Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravilna nastrelitev pištole
Pozdravljeni!
Forum spremljam nekaj mesecev, zanima pa me povsem konkretno. Kako se pravilno in kakovostno nastreli (umeri) polavtomatsko pištolo z nastavljivim merkom.
Kako se po nastrelitvi blokira vijake merka da so med streljanjem fiksni?

Hvala za odgovore in LP

Mlesko
Odgovori
Vse je odvisno od modela orožja.

Nekatera orožja imajo sprednji merek fiksen, ter se nastavljajo pri zadnjem merku.
Torej, dvig zadnjega merka gor, dvigne tudi zadetke v tarči. Spust sprednjega merka ima isti učinek.

Smer se pa pri zadnjem merku nastavlja tako, da pomik merka v levo, pomeni premik zadetkov isto v levo, pomik sprednjega merka v levo, pa pomeni premik zadetkov v desno.

Moj Walther P99 pa ima recimo le nastavljiv zadnji merek po smeri, po višini pa se pištola nastavlja z zamenjavo različno velikih sprednjih merkov.

Vijaki za nastavitev merkov pa so ponavadi samozavarovani z mehanizmom, ki omogoča štetje klikov...
Odgovori
Pozdravljeni

Gre za pištolo CZ75B, ima nastavljiv zadnji merek in in fiksen sprednji. Jasno mi je kako delujejo vijaki, zanima me ali se pištola kam vpne oz kako ve (strelec začetnik) da je pištola dobro nastreljena. Se strelja iz roke z ali brez naslona, ali se pištolo fiksira in podobno. To me zanima.

Zanji merek izgleda nekako takole kot na sliki: [http://oleson-info.com/Gallery/album01/p...rge?full=1]

Hvala in LP

Mlesko
Odgovori
> mlesko14 said: zanima me ali se pištola kam vpne oz kako ve (strelec začetnik) da je pištola dobro nastreljena.

Dokler nimaš kjerkoli na tarči primerne skupine zadetkov, pusti merilne naprave na miru...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
moj postopek: streljam 5 strelne grupe, jasno, iz roke. Glede na center grupe, ustrezno premikam merke, da se center skupine zadetkov premakne tja kamor bi želel.
Na ta način se malo izogneš premikanju merka zaradi napak strelca.

Dinamični strelci nastrelijo pištolo v center, preciznjakarji pa pod črno polje, da imajo referenco.
Odgovori
Pozdravljen Mlesko!

Nisem stari maček v strelanju in tudi moja strelska doba ni zelo dolga.
Bom opisal kako sem na začetku nastreljeval pištolo. Najprej sem prosil kakšnega odličnega strelca, da je preizkusil kos in videl kako nese. Skordiniral in na grobo nastrelil.
Ko sem se začel delati grupo, sem si jo pa nastrelil svojemu proženju primerno.
Najprej sem si taro nastavil na 15m in si jo svojemu proženju primerno nastrelil pod črno piko.
Nato sem postopke ponovil na 20m in 25m.
Zdaj pa streljam in sem že prišel nad 80.

lp Milan
Odgovori
Kakšna je primerna grupa zadetkov na tarči da se lahko pričneš igrati z nastavitvami?

Hvala za odgovore in LP

Mlesko
Odgovori
Iz mojih amaterskih izkušenj...tri in več metkov skupaj
Moja presoja v fi 10-ke

lp Milan
Odgovori
No za začetnika bo to malce huda grupa. Tudi če je grupa malce večja, se vsaj približno vidi, kje je center grupe. Če bo čakal z nastavitvami da bo imel tri/štiriperesno deteljico, ga bo vse skupaj prej minilo.

Načeloma pa je pištola že "nastreljena" če si jo kupil novo.
Odgovori
Če si obiskoval katerikoli tečaj o rokovanju z orožjem, so ti to sigurno razlagali.
Načeloma prvih par 100 strelov nima smisla šraufat, po tem boš pa sam vedel kam in koliko moraš vrtet. Poanta streljanja je užitek in ti priporočam da streljaš in uživaš.
Vse ostalo bo prišlo samo od sebe.
Odgovori
+1
Odgovori
> Stanac said:
Poanta streljanja je užitek in ti priporočam da streljaš in uživaš.
> Vse ostalo bo prišlo samo od sebe.

