Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
evo pa sem razkrinkan!
Odgovori
Zadeva je jasna! Pokličeš v firmo, oni ti po telefonu povedo VSE poklicne skrivnosti, ti to objaviš na forumu in zadeva ostane v OŽJEM krogu ljudi. Rofl Dumb Beer
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
Rofl Dumb ... Dobra!

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
To da je Arex bolj slabo prisoten na SLO trgu je verjetno bolj povezano s tem, da imajo nove lastnike, kot pa to da naredijo 1000 kos/mesec in vse prodajo v ZDA. Oni bi se radi prebili na ta trg (tako kot vsi seveda) ampak zaenkrat je edina strategija za preboj na trg, spustiti ceno v nulo.

Res mi ni jasno katera firma ti bo po telefonu na prvo žogo izdala svoje skrivnosti.
Odgovori
Saj med migranti so tud sami inženirji, doktorji in odvetniki... ostali so pa tak otroci... pa bučke, kumare pa solata... naivnost Slovencev res nima meje!!
Odgovori
(02-03-2016, 01:05)Bobo Napisal: To da je Arex bolj slabo prisoten na SLO trgu je verjetno bolj povezano s tem, da imajo nove lastnike, kot pa to da naredijo 1000 kos/mesec in vse prodajo v ZDA. Oni bi se radi prebili na ta trg (tako kot vsi seveda) ampak zaenkrat je edina strategija za preboj na trg, spustiti ceno v nulo.

Res mi ni jasno katera firma ti bo po telefonu na prvo žogo izdala svoje skrivnosti.

Kako ne, moraš povedat da si bacekjon in pol use izveš... Thumbup
Odgovori
Fantje, tole se mi pa res zdi popolno nakladanje, popolnoma nevredno odraslih, zrelih in izkušenih strelecev.

- poslovni izkazi vsakega podjetja so javno dostopni in niso nikakršna poslovna skrivnost. Če bi jaz proizvajal npr. fene za lase bi tudi komurkoli povedal, da jih izdelam in prodam 1.000 na mesec, v tem ne vidim absolutno nobene poslovne skrivnosti. Poslovna skrivnost je lahko npr. veleprodajna cena, proizvajalečva marža itd., nikakor pa ne število izdelanih/prodanih kosov. To je nekaj, s čimer se vsak (ki ne dela na črno) pohvali.

- mene Rex zanima za sprobat. Preden ga ne sprobam, ne morem o njem dati nobenega mnenja; prav tako mislim, da to velja za ostale na tem forumu. Priznam, da me Rex zanima za nakup in da me zato zanimajo izkušnje uporabnikov ter izidi testov. Kar pa berem na tem forumu o Rexu je za mene, kot potencialnega kupca, ki išče informacije pred možnim (poudarja: možnim, saj je Rex le ena od možnosti) nakupom Rexa, povsem neuporabno. V glavnem sem na tem forumu na temo Rexa našel doslej le gostilniško godrnanje in filozofiranje, čeprav Rexa še nihče ni imel niti v roki. Mene pa zanimajo samo podatki, dejstva in konkretne izkušnje.

- doslej sem na internetu našel 3 teste, vsi so zelo pozitivni. Na tem forumu so bili ti testi spljuvani kot lažirani. OK, vsi vemo, da celo ADAC lažira teste, ampak malo čudno se mi zdi, da bi npr. malo podjetje AREX iz zakotne Slovenije lahko podkupilo https://www.all4shooters.com/de/Shooting...st-in-9mm/ da bi Rex na Ransom testu naredil boljšo grupo od Glocka in Berete.

Če bi to uspelo hrvaški pištoli, bi na hrvaških forumih vsi vzklikali hvalnice hrvaški pištoli; na slovenskem forumu pa o uspehu slovenskei pištole lahko preberem samo negativnost. A mi lahko prosim nekdo od generalov in stotnikov na tem forumu prosim razloži, v čem je tu fora? Če je gostilniško nakaldanje ves domet tega foruma, je tole moj zadnji prispevek na njem, saj iščem informacije, ne pa neko gostilniško pametovanje po 10 popitih pivih.

Tudi ko je Tina Maze zmagovala, me je čudilo pljuvanje po njej na raznih forumih. Boli mene patka za Tinine uspehe ali neuspehe, garala je ona in tudi uporavičeno pobasala slavo in denar, jaz s tem nimam nič, zato tudi nikoli nisem gledal njenih tekem ali navijal zanjo, to je pač njen projekt. Ne razumem pa ljudi, ki so iz kavča na forumih pljuvali po njej???

