Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
Kdor je kadarkoli bil kjerkoli blizu kakšnega marketinga ipd branž, ali pa je vsaj malo sposoben kritično razmišjati, ve da takšna stvar kot so neodvisni testi ne obstaja... seveda pa to ne pomeni da nekateri ne smejo v to verjet.... je nekak tako kot da bi reklamo za pralne praške gledal...
Odgovori
Tale primer testnega poligona mi ne deluje, kot kakšna raketna znanost:
http://americanhandgunner.com/building-a...nsom-rest/
Večina stvari je DIY, kar pomeni, da bi si tole lahko privoščilo celo kakšno malce bolj podjetno SD.

Potem pa na dan X vsi prenesejo svoje pokalice, vse z istim kalibrom bi napolnili z enakim strelivom in vpeli v testni "primež".
Sledilo bi n.pr.:
- 10 strelov,
- na razdalji 50m 
- v mrežo z rastrom n.pr. 1cm za lažjo primerjavo rezultatov.
 
Zanimiva bi bila tudi primerjava istega tipa orožja z različno kilometrino.
 
Odgovori
10 strelov :)


Ne ga lomt no. Vzamte pač te teste kot dejstvo, da ni totaln podn in šrotflinta ampak normalna 9mm pokalica, ki celo dela in se (kot vse kaže) tudi prodaja in to je to. Kaj je in kaj ni bo pa čas pokazal, če se bo uporabljala v takem obsegu kot omenjani Sig.

Kar se pa firme tiče in njihovega poslovanja je pa povsem njihova stvar kako stvari počnejo in neko osebno mnenje kako bi nekdo drug ravnal je pač zgolj to - osebno mnenje. Moje je, da že vedo zakaj niso dali zadeve testirat d(i)rkačem v IPSC :) upam samo, da jih na dolgi rok ne bo teplo po glavi...
Odgovori
Da se razumemo: moj komentar je bil o testih na splošno. Kdor je delal v gospodarstvu pozna te zadeve.
Drugič: za celotno slovensko gospodarstvo je slovenski trg PREmajhen. (SLO vlečejo iz dreka samo izvozniki !) Normalno je, da bo proizvajalec dal izdelek testirati na "ciljno" tržišče, oz. poiskali neko avtoriteto s tistega področja.
(skoraj) Vsakdo od nas, ko kupuje avtomobilske plašče, pred nakupom pogleda ADACovo ali AMZSjeo stran, o testih plaščev in kateri so dobili največ točk. Vsakdo od nas, pred nakupom smuči, smučarskih čevljev itd. pogleda teste. Mislim, da je to normalno. Seveda pa je potrebno teste med seboj tudi primerjati - če so na razpolago. In če je test samo en - mogoče je lahko "slab", je pač do nastanka novega ta najboljši.
Drugače je izdelke namenjene "osebni" uporabi , najbolje sam preizkusiti. Najboljši testi smučarskih čevljev, ki si jih lahko ogledaš preko spleta, ne bodo dali človeku pravega občutka, kakor takrat, ko sam stopiš vanje. S pištolo je isto.
Odgovori
Meni je vseeno za tega Rexa, ampak ko berem zapise ljudi, ki ga sploh še niso niti od blizu videli, kaj šele da bi ga prijeli v roke in z njim streljali, se le čudim vsej tej negativnosti.

Ko berem tuje forume, ljudje tam pišejo nekako takole: "Hmmm, pištola izgleda dobro, zanimivo, rad bi jo stestiral in če bo dobra, bo postala del moje zbirke."

Pač še ena pištola več, tam si to ljudje lahko privoščijo, tako kot si pri nas vsak lahko privošči nekaj parov čevljev, ne pa kot v Pakistanu, kjer si srečen, če sploh imaš en par čevljev in nisi bos.

V Sloveniji pa se mi zdi, kot da vsak komaj napraska denar za svojo edino pištolo. Ko potem vidi kaj drugega, potem pljuva čez vse ostale pištole, da pri sebi opraviči, da je upravičeno dal celo mesečno plačo za svoj edini kos, kar koli že ima. Tako nekako mi tole izgleda. 

Če bi bili malo bolj bogata država, bi človek pač imel eno tako, eno drugačno, tako kot čevlje. In ko pride ven ena nova, ki izgleda zanimiva, jo enostavno sproba in če se mu dopade jo kupi, drugače pa reče: ne hvala in je zadovoljen s tistimi kosi, ki jih že ima.

Skratka, pogrešam bolj konstruktivno debato, utemeljeno na dejstvih...
Odgovori
(23-02-2016, 13:16)Bacekjon Napisal: Pač še ena pištola več, tam si to ljudje lahko privoščijo, tako kot si pri nas vsak lahko privošči nekaj parov čevljev, ne pa kot v Pakistanu, kjer si srečen, če sploh imaš en par čevljev in nisi bos.

