Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izdaja OL
#1
Pozdravljeni!

Predno debata zaide v napačno smer ali se začnejo neumestne pripombe, VAS LEPO NAPROŠAM, da zadevo preberete do konca in po razmisleku podate komentar, ki je lahko koristen. Brez neumestnih pripomb, obtoževanj ali splošnih odgovorov tipa ČUO SAM.

Strelski karavani sem se pridružil v letu 2019, opravil varnostni izpit IPSC in se v letu 2019 udeležil 4 tekem IPSC pod okriljem Slovenske zveze za praktično strelstvo in 4 tekem pod okriljem tedanje Amaterske strelske zveze Slovenije.
V letu 2020 pa IASC tekma Tržič in Multigan Griža.

Na svoji UE enoti, sem podal vlogo za izdajo Orožnega lista in predložil vsa ustrezna potrdila, ter dodatna dokazila in pojasnila ( 2 x ) katera je uradnik na UE zahteval.

Danes ( očitno delajo tudi v času Corone ) sem dobil zavrnitev z pojasnilom: da tekme obeh zvez nista v uradnih tekmovalnih sistemih, ki jih je evidentiral OKS-ZŠZ, zaradi česar nisem upravičen do pridobitve orožnega lista.

V priponki je kopija odločbe.

Da mi bo OL zavrnil, me je sicer že seznanil ustno na obravnavi, ker udeležba pod okriljem obeh zvez, nima zakonske podlage za izdajo OL in bi z izdajo OL ravnal v nasprotju z zakonom.

Glede na to, da vemo, da so se izdali OL na podlagi istih predloženih dokumentov in potrdil in mojega vprašanja ali so bili po njegovem izdani protizakonito, se pa ni hotel opredeliti, kar je tudi zapisano v odločbi.

ZANIMA ME:
Ali kdo ima kakšen konkreten predlog glede pritožbe na MNZ RS, ki ga lahko vložim v zakonsko določenem roku?
Se je že kdo pritožil in uspel?
Pozna kdo kakega odvetnika, ki je to že pisal?

Fiktivna menjava naslova me ne zanima.

LP
Odgovori
#2
Gre za očitno samovoljo tvojega lokalnega uradnika. Dokler se ne sprejme novi ZORO-2 velja Zoro-1 in ustrezni podrejeni pravilniki. V tem zakonskem okviru sta obe zvezi (pa še katera druga poleg) popolnoma ustrezni za izdajo potrdila.
Odgovori
#3
(25-03-2020, 19:16)Prekmurc Napisal: Pozdravljeni!

Predno debata zaide v napačno smer ali se začnejo neumestne pripombe, VAS LEPO NAPROŠAM, da zadevo preberete do konca in po razmisleku podate komentar, ki je lahko koristen. Brez neumestnih pripomb, obtoževanj ali splošnih odgovorov tipa ČUO SAM.

Strelski karavani sem se pridružil v letu 2019, opravil varnostni izpit IPSC in se v letu 2019 udeležil 4 tekem IPSC pod okriljem Slovenske zveze za praktično strelstvo in 4 tekem pod okriljem tedanje Amaterske strelske zveze Slovenije.
V letu 2020 pa IASC tekma Tržič in Multigan Griža.

Na svoji UE enoti, sem podal vlogo za izdajo Orožnega lista in predložil vsa ustrezna potrdila, ter dodatna dokazila in pojasnila ( 2 x ) katera je uradnik na UE zahteval.

Danes ( očitno delajo tudi v času Corone ) sem dobil zavrnitev z pojasnilom: da tekme obeh zvez nista v uradnih tekmovalnih sistemih, ki jih je evidentiral OKS-ZŠZ, zaradi česar nisem upravičen do pridobitve orožnega lista.

V priponki je kopija odločbe.

Da mi bo OL zavrnil, me je sicer že seznanil ustno na obravnavi, ker udeležba pod okriljem obeh zvez, nima zakonske podlage za izdajo OL in bi z izdajo OL ravnal v nasprotju z zakonom.

Glede na to, da vemo, da so se izdali OL na podlagi istih predloženih dokumentov in potrdil in mojega vprašanja ali so bili po njegovem izdani protizakonito, se pa ni hotel opredeliti, kar je tudi zapisano v odločbi.

ZANIMA ME:
Ali kdo ima kakšen konkreten predlog glede pritožbe na MNZ RS, ki ga lahko vložim v zakonsko določenem roku?
Se je že kdo pritožil in uspel?
Pozna kdo kakega odvetnika, ki je to že pisal?

Fiktivna menjava naslova me ne zanima.

LP

Še tretja priponka. Prej se mi je izmuznila.
Odgovori
#4
kje je 3.stran tvoje odločbe?
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#5
Meni so na UE malo nazaj preverjali ali potrdila za IASC (katera koli zveza že to pač je) zadoščajo in so po preverki ugotovili da ja.
Pa pri nas reees komplicirajo.
Odgovori
#6
Kolikor je meni znano na UE M.Sobota še nihče do sedaj ni dobil OL na podlagi tekem obeh zvez.
Odgovori
#7
(25-03-2020, 19:41)Prekmurc Napisal: Kolikor je meni znano na UE M.Sobota še nihče do sedaj ni dobil OL na podlagi tekem obeh zvez.

