati, kako pozdravljati,..). Zanima me, če je vseeno ob temu vrtcu aktivno gibanje? Kako izgleda dan na Vipavi?
Glede na to, da se bom redno zaposlila v vojski me zanima kako izgleda vsakdanjik v službi? Eni pravijo, da je nekaj malega telovadbe in potem fantje pijejo kavico in igrajo call of duty? So možnosti za kakšne dodatne aktivnosti?
Po tem ko opravim zdravniškega in psiho - fizične teste, grem takoj v Vipavo? Podpišem pogodbo šele ko opravim tri mesečno urjenje? Začnem dobivati minimalno plačo med urjenjem ali jo začnem prejemati po treh mesecih? Po treh mesecih v Vipavi so izpiti? Kako to izgleda?
Aha, še tole. Gospod na razgovoru je rekel, da moram neko štirinajst? dnevno urjenje opraviti v roku enega leta. Tole mi ni bilo najbolj jasno. Kaj je s tem mislil?
Zdaj pa res še zadnje (upam) vprašanje. Koliko je težak nahrbtnik katerega bom nosila? 30kg, 25kg ali 6kg? Nekje sem zasledila, da se v dveh dneh prehodi 64km s 30kg nahrbtnikom. Gospod iz razgovora je rekel, da bom nosila 6kg težak nahrbtnik in škornje. ::)
Najlepša hvala za odgovore.
Odgovori
#2
Nič se bat, si idealen kandidat...
Odgovori
#3
(13-08-2017, 18:33)dani_79 Napisal: Nič se bat, si idealen kandidat...

Hvala. (:
Odgovori
#4
(13-08-2017, 18:33)dani_79 Napisal: Nič se bat, si idealen kandidat...

[Image: twlaes2br8qxba1gtlkm.jpg]

Odgovori
#5
Na Med Over Net je podobna objava z vprašanji glede vzpona na Triglav...

Gdč28 17 Jul 2013 12:03
Pozdravljeni!

Sem že vprašala na drugem forumu, pa dobila neresne odgovore. S kolegi(cami) smo se odločili iti da bi blo fino poskusit kaj zanimivega in smo se odločili da gremo na Triglav. Zanima me:

- Iz kje štartati, da bo pot najkrajša in koliko približno traja? (Kondicije imam nekaj, grem vsako soboto na Šmarno goro, zdaj poleti tudi med tednom.)
- Preverjala sem za hotel, pa me zanima če je na poti na Triglav kakšen OK hotel? Videla sem Kredarico, ki nima tople vode (?!), skupinska ležišča, slabe WC-je,.. Zadnje kar želim je spati skupaj s kakšnim prešvicanim hriboplazilcem. No, tudi sama bi se rada umila kot človek. Je še kaj drugega kot Kredarica?
- Je zgoraj kakšna trgovina, da ne rabiš nositi vsega s seboj? Sodelavec mi resno razlaga da je Spar na Kredarici, ampak mam občutek da me spet malo na gladko, tudi v Googlu ne najdem.
- Glede obutve: je zdaj poleti dovolj športni copat? Za hec sem probala v trgovini gorske čevlje, ampak so težki in neugledni. Saj snega najbrž ni več sredi julija, ali pač?
- Če mogoče katera ve: kje v LJ najti kakšen lep ženski nahrbtnik (kakšne tople barve)?

Lp

Pa še link na objavo...  https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=8882972
Odgovori
#6
........take rabimo......
Odgovori
#7
a nahrbtnik je za koruzo ? :))
Odgovori
#8
Naši brihtologi tega foruma, ti ne bodo dali uporabnega odgovora. Večina njih nima pojma kaj to je Vojak in Vojska. Bi rekel da je to napačen forum za to vprašanje. Odgovore iz prve roke dobiš lahko v Ljubljani na kapiji vojašnice Franc Rozman Stane po novem je vojašnica nekega Peperka al neti takega. Na kapiji počakaš da gre kak vojak ven pa ga cukni za rokav.

Pa brez zamere, glede na napisano bi rekel da si preveč očijeva punca. Si zihr ti za vojsko??
Odgovori
#9
(13-08-2017, 18:02)Belona Napisal: Zdravo!

