Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 3.33 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Javna obravnava Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju
So spremembe za hladno orozje. Zapisano je na dveh al treh mestih, ne vem na pamet kje. Isci po besedilu besedo "bajonet". Jaz sem razumel, da jih lahko imamo, prodajat se ne smejo, lahko jih pa damo muzejem. Ni mi blo najbolj jasno glede tega..

Pa strelivo bi se lahko zbiralo do 100 kom po kalibru + vsak naboj bo potrebno imet popisan. Nesmisel, ker za 1/4 patronov ne vem kalibra, proizvajalca in letnice. Lahko samo ugibam, brez skatle.. Pa popisat kam? V kaksno evidenco? Je evidenca na UE? Kr nekaj, to ni izvedljivo.. Patron imas vcasih v zbirki ravno zato, ker ti je zanimiv, ker takega se nimas, ker ne ves od cesa ne ...

Kaj drugega se ne spomnim glede zbiranja, imam pa zapisano. Bom preveril, ko bom lahko.

Pa za menjavo nabojev med zbiratelji bo potrebno nabavno dovoljenje? Ne vem, kak si predstavljajo to. Itak lahko pridejo preverit zbirko, ko jim zapase. Lahko sami stejejo in popisejo patrone. Se posebej tistih 500 ze zelenih .22lr
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Javna obravnava Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju - od markojelen - 30-12-2018, 09:27



Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)