V Sloveniji pa se mi zdi, kot da vsak komaj napraska denar za svojo edino pištolo. Ko potem vidi kaj drugega, potem pljuva čez vse ostale pištole, da pri sebi opraviči, da je upravičeno dal celo mesečno plačo za svoj edini kos, kar koli že ima. Tako nekako mi tole izgleda. 

Če bi bili malo bolj bogata država, bi človek pač imel eno tako, eno drugačno, tako kot čevlje. In ko pride ven ena nova, ki izgleda zanimiva, jo enostavno sproba in če se mu dopade jo kupi, drugače pa reče: ne hvala in je zadovoljen s tistimi kosi, ki jih že ima.

Podatek iz januarja 2016:

Po podatkih notranjega ministrstva ima v Sloveniji orožni list 39.524 ljudi. Skupaj posedujejo 127.422 kosov orožja.

Tole mi ne izgleda kot " edina pištola"!
Odgovori
(23-02-2016, 14:07)turist Napisal:
(23-02-2016, 13:16)Bacekjon Napisal: Pač še ena pištola več, tam si to ljudje lahko privoščijo, tako kot si pri nas vsak lahko privošči nekaj parov čevljev, ne pa kot v Pakistanu, kjer si srečen, če sploh imaš en par čevljev in nisi bos.

V Sloveniji pa se mi zdi, kot da vsak komaj napraska denar za svojo edino pištolo. Ko potem vidi kaj drugega, potem pljuva čez vse ostale pištole, da pri sebi opraviči, da je upravičeno dal celo mesečno plačo za svoj edini kos, kar koli že ima. Tako nekako mi tole izgleda. 

Če bi bili malo bolj bogata država, bi človek pač imel eno tako, eno drugačno, tako kot čevlje. In ko pride ven ena nova, ki izgleda zanimiva, jo enostavno sproba in če se mu dopade jo kupi, drugače pa reče: ne hvala in je zadovoljen s tistimi kosi, ki jih že ima.

Podatek iz januarja 2016:

Po podatkih notranjega ministrstva ima v Sloveniji orožni list 39.524 ljudi. Skupaj posedujejo 127.422 kosov orožja.

Tole mi ne izgleda kot " edina pištola"!

Turist, hvala za ta post. Zelo lep primer slovenskega pojava: "vse v isti koš".

Pa bi se dalo izvedeti, koliko ljudi od 39524 ima pištole. Koliko od 127.422 je pištol. Koliko od pištol je registrirano za šport. Koliko od pištol je zbirateljskih.
Tko, da bo slika bolj jasna.
Odgovori

Ko govorimo o oboroženosti nacije,  je bolj pomembno koliko risanic imamo kot pa koliko pištol.
Odgovori
(23-02-2016, 15:36)kimber Napisal:
Ko govorimo o oboroženosti nacije,  je bolj pomembno koliko risanic imamo kot pa koliko pištol.

za CQC pride pistola bolj prav: https://www.youtube.com/watch?v=b3THL_7Z29Y
Odgovori
Ufff kam vse ste zašli..... 
Ko smo že pri marketingu..... Kakšen marketing pa sploh ima Arex glede Rex-a? Baje je Slovarms dobil čež trženje.... Če je to res me zanima na kašen način jo tržijo... A so naredil kakšno predstavitev? Se da oglasit pri njih in preizkusit testni kos? So jo dali v roke kakšnemu dobremu strelcu, da pokaže kakšen rezultat se da nardit? A imajo kakšnega sposobnega svetovalca glede opreme? Itd....

V okviru trženja so jo dali na tekme IDPA in večina, ki je bila na teh tekmah, se je spomni po zastojih in po mazanju sredi tekme.... Ma če ni tist , ki je bil zadolžen za pištolo nekdo ki ne ve veliko o pištolah, da se ni prej pobrigal, da bo pištola 100% delala pa nočem nič..... 

No bom jaz na hitro razložil kako se to nardi.... Priskrbiš eno vdelano pištolo z vsaj 5 jurji čez, priskrbiš strelivo z mehko netilko in PF na meji ali celo pod mejo, organizator ti itak ne bo meril PF.... Daš povratno vzmet in vzmet kladivca na minimum in jo daš za strelat.... In še vedno se ti lahko zgodi kakšen zastoj zaradi napake uporabnika, ki bo itak vztrajno trdil, da obvlada in je pištola za en k..... Ampak bo vsaj delala 100% ob pravilni uporabi.....

