Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nekatere SP netilke malo večje, druge malo manjše?
Si bom kar malo sposodil temo....
Veckrat sem zasledil na internetu podatek, da so nekatere netilke SP malo vecje in druge malo manjse. Zanima me kateri proizvajalec dela tiste malo vecje. Tukaj ne govorim o netilkah LP, ampak SP, ki so malenkost vecje.

Hvala
Odgovori
Velikost netilk je standardizirana, tolerance prav tako, tako da prav velikih razlik ni. Meni so šle Sellier & Bellot SP netilke od vseh preizkušenih še najtežje v tulce Sellier & Bellot, ki veljajo za trde, oziroma so izdelani iz medenine, ki se v primerjavi z drugimi najmanj podaja. Nisem pa prepričan, da je temu vzrok dimenzija, prej bi rekel, da oblika, saj v zgornjem dellu niso blago ampak ostro zaobljene. Zato je rob med netilko in tulcem na pogled zelo majhen in vstavljene netilke izgledajo kot bi bile že izstreljene s prevelikim tlakom. Sklepam, da je stična površina pri njih večja in je zato vstavljanje bolj na tesno.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
(12-03-2019, 15:57)Rombon Napisal: Velikost netilk je standardizirana, tolerance prav tako, tako da prav velikih razlik ni. Meni so šle Sellier & Bellot SP netilke od vseh preizkušenih še najtežje v tulce Sellier & Bellot, ki veljajo za trde, oziroma so izdelani iz medenine, ki se v primerjavi z drugimi najmanj podaja. Nisem pa prepričan, da je temu vzrok dimenzija, prej bi rekel, da oblika, saj v zgornjem dellu niso blago ampak ostro zaobljene. Zato je rob med netilko in tulcem na pogled zelo majhen in vstavljene netilke izgledajo kot bi bile že izstreljene s prevelikim tlakom. Sklepam, da je stična površina pri njih večja in je zato vstavljanje bolj na tesno.

Lep pozdrav, Marko

Enako izkušnjo imam tudi jaz s S&B puškovnimi tulci, ponavadi take tulce malce pofrzenkam, da odstranim ta ostri rob. Na ta način gredo netilke malo lažje not, nobena se ne zatakne ob oster rob žepka (včasi tudi deformira), pa še boljši pregled nad dogajanjem je, kar se tiče tlaka.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
S&B puškovni tulci, ki uporabljajo SR netilko so običajno 223 kaliber. Določene vrste 223 S&B streliva (sploh tiste z NATO znakom),  imajo krožni krimp namesto treh vtisov, postavljenih v trikotnik. Tem še nekako izbiješ netilko z Universal Decapper Die, notri pa je ne boš spravil, če ne pofrzenkaš roba ali pa uporabis swagger.
Za primer, pri vtiskovanju v Lapua tulec ni bilo opazne razlike med S&B netilko, Murom ali Federal Gold Match.
Odgovori
Glede SR netilk opažam, da je najtežje vstavljati magtech, srednje murom in s&b, najlažje pa cci br4.
Odgovori
Sem premeru neki teh netilk SP...Fiocchi, ki se po občutku najlažje vtiskajo, Bosanski Gineks in Češki Bellot, ki se 
pa najtežje vtiskata v tulce, ki so neprebrani, se pravi od vseh mogočih proizvajalcev, niti sam bog ne ve, kolikokrat so streljani.

Zanimivo, da je mera popolnoma enaka na vseh, tako da ne moremo govoriti, da so ene večje, druge manjše Snooty
Kljub temu pa drži, da je občutna razlika v moči vtiskanja.

Ker me ne zanima, čemu je temu tako, nisem iskal naprej razlik ...meni je važno, da dela - vžge, s tem pa
ni težav ne z enimi, ne z drugimi, niti s tretjimi... itd Lol

Priponke Male slike

Odgovori
Razlike so ( tudi ) v materialu - trši, mehkejši, tanjši, debelejši in zato, poleg minimalne razlike v zunanji meri, nastajajo razlike v moči vtiskanja...

Spet sem naložu.  Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar. Grin
Odgovori
Zanimivo je pakiranje netilk na drugi sliki, ki jo je objavil Jabolko. Mene so učili, da ne smem imeti nikoli netilke v "rinfuzi", očitno pa jih v tovarni včasih pakirajo na ta način.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
Ginex netilke so pogosto tako pakirane. Tudi na e-Gun sem jih že videl v rinfuzi.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(14-03-2019, 23:03)Robert91922 Napisal: Ginex netilke so pogosto tako pakirane. Tudi na e-Gun sem jih že videl v rinfuzi.

Ma ja, zadeve so lahko sila enostavne, zakomplicirajo jih razni pametnjakoviči, ki glih ne vedo kakšen predpis bi uvedli Papers

Tako pakirane gredo povsod, ni tu neke nevarnosti Snooty
Odgovori
(15-03-2019, 00:16)jabolko Napisal:
(14-03-2019, 23:03)Robert91922 Napisal: Ginex netilke so pogosto tako pakirane. Tudi na e-Gun sem jih že videl v rinfuzi.
Kje se pa da kupiti to rinfuzo?
Odgovori
(15-03-2019, 08:10)Pinus Napisal:
(15-03-2019, 00:16)jabolko Napisal:
Kje se pa da kupiti to rinfuzo?

Pojma nimam...meni prinese Alma ali Almira  Lol
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)