Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7,62x39 + REPETIRKA
Takole tu bom objavljav vse v zvezi z to kombinacijo pa da vidimo ali drži Kristjanova predpostavka, da ta naboj ne pije vode, kar se tiče preciznega streljanja ali je to samo mit v veliki meri ustvarjen s strani Američanov ki ne morejo prebolet, da ta sovjetski naboj premaga njihovega 223 kar so navsezadnje po ovinku priznali sami ko uvajajo v oborožitev malo spremenjenega sovjeta ki sliši na ime 300 AAC BLACKOUT.

Puška je Hova...Mod 1500 mini action opremu sem jo z warne šino in rusanovi tactical picatinny rings ter seveda z 
sightron s-tac dalnogledom povečave 4-20x50 moa 2 reticle...

Neki je... ni ne vem kaj glede na Klemnove stroje, ampak ni mi namen delat piko, samo preprosto videt kaj je ta kombinacija sposobna ustrelit.
Evo montaža dalnogleda na puško ter spotoma odprava motečega zatikanja okvirja pri ustavljanju v puško in nastavitev proženja, kar gre brez menjave kakih delov saj hočem puško ohranit v original stanju brez friziranja.

Priponke Male slike

Odgovori
Če se skup najde dobra cev in dobra krogla, ni razloga za slab rezultat. Problem  7.62x39 je v kalibru cevi in pomanjkanju match krogel v tem kalibru nič drugega. Enak problem ima 5.45x39, ki je balistično perfekcija , naboljši naboj v vojaški rabi, a ne vem, če obstaja kaka match korgla zanj. Je pa pred leti bil objavljen test, kjer je Ak74 modificiran na 5.56x39 kaliber, zato da se je lahko uporabilo standardne cevi in krogle, delal iz AK 0.25 moa grupe.

Finci so to malce po svoje rešil tako, da imajo za malce manjše kalibre kot Rusi, pa tudi Lapua dela Match strelivo za Ak

Kot zanimivost: vse strelivo finske vojske je Lapua match kvalitete in v primeru 7.62x39 večkrat reloadajo pobrane čavre. 
Medtem ko AKj niso vsi Sako ali Velmet, ampak je kup kitajskih in vzhodno nemške robe.
Odgovori
Thumbs Up 
To bo znalo biti zanimivo,upam da bodo rezultati čimprej vidni
Odgovori
(02-02-2018, 18:18)kar98 Napisal: To bo znalo biti zanimivo,upam da bodo rezultati čimprej vidni

Bodo neč bat, samo postopoma korak za korakom, učeraj ustreljenih prvih deset nabojev PPU
vendar ne z namenom rezultata ali nastrelitve ampak sva z Klemnom ki to obvlada naredila tako imenovani Break-in [pravilnega izraza sem bil hitro naučen Papers ]  bi pa po naše pomenilo utekanje cevi...to je dost pomembna zadeva pri novi cevi vendar se večini ne sanja o tem. Sem pa spotoma meru hitrosti nabojev z labradarjem ki je pokazal da krogla leti z 2400fps ali 731m/s povprečno odstopanje je bilo 30 fps.
Puška ima čist sprejemljiv odsun tako da ne bo dobila kompenzatorja, ni potrebe. Snooty

Priponke Male slike

Odgovori
malo zanimivosti...

(05-02-2018, 17:09)jabolko Napisal: Zanimivo Papers

Priponke Male slike

Odgovori
(05-02-2018, 17:09)jabolko Napisal:
(05-02-2018, 17:09)jabolko Napisal: Zanimivo Papers
Odgovori
Srbenda malce nabija a naj mu bo  , Ta 5.6x39 je praded Benchrest preciznjakarskih kalibrov , čavre so pa ameri pokradli na strelskem SP v Egipt 

[Image: cheechak04x600.jpg]
Odgovori
Odgovori
kakšni so kriteriji sprejemljivosti? kolajna v mlakah na 100/400m?

in zakaj premaga 223 ?
Odgovori
(06-02-2018, 12:09)Marks Napisal: kakšni so kriteriji sprejemljivosti? kolajna v mlakah na 100/400m?

in zakaj premaga 223 ?

