Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Long range tako kot je treba
#41
Tist angleški range je kolikor vem privat . Kar se tiče analognega sstema pomisli da moraš na nekem strelišču legalno zabetonirat konkreten bunker ,samo železje res ne stane veliko. Brez privat strelišča vsekakor teško izvedljivo. Na slikah privat 600y strelišče.

Za prave heroje je pa tole označevnje tarč na prostem
[]()http://www.youtube.com/watch?v=AshytBGukb4

Attached files [Image: d71fe86aa76c495c932eb251badda3.jpg] [Image: 5af93605d71de510e1c2b4a40c2063.jpg] [Image: 76298adb35ad4999fe51f345c63dca.jpg]
Odgovori
#42
Že je privat, vendar glede na revščino na posnetku (v smislu vložka) rahlo dvomim, da so iz svojega žepa odkartali 15 ali več tisoč ojrčkov za ta sistem - mislim, da je bil investitor kakšen sponzor...

Bunker ni potreben. Že 60cm peska popolnoma ustavi kroglo od 50BMG, tako da v bistvu moraš imeti samo jamo, iz desk sestavljeno steno (da se nasip ne vsuva noter) pa pred njo vsaj meter na debelo nasipa (šoder, čez pa zemlja - saj veš - za zelene, pa to)...

Nič posebnega - če bi le imel še zemlo z ustrezno dolžino... :( :((
Odgovori
#43
Ne vem, zakaj en od vas, ki veste, kje surovine za "low-cost" video sisteme nabavit ne investira v nabavo surovin za nekaj sistemov (recimo vse razen stojala za kamero in kamere same, ali pa tudi to - po dogovoru - če stranka tega že nima), doda gor svoj honorar - recimo 50 EUR za sestavljanje in demonstracijo in potem ne ponudi širšemu krogu tukaj na forumu v odkup!? Saj teh cca 250 EUR ni nek znesek - sklepam da za marsikoga.?

Mnogi niso vešči internetnega nakupa, ali pa se preprosto bojijo tako poslovat (reklamacije, plačilo z kartico). Ali pa samo ponudit, da sestavite za določen znesek, pa glede na predplačilo nabavite surovine (da ne zalagate iz lastnega žepa)...!?

Sicer pa, ko analiziram ta prvotni posnetek od Kristiana, mi nekako ne da, da ne bi pomislil, kako bi jaz komuniciral, če bi bil takšen stručko, kot sta zagotovo ta dva na posnetku. Po "sighterju" bi rekel (če bi bil na stolu Rasmussena): Dragi brko...! Tvoja optika ima klik 1/8MOA, ja? Ja! To pomeni na tej razdalji, da je en klik toliko in toliko. Ti si od centra "muša" nižji za cca toliko (ker vemo, koliko so krogi veliki), torej to pomeni vsaj dva klika gor, da boš v centru muša... Za smer bi pa tudi moral vedeti, ampak sta za vsak slučaj že prej malo puško nastrelila, da se ne bi "brukala" na posnetku in potem ven rezala ..., ne pa da en drugega spodbujata in sprašujeta: še enega gor? Hja no - dajmo probat, pa bomo videli, kam bo priletelo...
Odgovori
#44
> 357 said:
> Le nekaj podatkov glede vetrnih zastavic iz pravilnika ISSF:
>
> Zastavice morajo biti pravokotne oblike iz bombaža ali poliestrskega materiala, ki tehta približno 150 gramov na kvadratni meter. Višina postavljene zastavice mora ustrezati središčnemu območju letalne poti krogle. Barva mora biti kontrastna barvi ozadja. Dovoljene in priporočene so dvobarvne ali črtaste.
> Tekmovalec med pripravljalnim in poskusnim časom preveri ali zastavice zanj niso moteče. Prestavljajo jih lahko uradno osebje ali člani žirije.
> Na 50 metrskem strelišču ( MK ) se zastavice velikosti 50x400 mm postavi na 10 in 30 m.
> Na 300 metrskem strelišču pa se zastavice 50x400 mm postavi na 50 m, zastavice 200x750 mm pa na 100 in 200 m...
>

...ali ima še kdo podatke za F-Class zastavice...?
Odgovori
#45
Morda zato ker:

- na ebayu kupit ni SF,
- 50€ ni vredno zgube cajta,
- lačnega raje naučit ribarit kot mu ribe nosit,
- interesa za LR pri nas je lih 20 s tem, da jih večina ali ima znanje za sestavo/nakup ali pa ne rabi sistema,
- € se dobi v rednem jobu in ni potrebe po dodatnem nabiranju drobiža na račun kolegov.

