Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razvlaževalnik za sef
#1
Pozdravljeni. 

Lahko da se je zadeva na forumu ze obravnavala vendar zal nisem nasel nic uporabnega. 

Iscem namrec razvlazevalnik za sef. 

Na trgu obstajajo pod imenom " rod gun safe dehumidifier" vendar ga pri nas nisem zasledil.

Prosim vas, ce kdo ve kaj vec, kje bi lahko to dobil pri nasih trgovcih. 

Trenutno zadevo resujem s silica gelom v vreckah in z obicajnim razvlazevalnikom s tableto. Zadeva ni elegantna, vzame mi tudi nekaj prostora. 

Ce obstaja se kaksna druga resitev se toplo priporocam. 

Hvala.
Odgovori
#2
Kaj pa, če bi dal razvlaževalnik zraka v prostor? Denimo takšnega, ki se vklopi, ko vlaga preseže nastavljeni nivo. Meni en dela že več kot deset let, cca 2x mesečno odlijem po 5 litrov vode, pa imam cel prostor suh.
Odgovori
#3
Meni dela razvlaževalnik Zibro že cca 6 let, model, ki nima kompresorja.  ponoči ga vklopim za 2 uri, čez vikend pa še čez dan za 4 ure in prostor je suh. Voda pride prav za v likalnik in za v tekočino za pranje vetrobranskih stekel.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#4
Hvala obema za predlog. 

Bom pretuhtal se to opcijo.

Mi mogoce lahko zaupata se kvadraturo prostorov in moc/kapaciteto vajinih razvlazevalnikov?

Jaz bom moral met verjetno kar zajetnega saj rabim razvlazevat prostor s 50m2 povrsine ker ga imam v spalnici, nocem pa ga dajati v klet ali v kak locen manjsi prostor. 

In ce prav razumem, v bistvu ni treba da zadeva deluje 24/7 ampak ga lahko vklopim samo za par ur dnevno?
Odgovori
#5
Ne dajat razvlaževalnika v spalnico, ker bo lahko prehitro premalo vlage za udoben spanec.
Odgovori
#6
(19-05-2019, 09:48)Lakyluk Napisal: Ne dajat razvlaževalnika v spalnico, ker bo lahko prehitro premalo vlage za udoben spanec.

To je bil moj prvi pomislek pa sem rekel da bom raje pocakal na kak tak komentar in izkusnje drugih... :D

Torej ostane samo se locen sistem. Bom probal se malo pobrskat po kakem mini razvlazevalniku ce pa ne drugace pa zasujem trgovce s povprasevanji :)

Hvala
Odgovori
#7
Sam sem težavo rešil z mini razvlažilnikom. Priklopil sem ga na digitalni nadzorovalec %rh ki avtomatsko vklopi razvlažilnik ko vlaga zraste nad nastavljeno in ga nato izklopi ko pade na spodnjo nastavljeno vlago. Vlago pa lahko nadziram brez odpiranja sefa saj sem v vrata vgradil digitalni merilec vlage z ebay-a za par eur.
P.S. priložim slike ob priliki.
Odgovori
#8
(19-05-2019, 11:43)Mb92 Napisal: Sam sem težavo rešil z mini razvlažilnikom. Priklopil sem ga na digitalni nadzorovalec %rh ki avtomatsko vklopi razvlažilnik ko vlaga zraste nad nastavljeno in ga nato izklopi ko pade na spodnjo nastavljeno vlago. Vlago pa lahko nadziram brez odpiranja sefa saj sem v vrata vgradil digitalni merilec vlage z ebay-a za par eur.
P.S. priložim slike ob priliki.
Super. Nekaj takega sem imel v mislih, velikost je seveda pomembna :D 

Te lahko prosim ce mi zaupas za kaksen razvlazevalink gre, kje si ga kupil? Cena ne igra vloge, le da bi ustrezal velikosti in seveda ce si zadovoljen, z veseljem kopiram izvedbo :)
Odgovori
#9
Spodaj lahko najdeš linke od razvlažilnika, programatorja in merilca vlage.
Vse skupaj sem postavil v Primatovo ognjevarno omaro in nastavil na 45-55% rh.
Deluje odlično.
https://www.electronic-star.si/Gospodinj...-Bela.html
https://www.conrad.si/Merilnik-in-regula...58_0601009
https://www.ebay.com/itm/Mini-LCD-Digita...SwPAtbYDAn
Odgovori
#10
[Image: untitfled.png]
[Image: untitled.png]
Odgovori
#11
Najlepsa ti hvala Mb92!

Jutri grem takoj v akcijo :)

Stvar si resil zelo elegantno pa tudi prostorsko ekonomicno. 

The best!
Odgovori
#12
Po drugi strani pa …
Vlaga prihaja v sef z zrakom. Če nimaš orožnih vaj ravno vsak dan t.j. če ne odpiraš vrat prepogosto lahko rešiš problem tudi na način da:
-zatesniš vrata sefa (samolepilna tesnilna gumica https://www.merkur.si/tesnilni-lepilni-t...-m-x-9-mm/)
-silikagel v vrečki potem zadostuje za tisto malo zraka/vlage. In dela tudi ko elektrika crkne.
Odgovori
#13
Naročil KLARSTEIN DRYBEST 500 2G... bom pa dodal še par led lučk za osvetlitev omare, itak bo potrebno povleči elektriko v omaro.

Hvala za odlično idejo. Do sedaj sem imel silicagel (mačje stranišče) vendar ga je potrebno večkrat sušiti ...
lp Melly
Odgovori
#14
(20-05-2019, 08:54)Tine Napisal: Po drugi strani pa …
Vlaga prihaja v sef z zrakom. Če nimaš orožnih vaj ravno vsak dan t.j. če ne odpiraš vrat prepogosto lahko rešiš problem tudi na način da:
-zatesniš vrata sefa (samolepilna tesnilna gumica https://www.merkur.si/tesnilni-lepilni-t...-m-x-9-mm/)
-silikagel v vrečki potem zadostuje za tisto malo zraka/vlage. In dela tudi ko elektrika crkne.

Danes koncno prisel do tistih nekaj minut casa zase. Kupil tistih par metrov tesnila in ga skrbno pripopal na sef in vrata sefa. Najprej sem zajamral ker se vrata obcutno tezje zapirajo, vendar tesnilo zdaj tesni. Kvaliteto stika sem preveril s pikami barve v razmaku nekaj cm, odtis barve na nasprotnem tesnilu se je pojavil poovsod. Mislim da je vodotesnost ( vlaga  ) vec kot zadovoljivo dosezena. 

Cakam se robo ki jo je predlagal Mb92 ker zelim popoln nadzor in obvladljivost nad situacijo. 

Dokler ne dobim vsega potrebnega bom preverjal vlaznost v tabletnem razvlazevalniku in kolicino nabrane vlage. 

Pritrditev sefa na zidove in dno sem opremil se s teflonskimi podlozkami in gumicami tako da tudi tam prehod vlage ni mogoc. 

Ce bodo rezultati zadovoljivi OK, sicer pa grem spet v lov za ogrevalnimi palicami. 

Fantje hvala za pomoc in ideje. 


Lp

J
Odgovori
#15
Zadeva bo sigurno delovala. 
Potrebno bo le vsaka dva meseca izpraznit vodo iz razvlažilca (od začetka bolj pogosto da se sef izsuši).
Ravno včeraj pa sem imel primer da je vlaga narastla na 75% ker nisem izpraznil razvlažilca že sigurno 3 mesece. Takoj v akcijo izpraznit razvlažilec in po cca 2h je bila vlaga stabilizirana na 50%.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)