Ne vem zakaj bi hodu u mlake podpirat Rajkota če lahko doma streljam do dometa krogle Doh
Zakaj premaga 223...kdor razume, razume...ostali imate komot lahko svoje mnenje Hand
Trenutno razmere ne dopuščajo testiranja streljanja se pa nabavlja komponente potrebne za polnjenje Lol

Priponke Male slike

Odgovori
Ima kdo kakšen dober recept za domačico  7,62x39?
Odgovori
(06-02-2018, 16:56)savinjčan Napisal: Ima kdo kakšen dober recept za domačico  7,62x39?
Brez podatka, kakšno puško imaš (znamka, model, dolžina cevi), je lahko nek "dober recept" za tvojo puško neprimeren, neuporaben ali celo nevaren.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Ja, to je,kot bi rekel: daj mi gumo za avto. Brez povedat tipa, platišča itd... Sploh pa mislim, da raje se nebi smelo dajati kakšnih receptov, saj je kaj hitro kaj narobe
Odgovori
Imam CZ 858 - polavtomat. Nekaj sem že polnil. Krogle S&B, Lovex in murom netilke.  Za točno količino smodnika bi pa moral pogledati. Ja, vem da polavtomati niso tako točni. Moja ugotovitev je bila, da morajo biti polnitve na maximumu.

Me zanima kakšno najboljšo grupo bi lahko dosegel s to puško na 100m. Moje domačice so bile boljše od refuze. 
Mogoče je to že kdo poskusil s to puško?
Odgovori
No no tko hudo pa spet ni...mogoče bi pa savinčan rad samo malo pokal z kakim kalašom
uzameš neko polnitev iz Vihtavuori kataloga denimo ali iz pakunge pogledaš  tabelo in napolniš pa bo Lol  če hočeš kaj več potegnit iz puške boš pač več testiral...
Ne vidim tu nobene nevarnosti Snooty
Ta dva smodnika pa ti dve krogli ustreznega diametra 310 ali 311 je za ta naboj
čist primirna roba Hand

Priponke Male slike

Odgovori
Imel sem čisto novo ČZ 858 , gor sem dal še solidno stransko montažo in preizkušen daljnogled 1,5-6x42.  
Karkoli sem potem počel s smodnikom Lovex D063 in 123gr kroglami SST, HotCor in TSX, manjše grupe kot 3 moa nisem dobil, kar mi je bilo premalo tudi za jago.  
Experiment sem zaključil, puško prodal, sedaj imam ČZ repetirko 527 carbine  v tem kalibru, ki je, kar se tiče preciznosti, povsem nekaj drugega.  Je pač narejena za drugačne namene kot 858-ka.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Najpomebnejša je krogla in glede tah je tu kar srovšna  FMJ  korgle tudi te od Lapue niso najbolš za preciznjaka  ,sem prepričam da bi tako Honady V max še bolj vrjetno pa Nosler Varmagedon bolje nesla , drugih preciznjakarsko uporabnih pa praktično ni.
Odgovori
(08-02-2018, 00:36)mr.T Napisal: Najpomebnejša je krogla in glede tah je tu kar srovšna  FMJ  korgle tudi te od Lapue niso najbolš za preciznjaka  ,sem prepričam da bi tako Honady V max še bolj vrjetno pa Nosler Varmagedon bolje nesla , drugih preciznjakarsko uporabnih pa praktično ni.

Misliš  v losu imamo solide ...in to bodo v pravem diametru Idea
Odgovori
upanje umre zadnje  Mrgreen
Odgovori
Lahko vam dam ene par kugel za testirat......

Home made pobakrene 130 grain - .3115 diameter

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)