Razlogov kuker češ, vsekakor pa je morda najpomembnejši ta, da kar sam narediš največ velja. Pri nas se pa dostikrat zgodi fenomen, ki ga amerosi imenujejo s frazo "cast pearls before the swine".
Odgovori
#46
Jaz imam preslabo plačan "job", da bi lahko "lepo živel" od njega (ali imam pa "prevelike oči" za svoje zmožnosti) - za tebe ne vem. Ker od nobenega še nisem nič zastonj dobil (če nisem plačal v gotovini, sem pa v uslugi - se spomniš: streljava dva, plača eden za uslugo, pa še kakšna druga plačana "zastonj" usluga bi se našla)..., 50 eur/kom zaslužka nečesa, kar narediš z levo roko ni ravno zanemarljiv znesek (je kar 10% zneska/mesečne plače, ki ga/je ne preseže več desettisoč delavcev v SLO), torej bi na letni ravni zaslužil cca eno neobdavčeno delavsko plačo zraven, pa še zmeraj ni tako velik znesek, da bi ti kdo zameril, če bi ga "skasiral". Za določene stvari se marsikomu preprosto ne splača odkrivat tople vode (ali pa recimo, da je človek prelen za kaj takšnega), ali učit, če ste pa to že pogruntali in mu prišparan čas, ki bi ga zapravil za "odkrivanje tople vode", mu prosti čas več pomenil kot teh 50€, koliko bi plačal za uslugo, da mu to naredi nekdo drug...! Je Valter izkal eno leto enega in vas fehtal, ki bi mu to skup sestavil in je bil pripravljen tudi uslugo plačat, pa ni noben bil zainteresiran, da bi mu to sestavil - tako z "levo roko", da je na koncu obupal nad idejo o videosistemu (mogoče bi bil pa nad njim toliko navdušen, da bi šel v investicijo za naše tekme - neka ideja o tem mu še malo tli - vsake toliko)...
Odgovori
#47
> Jaz imam preslabo plačan "job", da bi lahko "lepo živel" od njega (ali imam pa "prevelike oči" za svoje zmožnosti) - za tebe ne vem.


Vsak je svoje usode kovač....

Mislim, da je bilo tu dovolj informacij, da lahko vsak, ki ima interes stvar nabavi/sestavi in tudi na vsa vprašanja (vsaj z moje strani) so bili vedno podani korektni odgovori. Konec koncev je pa tudi dejstvo, da se ne vrti vse okoli denarja in če že tako gledaš kdo je bogatejši nekdo, ki sam sestavi neko stvar za "drobiž" ali tisti, ki je prelen da bi to naredil sam kljub objavljenim informacijam kako to narediti (da ne govorim o dragocenosti časa itd...). Starši so mi vedno govorili, da tistemu ki jamra je treba še vzet in vidim, da to še kako drži...
Odgovori
#48
Ja - saj mi jemljejo - sedaj že dobro leto dobivam cca 370 EUR manj, kot sem prej (zato se ne grem več večjih osebnih investicij v strelstvo, ker preprosto nimam več viška, pa še kaj bo treba prodat, če mi slučajno avto crkne), bo pa drugo leto malo lažje, ko se "losam" stanovanjskega kredita), pa koliko kaže, mi bodo še več vzeli, tako da se bodo tvoje želje izpolnile - ne vem edino v kakšni višini...

Da - seveda si botejši za znanje, ko nekaj skup sestaviš, ampak kaj, če te ta del (sestavljanje komponent elektronike skupaj v celoto) sploh ne zanima, ali pa preprosto nimaš časa/nisi nadarjen za učit se nekaj takšnega (ker pač tega nisi nikoli počel), pa bi preprosto rad, da ti nekdo tako na hitro in z levo roko sestavi poceni video sistem za pregled zadetkov - na koga se človek naj obrne, če nihče noče (pa čeprav za 50 neobdavčenih € zaslužka) sestavit tega...!?
Odgovori
#49
Včasih je bilo in vem, da je na določenih nivojih še vedno tako, da organizator uredi strelišče in priskrbi vse, kar je potrebno...
Za primer bi navedel državna prvenstva ( SZS ) z zračnim orožjem, kjer se najmanj dve leti ( verjetno že dlje, a navajam tisto, v kar sem siguren ) obvezno strelja na elektronske tarče in kdor v bodoče ne bo mogel tega preskrbeti, ne bo mogel kandidirati za izvedbo takšnega tekmovanja. Na zadnjem prvenstvu je bilo menda na voljo 60 linij...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#50
...samo da "priskrbet" v tem primeru ne pomeni tudi "kupit" (od vsakega si malo izposodiš in je to-to na kratek rok, na dolgega, pa pač lastna investicija)...!
Odgovori
#51
Marsikaj bi se dalo in tudi interesa ter volje je vendar zgolj, če bi ble stvari ziher je pa tako, da večina nas nad 20 let ni neumna in je doživela dovolj razočaranj s strani države, da ve, da v stvari kjer imajo prste vmes uradniki ali državni organi ni pametno vlagati, ker se vložek v večini primerov "podržavi" ali v najboljšem slučaju za 5 minut zabave plačaš "letno naročnino".

