Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Športno strelišče za lastno uporabo
Pozdravljeni,

res ni bil moj namen, da se sedaj prerekate, kaj sem napisal, kakšen papir imam, .....
Nisem pravnik, sem le ljubitel pokanja.
Takoj ko sem 4  prijatelje povabil na čistilno akcijo čiščenja kosovnih odpadkov, grmovja,...
so se pri njih pojavile tipične ideje: klub, pa streljanje za odojka, pa bom temu tudi povedal,
pa bom onega zraven pripeljal....
Seveda, v pomanjkanju PRIVATNIH STRELIŠČ, je informacija, da se na neki parceli lahko strelja,
dobrodošla.
Zato sem jim brez zamere takoj povedal: lahko boste streljali tu, samo v moji prisotnosti. In pika.
Ne more po mojem zemljišču kar nekdo nepovabljen špancirat, pokat,....mi tudi po dvorišču nihče ne špancira, kar tako.
Sem se res kar dolgo trudi, preplačal, prepričeval ostale lastnike,... da lahko streljam skoraj doma.
Naj moji prijatelji, ki so dobrodošli, to spoštujejo.
Naj si rit obrišem z nekimi papirji, pravi Kristian. Ja seveda, pri nas res papirji nič ne veljajo,
pa ne samo moji, tudi kakšni sklepi sodišč, davčne,... nekaterim ne pridejo do živega.
Pravijo moji prijatelji odvetniki: pravice pri nas je toliko, kolikor imaš denarja za odvetnike.
Se pot to podpišem stokrat.
Seveda, se lahko zgodi nesreča, seveda se bo mogoče tudi kdo pritožil, seveda........
Ampak, dajmo gledat na koj šport malo bolj z bistre, lepše strani. Vse se da urediti s pogovorom,
poštenostjo,..
Kaj bi še moral spoštovat, kje to piše, to ni v Zakonu,......me ne zanima, če kakšna zadeva  glede
streljanja na mojem privatnem zemljišču ni široko opisana v kakžnem Zakonu.
Ravnal sem se po zdravi kmečki logiki, zemljišče uredil po svojih najbolših močeh, trakov in tabel obesil kot
na kakšnem uradnem komercijalnem strelišču,...nisem organizator steljanja, nisem nikogar vabil,
tile moji 4 prijatelji, pa me spoštujejo in res ne vidim, zakaj vsak ne bi podpisal, da STRELJA NA LASTNO ODGOVORNOST ????
Mojega področnega policista sem, kljub temu da policije ni treba obveščati o streljanju na privatnem zemljišču za osebni trenig, obvestil po SMS, da bom ob tej uri pričel s treningom.
Oglasila sta se policista brez kakšnih klicov občanov, malo smo poklepetali, vse O.K., da vsaj sedaj vesta,
kje je ta lokacija,... Ob koncu, je prišel mimo še lokalni lovec iz moje vasi: ja me je predsednik obvestil,
da boš tu nekje streljal, lepo ste si uredili, pospravili,... nobenih težav.
In to, verjemite mi, je prava pot, da imaš mir in možnost treninga.
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Športno strelišče za lastno uporabo - od jakacirnik - 30-06-2016, 13:17



Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)