EEEE, to jaz ves čas govorim, ne pa neko BR-jajcanje okoli 1/4 MOA na 300 yardov
Odgovori
> Stanac said:
Poanta streljanja je užitek in ti priporočam da streljaš in uživaš. Vse ostalo bo prišlo samo od sebe.

vidiš, to je to. Pa učbenik za matematiko moraš dati pod povšter preden greš spat in se bo do jutra tudi znanje nateklo v betico. Pravijo, da je to zaradi osmoze ...
Odgovori
UROŠ... Nekaj te bom popravil. Če nastavljaš zadnji merek je takole. Če so zadetki grupirani desno od tvoje namerilne točke moraš nišan premaknit v levo. Če smo zadeli levo od sredine, premaknemo merek v desno. Podobno nastavimo nižji ali višji položaj. Vedno je kontra , če nastavljaš ZADNJI MEREK. Merek in muho moramo videti razločno, krog tarče pa je videt zamegljen.
Streljati že znaš, poskusi še zadeti . Ruger GP- 100 6", Hammerli X-Esse Sport , STI- Spartan , ZKR- 551, CZ-Sport-2. 
Odgovori
Ni bilo kaj popravljati.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Ja sej samo drugače sma povedala , končni rezultat pa je isti . OPROSTIIIIIII .. Ampak tega pravila marsikdo ne ve.Vsak strelec malo drugače drži pištolo ali pa pri proženju vleče v levo drugi v desno, spet tretji cuka gor itd... Zato si moraš nastavit po svoji roki kako ti meriš in prožiš. Kakšen odličen strelec ti pa lahko dokaže natančnost orožja , kar pa ne pomeni, da boš ti dosegel enako grupo zadetkov. Tudi če bi dal pištolo v ransom rest stojalo dokažeš natančnost pištole. Sam pa ne boš dosegel te grupe. ŽAL:
Streljati že znaš, poskusi še zadeti . Ruger GP- 100 6", Hammerli X-Esse Sport , STI- Spartan , ZKR- 551, CZ-Sport-2. 
Odgovori
Kako je s temle? Je kdo testiral? 

http://trgovina.varnost.si/index.php?dis...uct_id=305

http://www.ebay.com/itm/Laser-Bore-Sight...2385078069
Odgovori
(03-04-2017, 09:23)borderuros Napisal: Kako je s temle? Je kdo testiral? 

http://trgovina.varnost.si/index.php?dis...uct_id=305

http://www.ebay.com/itm/Laser-Bore-Sight...2385078069

Če si že ravno kupil pištolo, pojdi na strelišče, postreli par tisoč šusov in boš kmalu videl, da kaj takega ne rabiš. Na forumu postajaš teoretično močen, toda verjemi, treba je streljat, ne filozofirat!
Pa brez zamere! Mrgreen
Odgovori
Citat:pojdi na strelišče, postreli par tisoč šusov 

Kolega. Prvo teorija pol praksa. Zakaj bi si delal nepotrebne korake. ;-) Sicer pa s temle lasrčkom lahko počneš marsikaj, npr doma treniraš. :-)

Sicer pa je forum namenjen razni diskusiji... in taki komentarji kot je sedaj tvoj... eh... ne bom...

... aja pa brez zamere.
Odgovori
(20-10-2013, 17:34)darkokolt Napisal: Ja sej samo drugače sma povedala , končni rezultat pa je isti .  OPROSTIIIIIII .. Ampak tega pravila marsikdo ne ve.Vsak strelec malo drugače drži pištolo ali pa pri proženju vleče v levo drugi v desno, spet tretji cuka gor itd... Zato si moraš nastavit po svoji roki  kako ti meriš in prožiš. Kakšen odličen strelec ti pa  lahko dokaže natančnost orožja , kar pa ne pomeni, da boš ti dosegel enako grupo zadetkov. Tudi če bi dal pištolo v ransom rest stojalo dokažeš natančnost pištole. Sam pa ne boš dosegel te grupe. ŽAL:

Nisem še videl nekoga da bi cukal GOR...sploh ne vem če je to možno Question
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)