Nevem morda se pa kdo javi sedaj ko bo prebral tole.
Odgovori
#52
> pmarijan said:
> ...samo da "priskrbet" v tem primeru ne pomeni tudi "kupit"

Imaš prav, ampak na tekmi nihče ne sprašuje čigavo je strelišče, oprema, ...
Gre za to, da tekmovalec ne nosi s seboj stvari, s katerimi bi opremljal strelišče, posebno tistega dela, ki je naprej od strelske linije... ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#53
Ni ravno pošteno, ker govorimo o LR. Kakor mi je znano je na Hotrange povsem primerno poskrbljeno za strelce in tudi na nivoju in primerjat mk ali zračno s 1000m VK ni ravno enako sploh glede nato, da imamo zgolj 2 strelišča v Sloveniji ki to omogočata in da zahteva eno 12 drugo pa 6 varnostnikov so začetni stroški (ob predpostavki da dobiš termin) rahlo drugačni od dvorane za zračko na 10m...

Lahko pa kalkuliramo?

Zemljišče cca 50m (dajmo bit gorenjci) x 1015m nekje na podeželju pri konzervativni ceni 5€/m2 znese cca 250k€, zemljska dela, podkupnina lokalnim prebivalcem (pa magari v obliki piva) da dajo mir in morebitno pregovarjanje s kakim občinarjem (priceless?) recimo še 2k€, nek preprost objekt gor narejen predvsem z lastnimi rokami recimo še 1k€ označiti vse narediti potke zabetonirati zaklone nabaviti/naredini železne nosilce za tarče recimo konzervativnih 5k€.

Strelcev recimo optimističnih 30 na tekmo s tem, da imamo vsak vikend tekmo...

250000+2000+1000+5000= 258000€

Uporabnih vikendov je recimo od marca do oktobra 32 in ker ne bomo malenkostni rečmo, da bomo to investiral za 10l da bomo na nuli to znese 320 tekem po 30 ljudi

258000/9600 = cca 27€/osebo

Pa recimo, da uspemo prodat enmu bedaku, da bo res taka udeležba in res toliko vikendov v uporabi strelišče in da drugih stroškov ni.

Kdo pri zdravi pameti bo šel investiral 260k€ za 10l z donosom 0??????


Da ne govorim o izhodiščih v smislu ocene tekmovalcev, stroškov operative in dogajanj v deželici, kjer se hitro naberejo kake zasebne tožbe, akustični eksperti ali pa kaj tretjega....

Preprosto seštevek ne gre skup...
Odgovori
#54
Ja "357" - vse to je res, samo se tukaj (SZS-ISSF) "vrtijo" drugačni/višji zneski in predvsem drugačni interesi...
Odgovori
#55
> Mato said:
> Ni ravno pošteno, ker govorimo o LR...

Moj namen je bil le omeniti "elektroniko", ki verjetno ni cenejša od tiste, ki se jo uporablja na LR. Če pa je, potem se ustrelil mimo. X(
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#56
> Mato said:
> Kakor mi je znano je na Hotrange povsem primerno poskrbljeno za strelce

...predvsem zaradi izdatne finančne investicije/vložka organizatorja v privat/obstoječe strelišče. Takšne investicije si (to sklepam po lastnem občutku) noben drug organizator v SLO iz žepa ne more privoščit. Vprašanje je tudi, kdaj se bo (če sploh kdaj) ta investicija povrnila, verjetno pa vložek verjetno ni bil mišljen kot strošek, ki ga je potrebno v prvem planu finačno obrnit...!

357 - tudi trpežnost ali življenska doba elektronike za zračko v pokritem prostoru je veliko daljša, kot pa enako kvalitetna elektronika pod milim nebom in izpostavljena VK...
Odgovori
#57
> pmarijan
> Ja "357" - vse to je res, samo se tukaj (SZS-ISSF) "vrtijo" drugačni/višji zneski in predvsem drugačni interesi...

V primeru letošnjega DP, ki ga je organiziralo SD Cerknica v izposojeni dvorani osnovne šole, je šlo predvsem za interes zaslužiti nekaj denarja za nadalnje delovanje društva. Ves denar, ki jim je ostal na računu, so si trdo prislužili...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#58
jaz pa še vedno iščem kak 100m kos blizu obale za občasno pokanje plocevink :) če kdo ve za kako pozicijo, kar korajžno, tudi na pm.
Odgovori
#59
Sem že enkrat objavljal standardni SIUS za zračko košta kar 3000Eur na mesto a z zračke ni nikjer treba špecialnega placa saj je zadost vsaka šolska telovadnica tako je potrebno samo pri vleč te aparate ali pa tudi ne pa je to to ,poleg tega se tak šport financira na več nivojih medtem ko je to amatersko pokanje financirano iz 30 eur štartnine.
Odgovori
#60
> mr.T said: a z zračke ni nikjer treba špecialnega placa saj je zadost vsaka šolska telovadnica tako je potrebno samo pri vleč te aparate ali pa tudi ne pa je to to ,poleg tega se tak šport financira na več nivojih...

Lahko navedeš en nivo, razen štartnine? Trditev glede "špecialnega placa" in vlečenja aparatov nanj, je tudi povezana s tvojim nepoznavanjem tega dela strelstva - drži se raje BR, bo narejena manjša škoda.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)