Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subsonic load za .308 Win
Sprašujem za prijatelja...ker mu TrailBoss ni več dosegljiv v RS (če je sporočite kje).

Če ima kdo preizkušene podzvocne polnitve za .308 Win z 200grs, 220grs ali 230grs kroglo mi prosim napišite smodnik, polnitev ter za katero težo. Ti podatki bodo le za izhodišče pri razvoju lastne polnitve.

Vem da se je Jabolko veliko igral s tem in da je bilo nekje napisano (?) da je tovarniška polnitev Sako tovarniskega streliva z N310.

Ima Izkušnje z polnjenjem in reduciranimi polnitvami, trenutno iščeva samo nov primeren smodnik.

200-230grs, podzvocno, subsonic, najbolje 320m/s.
Zanimajo me vaše dejanske izkušnje (ne ugibanja)

Če ste sramežljivi - lahko na ZS:) Fotka za pozornost
[Image: 33ab665f7a2490e5c8e68519eec8515d.jpg]
Odgovori
Zakaj pa ne probaš N32C Tin Star? Artek ga ima na zalogi, glede na podatke na spletu. Je funkcionalna konkurenca TrailBoss in precej zapolni volumen tulcev.
Odgovori
Namesto Trailbossa je solidna zamenjava Vihtavuori N32c Tin Star

Če pa ima slučajno kdo še good ol' Rex 1  (rdeči Rex), je pa tudi zelo v redu - cca 9 -11 gr za 220gr kroglo je ravno prav, odvisno od.....marsičesa
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Hvala za hiter odgovor, sem našel na spletu forumske podatke prav za TinStar N32C, me pa zanimajo seveda dejanske izkušnje strelcev.

Za svoj 300BLK sem uspešno uporabil ene 6 pištolskih podatkov, za 308 je malo težje - a ne nemogoče:)
Odgovori
Ko sem še imel .308 sem uporabljal 14 gr N32C s 165 gr H&N svinčenko. Brzina je bila nadzvočna cca 1450 fps, ampak sam smodnik je lepo zapolnil tulec.
Odgovori
Ni neka težava 308 win... pištoljski smodniki bodo ok Fiochi blu denimo mal testiranja 
in meritev narediš ko boš imel izbranega, če imaš podane podatke še toliko bolje.  Shifty
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: sandiruger, 1 Gost(ov)