Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
zakaj bi za očitno kvaliteten kos računali manj kot pa je trg pripravljen plačati?
Odgovori
(29-08-2016, 20:21)jabolko Napisal:
(29-08-2016, 19:40)gorenc Napisal: https://youtu.be/LuPOqDlaX6U

A nima Davor takega siga... Hand

Ha ha Jabolko, ne nimam. 
Odlicen video, videl sem ga včeraj in kot v pravljici Slovenski inženiring pelje scat Ameriškega po celi črti.
Ta Legion club je čisto pres... tolerance manjše, hitrost streljanja slabša, odsun kot pri topu..

Ni kaj Rex-1 Si zasluženo pridobiva nove stranke tudi čez lužo.
Odgovori
Živjo.

Moj najboljši rezultat z REX-om  doslej v Vipavi 1.10.2016 - 183 krogov
Vsakršen komentar ali razlaga bi bila odveč ....

LP Dean


Priponke Male slike
   
Odgovori
S tem rezultatom na ligi Alpe Adria ne prideš med prvih 20.
Vsakršen komentar ali razlaga bi bila odveč...
Odgovori
(03-10-2016, 01:49)Kristian Napisal: S tem rezultatom na ligi Alpe Adria ne prideš med prvih 20.
Vsakršen komentar ali razlaga bi bila odveč...

Samo vprašanje: koliko od teh prvih 20 ima nastavljivi zadnji merek in daljšo cev ?
Odgovori
Kristian sem si predstavljal, da si boljši poznavalec orožja in, da ločiš kaj razlika med Rexom in Sigom pa še bi lahko našteval. Dean dosegel si izvrsten rezultat. lp
Odgovori
Tarče pa niso ISSF, ampak so očitno od zveze, ki nosi enako kratico kot tista za dinamično streljanje! Mrgreen

(03-10-2016, 08:06)Emilijan Napisal:
(03-10-2016, 01:49)Kristian Napisal: S tem rezultatom na ligi Alpe Adria ne prideš med prvih 20.
Vsakršen komentar ali razlaga bi bila odveč...

Samo vprašanje: koliko od teh prvih 20 ima nastavljivi zadnji merek in daljšo cev ?

Vsi!
Odgovori
(03-09-2016, 15:16)Kristian Napisal: zakaj bi za očitno kvaliteten kos računali manj kot pa je trg pripravljen plačati?
Ker ti o trgu pojma nimas. Laicna predstava je da ce kos stane 500 eur pa ce to ljudje kupujejo, zakaj pol ne 600?

Ker je pomembna tudi elasticnost cene, za katero pa ne ves kaksna je.

Po domace povedano malo dvignes ceno pa povprasevanje lahko zamre. Potem si celo na skodi.

Lahko pa ceno zelo dvignes, pa bo prodaja ista.

S kaksnimi triki pa ugotavljas elasticnost cene pa kdaj drugic.

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk
Odgovori
(12-10-2016, 18:34)bbbbbb2011 Napisal:
(03-09-2016, 15:16)Kristian Napisal: zakaj bi za očitno kvaliteten kos računali manj kot pa je trg pripravljen plačati?
Ker ti o trgu pojma nimas. Laicna predstava je da ce kos stane 500 eur pa ce to ljudje kupujejo, zakaj pol ne 600?

Ker je pomembna tudi elasticnost cene, za katero pa ne ves kaksna je.

ne kar tkole na pamet. verjemi da imam zelo dobro oceno kaj pomenit biti na zasičenem trgu z novim produktom. Še posebej če prihajaš iz področja (jugo)vzhodne evrope.
Po 450 prodanih enotah sem dobil že marsikatero lekcijo. Če je trg pripravljen kupovati izdelek A po 100 enotah, ti bi jo pa lahko z normalnim dobičkom prodajal za 50, potem ni nobenega razloga da ga daješ pod ceno, še posebej če je kvalitetno enak ali boljši od konkurence ki se prodaja po 100.
Ljudje izdelek ocenjujejo tudi po ceni in če je nekaj prepoceni, potem v ljudski psihologiji že ne more biti dobro...