Nekaj dni nazaj sem bila na razgovoru za poklicno vojakinjo, takoj naslednji dan sem dobila datume psiho - fizičnih testov. Prebrskala sem kar precej forumov na tole temo in nikjer ni bilo konkretnih odgovorov, ker so debate odplavale v burne vode. ::) Želela bi nekaj odgovorov, če je možno celo iz prve roke - nekoga, ki je v kratkem dal tole čez ali pa vsaj ve o čem govori in ima podatke iz bližnje preteklosti.
Potek fizičnih testov mi je jasen in pridno vadim.
Bolj skrivnostni so psiho - testi. Kako izgledajo, kakšna so vprašanja? Merijo bolj psihično pripravljenost, splošno razgledanost ali se bolj osredotočajo na IQ?
Naslednje vprašanje je glede Vipave. Gospod na razgovoru je rekel, da so prvi tedni vrtec, ker te naučijo osnov (kako se obleči, kako se obnašati, kako pozdravljati,..). Zanima me, če je vseeno ob temu vrtcu aktivno gibanje? Kako izgleda dan na Vipavi?
Glede na to, da se bom redno zaposlila v vojski me zanima kako izgleda vsakdanjik v službi? Eni pravijo, da je nekaj malega telovadbe in potem fantje pijejo kavico in igrajo call of duty? So možnosti za kakšne dodatne aktivnosti?
Po tem ko opravim zdravniškega in psiho - fizične teste, grem takoj v Vipavo? Podpišem pogodbo šele ko opravim tri mesečno urjenje? Začnem dobivati minimalno plačo med urjenjem ali jo začnem prejemati po treh mesecih? Po treh mesecih v Vipavi so izpiti? Kako to izgleda?
Aha, še tole. Gospod na razgovoru je rekel, da moram neko štirinajst? dnevno urjenje opraviti v roku enega leta. Tole mi ni bilo najbolj jasno. Kaj je s tem mislil?
Zdaj pa res še zadnje (upam) vprašanje. Koliko je težak nahrbtnik katerega bom nosila? 30kg, 25kg ali 6kg? Nekje sem zasledila, da se v dveh dneh prehodi 64km s 30kg nahrbtnikom. Gospod iz razgovora je rekel, da bom nosila 6kg težak nahrbtnik in škornje. ::)
Najlepša hvala za odgovore.
Zdravo,
isti dan kot imaš zdravniški pregled potekajo tudi psiho testi. Nič posebnega, trajajo dobro uro, rešuješ razne pole, z neumnimi vprašanji (npr. če si že kdaj srečala nezemljane, se rada oblačiš v oblačila nasprotnega spola, se bojiš blata,... itd)
V vipavo greš takoj po podpisu pogodbe na ministrstvu za obrambo. To je ponavadi kakšen mesec po zdravniškem, oz. ko se nabere nekaj kandidatov da greste skupaj v vipavo. Nič skrbet te obvestijo o datumu vsaj ene 14 dni prej.
Plačo začneš dobivati takoj, saj si takoj po podpisu pogodbe že zaposlena. Nevem če je sistem usposabljanja kaj spremenjen ampak mi smo imeli te "izpite" sproti. zgledajo tako da ležiš na tleh, dobiš "test" ki ga izpolniš. Nič posebnega, bolj ali manj se nanaša na oborožitev...
Mislim da je s 14 dnevnim urjenjem mislil na usposabljanje za VED strelec, to moraš opraviti po opravljenih 3 mesecih, ravno tako nič posebnega, spoznaš še minimi in mag.
Glede teže nahrbtnika nevem kako je sedaj, mi smo v njem nosili: Oprtnik z vsemi pripetimi polnimi torbicami, neprebojni jopič, 3l vode, malica = cca 25kg. Na sebi pa čelada+ puška + maska. Na mlake tudi nosila z 50l vode. 

O vrtcu sem presenečen, pri nas ni zgledalo prav nič podobno vrtcu, jih je šlo prvi teden največ domov. Sicer je pa vse odvisno od inštruktorjev in vaše poslušnosti :)
Odgovori
#10
Zdravo.
Nevem kaj te vleče v službo vojske. Po zastavljenih vprašanjih sodeč še nisi videla vojske odblizu. Fizično moraš biti dobro pripravljena, najbolje da si športnica oz. se sprijaznit in sprjet dejstvo, da boš morala med usposabljanjem dobro delat in poslušat navodila inštruktorjev, potem bodo tudi rezultati. Velika težava pri sedanji mladini je, da je preveč mehkužnih in polna samih sebe. Največ kandidatov odpade že prvi teden, saj mislijo da se bodo igrali kot v otroškem vrtcu, po možnosti z mamico (pospravljanje postelje, nošenje opreme, čiščenje, itd.), nastale težave z inštruktorji pa bo uredil očka s svojimi zvezami. Vojska je včasih iz fantov naredila može. Ne me napak razumet, da to ni poklic za ženske, iz vojske si prišel močnejši v smislu sprejemanja vsakdanjega življenja (so te prizemljili). Tako naj bi bilo tudi sedaj. Fizično in psihično moraš biti močan da zdržiš napore in da popolno izvedeš naloge. Svoje mišljenje in pamet moraš za ta čas izklopit, saj je v vojski vse predpisano, edina pravica ti je molčati, predvsem pa ne modrovat in jadikovati, ker si se sama odločila za službo v  vojski ..... po tem času boš začela razumeti vojaški sistem in izbrano službo.