Aja pa še to.... sem že sodeloval z nekaj proizvajalci in vem, da vsi skrbijo, da so predstavitvene pištole spimpane v nulo in da večinoma kar dobiš v škatli, ko kupiš ni tako idealno....
Odgovori
Ma ne no testi pa predstavitve so pa ja prikaz realnosti in odraz pravega stanja :).
Odgovori
(23-02-2016, 11:47)Mato Napisal: Moje je, da že vedo zakaj niso dali zadeve testirat d(i)rkačem v IPSC :)  upam samo, da jih na dolgi rok ne bo teplo po glavi...

Zakaj bi jih teplo po glavi? Njihov target market itak ni IPSC, ker tam pištola ni ravno konkurenčna ne bo rekordne prodaje. Vsi ostali pa ne kurijo toliko, tako da bo sigurno zdržala dlje. :)
Odgovori
(23-02-2016, 19:57)red_mamba Napisal:
(23-02-2016, 15:36)kimber Napisal:
Ko govorimo o oboroženosti nacije,  je bolj pomembno koliko risanic imamo kot pa koliko pištol.

za CQC pride pistola bolj prav: https://www.youtube.com/watch?v=b3THL_7Z29Y

14 ljudi pospravi...a jih je šlo v te prostore tolk...pa noben ne ustreli nazaj ko dobi kroglo je mrtev vsak prej ko na tla pade...tele ustvarjalce filma za telebane bi blo treba na lov ali kako vojno povabit da vidijo kako smrt izgleda v živo... seveda če bi preživeli Wall
Odgovori
(24-02-2016, 13:21)jabolko Napisal:
(23-02-2016, 19:57)red_mamba Napisal:
(23-02-2016, 15:36)kimber Napisal:
Ko govorimo o oboroženosti nacije,  je bolj pomembno koliko risanic imamo kot pa koliko pištol.

za CQC pride pistola bolj prav: https://www.youtube.com/watch?v=b3THL_7Z29Y

14 ljudi pospravi...a jih je šlo v te prostore tolk...pa noben ne ustreli nazaj ko dobi kroglo je mrtev vsak prej ko na tla pade...tele ustvarjalce filma za telebane bi blo treba na lov ali kako vojno povabit da vidijo kako smrt izgleda v živo... seveda če bi preživeli Wall

Pa evo Bata jih je 1.000.000  :))

Link s števcem:  https://www.youtube.com/watch?v=77u1Es6nflU
Odgovori
Spoštovani!

..čakam in čakam, pa še malo čakam, pa verjetno ne bom dočakal.

Odziva namreč.

 Podjetja Arex.

 Glede na to, da je ta slovenski forum EDINI z nekajletnim (10 letnim) stažem in da se najde za vsakega strelca (tako začetnika pa vse do veteranov, kateri debatirate o zadevah, katera že spadajo na profesionalni nivo) in ima ta forum tudi strokovno "težo", bi pričakoval, da bi vsaj kakšen predstavnik tega podjetja spremljal le-tega in napisal kakšen post (njihov pogled na ta projekt, kakšen odgovor na zgoraj zastavljena vprašanja). Tako pa so vsa ta vprašanja in večina te debate samo glas vpijočega v puščavi.....
Po mojem je takšna ignoranca precej pomenjiv odgovor nam potencialnim kupcem in uporabnikom tega orožja.....

......pa še čakam in čakam....

lep popoldan vsem
Štefan
Odgovori
No zakaj bi AREX moral spremljati ta forum?

In predvsem zakaj to pomeni, da so ignorantski do tebe?

Jaz sem pred leti tudi pisal tukaj gor okrog Vortexa pa se barabe isto niso javile.  Mrgreen
Odgovori
Ponotranjite njihove marketinške odločitve in se končno sprijaznite, da je Slovenija za orožje butični trg, na katerga pri Arexu verjetno ne ciljajo.
Odgovori
(25-02-2016, 14:36)romunov Napisal: Ponotranjite njihove marketinške odločitve in se končno sprijaznite, da je Slovenija za orožje butični trg, na katerga pri Arexu verjetno ne ciljajo.

to je res, ampak ker se dela serija kosov, je proizvodna cena za kos prodan v SLO verjetno čisto enaka proizvodni ceni kosa, ki se proda v ZDA?
Odgovori
(25-02-2016, 15:35)Kristian Napisal:
(25-02-2016, 14:36)romunov Napisal: Ponotranjite njihove marketinške odločitve in se končno sprijaznite, da je Slovenija za orožje butični trg, na katerga pri Arexu verjetno ne ciljajo.

to je res, ampak ker se dela serija kosov, je proizvodna cena za kos prodan v SLO verjetno čisto enaka proizvodni ceni kosa, ki se proda v ZDA?

S tem, da je strošek pošiljanja kosa recimo v Ljubljano precej precej nižji kot pošiljanje v ZDA...
Odgovori
Dokler se na tem forumu nekateri obnašajo kot kekci in nedonošeni otroci, nas itak ne bodo jemali resno in s spoštovanjem.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)