 Ti a ni to splošni odgovor tipa čuo sam  Dumb
 Pritožbo napiši...sam za odvetnika bo čas na koncu čeprav mislim da nebi smelo tako biti saj se zakon ni spremenil 
in smo vsi dobili OL na tak način oziroma z potrdili teh zvez Pray
Odgovori
#8
Vsekakor samovolja uradnikov!
Po napisanem izpolnjuješ vse pogoje, ki jih za pridobitev orožnega lista zahteva veljavni ZORO.
Napiši pritožbo, kot je napisano v pravnem pouku in jo pošlji na MNZ, priporočeno s povratnico in ne "ustno na zapisnik", da ne bo kje obležalo v kakšnem predalu.
Vztrajaj in srečno!
Odgovori
#9
Smo že slišali za tega pacienta v MS, baje je komplikator in ultra birokratek. Predlagam takojšnjo pritožbo njemu, načelniku UE in na MNZ. Treba si je malce časa vzet in napisat kredibilno pritožbo, ni treba odvetnika. Skratka, treba je pokazati da človek ne pozna predpisov oz. si jih razlaga po svoje. On pa tam ni zato da zakon tolmači ampak da ga izvaja.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#10
(25-03-2020, 20:35)admin Napisal: Smo že slišali za tega pacienta v MS, baje je komplikator in ultra birokratek. Predlagam takojšnjo pritožbo njemu, načelniku UE in na MNZ. Treba si je malce časa vzet in napisat kredibilno pritožbo, ni treba odvetnika. Skratka, treba je pokazati da človek ne pozna predpisov oz. si jih razlaga po svoje. On pa tam ni zato da zakon tolmači ampak da ga izvaja.

Samo v odlocbi je uradnik lepo obrazlozil zakaj ne. Bi bilo potrebno preverit te navedbe v odlocbi. Druge skoraj da ni.
Odgovori
#11
Takih pacijentov je po uradih malo morje,ko pa se pritožiš nadrejenemu pa hitro pristaneji na realnost in tolmačijo zakone tako kot so napisani. Le pogumno naprej,nekateri to delajo iz nevednosti(neznanja)drugi iz žlehtnobe.
Odgovori
#12
(25-03-2020, 21:13)fire Napisal: Takih pacijentov je po uradih malo morje,ko pa se pritožiš nadrejenemu pa hitro pristaneji na realnost in tolmačijo zakone tako kot so napisani. Le pogumno naprej,nekateri to delajo iz nevednosti(neznanja)drugi iz žlehtnobe.

To je čisto res...sam bi se najprej obrnu na načelnika UE, običajno je zadoščalo
zna bit, da sploh ne ve Not kaj počno podrejeni z poštenimi državljani.

Sramota Pray vsekakor obveščaj.
Odgovori
#13
Upostevati je treba, kar pise v pravnem pouku, ds ne bo smudil zakonskih rokov za pritozbo, ker potem mu bodo zavrnili zaradi zamujenega roka, sploh ne bodo vsebinsko presojali.
Odgovori
#14
Tole delajo uradniki po svoje.. MORALI bi ti izdati OL!!
Moons out, goons out!
Odgovori
#15
,,On pa tam ni zato da zakon tolmači ampak da ga izvaja.,,
Saj ga je. Ni mu izdal O.L. in za njega je to to.
Ti se pa sedaj lepo pritoži ter počakaj na odgovor z višje inštance.
Poročaj.
Odgovori
#16
Imel sem podobno situacijo, ko mi niso hoteli izdati nabavnega dovoljenja. Napisal sem pritožbo na MNZ in takrat sem po enem tednu dobil iz UE nabavno dovoljenje iz MNZ pa ni bilo uradnega odgovora. Verjetno so se med seboj zmenil. Tako da priporočam pritožbo na MNZ, ker pritožba načelniku UE verjetno ne bo nič spremenila saj so ti gospodje ali gospe ponavadi usklajeni.
Odgovori
#17
Pritoži se, da gre zadeva pa drugi stopnjo.
Med postopkom na 2 stopnji lahko organ sam na 1 stopnji reši zadevo v prid pritožnika in s tem se postopek na drugi stopnji ustavi avtomatsko.

Poslano z mojega ANE-LX1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#18
Hvala vsem za odgovore.

Moram pa povedati, da se mi je preko ZS oglasil strelec, ki je slučajno odvetnik in mi ponudil strokovno pomoč pri sestavi pritožbe. Pomoč sem hvaležno sprejel.

Po poslani pritožbi in prejetemu odgovoru, VAS bom z rezultatom seznanil.

Še enkrat hvala vsem, glede na to da se osebno ne poznamo.
Odgovori
#19
Super za pravno pomoč...in mimogrede sem koj ugotovil za koga se gre
upam da se to reši pozitivno zate  Thumbup
Odgovori
#20
Drzimo pesti da uspeta.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)