Skratka, REX je očitno vsaj enako dober kot SigSauer, oziroma boljši, če sodim po svojih izkušnjah s Sigovimi (pol)izdelki ter po testih. Zakaj bi torej bil cenejši?
Odgovori
Najmanj zato, ker nima legacyja. Firma je mlada in marsikdo se bo vprasal kako dobiti dele za tako redko pistolo cez 10 let. Zato.

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk
Odgovori
Tisti ki bolj trg v Eu pa USa spremljate.. se že kaj obračajo rabljeni? Kok se cene gibljejo?
Odgovori
sem slišal od "sestričinegabratrancapolbrata", da se je baje zgodila ena nezgoda z pištolo REX zero 1,
a kdo ve kaj več o tem?
Odgovori
(27-10-2016, 18:28)šimek Napisal: sem slišal od "sestričinegabratrancapolbrata", da se je baje zgodila ena nezgoda z pištolo REX zero 1,
a kdo ve kaj več o tem?

V smislu ???
Odgovori
Ni se zgodila nezgoda s pištolo ampak z municijo. Prišlo je do detonacije naboja, pištolo je odprlo tako kot se to običajno zgodi. Se je pa odlomil košček zaklepa, ki ga je strelec dobil nazaj in mu poškodovalo ustnico.
Odgovori
Šimek predno daš kakšno izjavo se prej prepričaj, ravno pred časom sem napisal kaj se dogaja glede streliva, pobiranje starih tulcev, ki ji potem polniujo nihče pa ne ve kolko so stari in podobno, botruje pa tudi neizkušenost nekaterih posameznikov.
Odgovori
Jaz sem slišal povedati da se je to zgodilo v fabriki....ampak poudarjam,da sem SLIŠAL....
Odgovori
(28-10-2016, 09:03)strela Napisal: Šimek predno daš kakšno izjavo se prej prepričaj, ravno pred časom sem napisal kaj se dogaja glede streliva, pobiranje starih tulcev, ki ji potem polniujo nihče pa ne ve kolko so stari in podobno, botruje pa tudi neizkušenost nekaterih posameznikov.

No strela enako velja tudi zate. 

Šlo je za fabrško strelivo in ne ponovno polnjeno. Zgodilo se je pa na nekam strelišču v okviru usposabljanja in ne v fabrki.
Odgovori
Velika razlika je, če gre za konstrukcijsko napako pri pištoli ali je težava v naboju (Kaboom). Ko vsi vemo Kaboom raztrešči vsako pištolo od Glocka do železja.

Recimo prvi primerki Berette M9 (92) so imeli, koliko je meni znano, konstrukcijsko napako zaradi katere je odletel zaklep iz vodil in je nekaj marincev ostalo brez zob.

Tako da fantje, te zadeve je potrebno ločiti.

(28-10-2016, 10:35)Bobo Napisal:
(28-10-2016, 09:03)strela Napisal: Šimek predno daš kakšno izjavo se prej prepričaj, ravno pred časom sem napisal kaj se dogaja glede streliva, pobiranje starih tulcev, ki ji potem polniujo nihče pa ne ve kolko so stari in podobno, botruje pa tudi neizkušenost nekaterih posameznikov.

No strela enako velja tudi zate. 

Šlo je za fabrško strelivo in ne ponovno polnjeno. Zgodilo se je pa na nekam strelišču v okviru usposabljanja in ne v fabrki.


Bobo, si me prehitel s postom..........ok, tvoja informacija pa verjetno spremeni zadevo oz. se res postavi vprašanje zakaj je prišlo do tega.....mogoče pa ni bila težava v naboju ali?
Odgovori
No zanimivo... Tole se sliši zelo podobno kot un Marlin. Fabriška municija in kaboom... Zanimivo bi blo vedet ali je šlo pri obeh za municijo istega proizvajalca?
Odgovori
(28-10-2016, 10:42)burt Napisal: Bobo, si me prehitel s postom..........ok, tvoja informacija pa verjetno spremeni zadevo oz. se res postavi vprašanje zakaj je prišlo do tega.....mogoče pa ni bila težava v naboju ali?

S pištolo je bilo vse v redu dokler ni šel v cev ta nesrečen naboj. Šlo je za češki STV naboj: http://www.rebec.si/si/naboj-stv-9x19mm-...2532.shtml
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)