Tudi od Arexa nimam nič; Rex je pač projekt in uspeh lastnikov firme Arex, jaz od tega nimam nič in sem zato popolnoma indiferenten do tega ali gre Arexu dobro ali slabo. Vse kar me zanima je, ali je njihova pištola vredna mojega nakupa. Če je dobra, jo bom kupil; če ni, je ne bom. Nisem noben lokal patriot, ampak hočem le dober nakup.

Zato me zanima le, kakšne so izkušnje tistih, ki Rexa imajo ali pa so ga uporabljali? Vse ostalo je gostilniško filozofiranje v smislu "Po mojem mnenju ima Space Shuttle za 5 mm predebela krila", in me ne zanima. Zanimajo me dejstva, izkušnje, številke, meritve, strokovna ali pa vsaj uporabniška debata, lahko tudi polemika. Če pa je ta forum namenjen le gostilniški debati, bom pač poskušal (pred eventuelnim nakupom ali ne-nakupom) poiskati relevantne informacije pri ljudeh, ki znajo povedat kaj uporabnega.
Odgovori
Lej ti bom jaz povedal glede ene in druge stvari:
- REX je čisto OK pištolica in po mojih poizkusnih strelih zelo lepa grupa, moti me edino malo debel ročaj (enako kot pri SIG 226), ker imam malo krajše prste. Izdelava je vsaj na oko in po videni proizvodnji zelo kvalitetna in tudi izgled - kapo dol. Kar se tiče uporabe na dolgi rok - tu bo pokazal dolgi rok...
- Kar pa se tiče pljuvanja - slovenski foušijski gostilniški sindrom, tu ni kaj debatirati. Eni jo ne bi spljuvali edino, če bi jim jo dal Arex zastonj.
Odgovori
Meni je bilo streljanje z njo užitek, nekako tako, kot je rekel Barbapapa. Streljal sem sicer na popperje, vsak strel je bil zadetek, s tem, da sem streljal z največjo možno hitrostjo, prej kot natančnostjo. Imam velike roke, pištola mi je ustrezala in je bilo lepo rokovati z njo. Mi je pa cena osebno malo visoka glede na to, da se še uveljavlja oziroma bi se rada. Imam dva cenejša kosa, ki sta oba super in vsaj na istem nivoju kot Rex, če ne višje po mojih potrebah.

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Bacekjon, mojo nasvet je obvezno preizkusi preden kupiš. Marsikatera pištola te zna presenetiti, tako pozitivno, kot negativno glede na pričakovanja. Osebno sem dolgo trdil, da ne bom nikoli kupil metle z imenom Mosin-Nagant, ko pa sem prvič streljal z njo sem pa ugotovil kakšen kreten sem bil, da je nisem kupil ko so bile po 100€.
Kar se tiče Rexa so moje izkušnje podobne kot od Barbapape.
Odgovori
Fantje, hvala za vaše izkušnje! Vsekakor bom počakal, da jo bom lahko sprobal na strelišču...

(02-03-2016, 20:28)MDemsar Napisal: Mi je pa cena osebno malo visoka glede na to, da se še uveljavlja oziroma bi se rada. Imam dva cenejša kosa, ki sta oba super in vsaj na istem nivoju kot Rex, če ne višje po mojih potrebah.

Katera dva kosa uporabljaš/priporočaš?
Odgovori
Ti boš vzel, kar ti bo pasalo osebno. Jaz imam pa Grand Power K7 in HK USP, ter sem z obema zadovoljen, predvsem pa z Grand Power, ki je odličen za moje potrebe.

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Odgovori
(02-03-2016, 21:31)MDemsar Napisal: Jaz imam pa Grand Power K7 in HK USP, ter sem z obema zadovoljen, predvsem pa z Grand Power, ki je odličen za moje potrebe.

Kje pa se prodajata v Sloveniji?
Odgovori
Mdemsar, koliko si do zdaj ustrelil z Grand Powerjem? 
Kar se pa tice Rex-a, ce koga zanima, ga bo lahko sprobal na IDPA in IPSC tekmovanjih... Samo Maksa naj poisce....
Odgovori
(02-03-2016, 22:20)NooB Napisal: Mdemsar, koliko si do zdaj ustrelil z Grand Powerjem? 
Kar se pa tice Rex-a, ce koga zanima, ga bo lahko sprobal na IDPA in IPSC tekmovanjih... Samo Maksa naj poisce....