Veliko uspeha v SV.
Odgovori
#11
Če hočeš v vojsko (resno vojsko), bo treba iti v tujino.

Sicer pa se je takšno vprašanje, v zadnjih 24-ih urah, pojavilo na več forumov tako, da gre zlahka za kakšno prikrito reklamiranje organizacije, iz katere delavci trumoma odhajajo.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#12
(13-08-2017, 18:02)Belona Napisal: Zdravo!

Nekaj dni nazaj sem bila na razgovoru za poklicno vojakinjo, takoj naslednji dan sem dobila datume psiho - fizičnih testov. Prebrskala sem kar precej forumov na tole temo in nikjer ni bilo konkretnih odgovorov, ker so debate odplavale v burne vode. ::) Želela bi nekaj odgovorov, če je možno celo iz prve roke - nekoga, ki je v kratkem dal tole čez ali pa vsaj ve o čem govori in ima podatke iz bližnje preteklosti.
Potek fizičnih testov mi je jasen in pridno vadim.

Najlepša hvala za odgovore.

Natanko enako vprašanje si zastavila na slo-tech.si.

V redu.

Na forumu kontaktiraj Shooterja (nick: Shooter), on ti bo pojasnil, kako je biti v vojski.
Odgovori
#13
(14-08-2017, 12:57)fritz Napisal: Če hočeš v vojsko (resno vojsko), bo treba iti v tujino.

Sicer pa se je takšno vprašanje, v zadnjih 24-ih urah, pojavilo na več forumov tako, da gre zlahka za kakšno prikrito reklamiranje organizacije, iz katere delavci trumoma odhajajo.

No, kot članica posadke bodoče slovenske vojne ladje Lendava oziroma Lendva - pač dvojezični napis na ladji ali pa Lend(a)va razreda karakurt ali pa vsaj preoboroženega Triglava (Monte Tricorno?) bo vsekakor deležna resne vojaščine...
Odgovori
#14
(14-08-2017, 17:39)Ales Napisal: ... bo vsekakor deležna resne vojaščine...

Odvisno, za kateri kaliber se bo odločila... ;) - njena stvar.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#15
No, kot članica posadke bodoče slovenske vojne ladje Lendava oziroma Lendva - pač dvojezični napis na ladji ali pa Lend(a)va razreda karakurt ali pa vsaj preoboroženega Triglava (Monte Tricorno?) bo vsekakor deležna resne vojaščine...

Mogoče bi za tole odprli posebno rubriko z naslovom ''533 mm torpedov na Triglav ali ko tableti popustijo''. Je mogoče na forumu kakšen psihiater, ki ima več izkušenj s tašnimi kalibri?
Odgovori
#16
(15-08-2017, 09:23)Stg44 Napisal: No, kot članica posadke bodoče slovenske vojne ladje Lendava oziroma Lendva - pač dvojezični napis na ladji ali pa Lend(a)va razreda karakurt ali pa vsaj preoboroženega Triglava (Monte Tricorno?) bo vsekakor deležna resne vojaščine...

Mogoče bi za tole odprli posebno rubriko z naslovom ''533 mm torpedov na Triglav ali ko tableti popustijo''. Je mogoče na forumu kakšen psihiater, ki ima več izkušenj s tašnimi kalibri?

406 mm, 406 mm. Kar ne moreš si zapomniti...Namesto psihiatra raje išči geriatra...

(14-08-2017, 18:26)357 Napisal:
(14-08-2017, 17:39)Ales Napisal: ... bo vsekakor deležna resne vojaščine...

Odvisno, za kateri kaliber se bo odločila... ;) - njena stvar.

Glede na to, da smo v 21. stoletju, v EU, NATO, Šengnu in EUR coni, bo verjetno posegla po večjih kalibrih... :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)