Evo fantje testiranje Rexsa omogočeno, lahko že to soboto na Črnem Kalu, sem že v čakalni vrsti...
Maksa za predsednika... Nod
Odgovori
(02-03-2016, 22:56)jabolko Napisal:
(02-03-2016, 22:20)NooB Napisal: Mdemsar, koliko si do zdaj ustrelil z Grand Powerjem? 
Kar se pa tice Rex-a, ce koga zanima, ga bo lahko sprobal na IDPA in IPSC tekmovanjih... Samo Maksa naj poisce....

Evo fantje testiranje Rexsa omogočeno, lahko že to soboto na Črnem Kalu, sem že v čakalni vrsti...
Maksa za predsednika... Nod

Clap Clap
Odgovori
(02-03-2016, 22:20)NooB Napisal: Mdemsar, koliko si do zdaj ustrelil z Grand Powerjem? 
Kar se pa tice Rex-a, ce koga zanima, ga bo lahko sprobal na IDPA in IPSC tekmovanjih... Samo Maksa naj poisce....
Ne dosti, mogoče med 5000 in 10000 nekje.

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Odgovori
(02-03-2016, 22:04)Bacekjon Napisal:
(02-03-2016, 21:31)MDemsar Napisal: Jaz imam pa Grand Power K7 in HK USP, ter sem z obema zadovoljen, predvsem pa z Grand Power, ki je odličen za moje potrebe.

Kje pa se prodajata v Sloveniji?
Grand Power prodaja Belit na Jesenicah. H&K sem pa vzel rabljeno.

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Odgovori
(03-03-2016, 08:07)MDemsar Napisal:
(02-03-2016, 22:20)NooB Napisal: Mdemsar, koliko si do zdaj ustrelil z Grand Powerjem? 
Kar se pa tice Rex-a, ce koga zanima, ga bo lahko sprobal na IDPA in IPSC tekmovanjih... Samo Maksa naj poisce....
Ne dosti, mogoče med 5000 in 10000 nekje.

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk

Aha sprašujem zato, ker si zadovoljen.... Tudi jaz sem bil, dokler je delal, ker je bilo res super streljat z njim... tam po ene 10.000 me je pa začel jebat, so se žačel zastoji..... In enako izkušnjo imajo tudi drugi strelci s katerimi sem govoril v tujini.... Pa vsi smo opazli, da ima pištola občasne flyerje....  
Kdor ne misli velik streljat je Grand Power super pištola, za malo več aktivnosti ga pa odsvetujem....
Odgovori
(03-03-2016, 08:39)NooB Napisal:
(03-03-2016, 08:07)MDemsar Napisal:
(02-03-2016, 22:20)NooB Napisal: Mdemsar, koliko si do zdaj ustrelil z Grand Powerjem? 
Kar se pa tice Rex-a, ce koga zanima, ga bo lahko sprobal na IDPA in IPSC tekmovanjih... Samo Maksa naj poisce....
Ne dosti, mogoče med 5000 in 10000 nekje.

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk

Aha sprašujem zato, ker si zadovoljen.... Tudi jaz sem bil, dokler je delal, ker je bilo res super streljat z njim... tam po ene 10.000 me je pa začel jebat, so se žačel zastoji..... In enako izkušnjo imajo tudi drugi strelci s katerimi sem govoril v tujini.... Pa vsi smo opazli, da ima pištola občasne flyerje....  
Kdor ne misli velik streljat je Grand Power super pištola, za malo več aktivnosti ga pa odsvetujem....

Pa si kdaj ugotovil, kaj bi bil razlog temu? Verjetno je kaj trivialnega, a je pištola žal "slabo podprta"... Imam dobre izkušnje pa z direktnim kontaktom na Slovaškem. če misliš Excaliburja, sem na netu videl samo dobra mnenja, nobenih slabih.
Opazil pa sem, da je cev zelo "tečna", kar se tiče polnjenega streliva. Kar ne gre tu skozi, gre brez težav ali skozi Hecklerja ali pa CZ. 
Bom pa videl, kako bo na daljši rok; to leto bo strelsko precej bolj intenzivno in bom lažje okoli novega leta kaj več povedal. Če bom imel dobro izkušnjo, razmišljam, da bi nabavil v kalibru .45 en kos.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 5 Gost(ov)